Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Žena po 23 letech opustila manžela a začala cestovat. Nyní žije svůj sen

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 5. 2018

Někdy se najdou lidé, kteří cestování milují natolik, že jsou ochotni kvůli němu zpřetrhat všechna pouta i rozbít dlouhotrvající manželství. Přesně tak to udělala i Angela Croftová, aby si mohla splnit svůj sen.

Angela, 49 let, byla vdaná celých 23 let. Do doby, než se rozvedla, prodala dům i všechny své věci a vydala se vstříc největšímu dobrodružství svého života. Chtěla se svým životem udělat něco smysluplného a tohle byla podle ní ta správná cesta.

Z rodinného života do světa

Žena z Anglie pracovala jako grafická designérka a žila poklidný rodinný život v Briminghamu společně s manželem a dcerou Maisie. Tato „idylka“ trvala až do roku 2016. Tehdy přišel rozvod a obrovská životní změna.

„Rozvod byl velmi náročný. Je to logické, když s někým strávíte 23 let,“ prohlásila Angela.

Konec jedné životní kapitoly se ukázal jako začátek nové. Jednoho dne narazila Angela na nabídku s názvem „house-sitting“. Přesně tento způsob cestování chtěla zkusit, ale měla výčitky, že by opustila svou dceru. Ta jí ale přesvědčila o opaku. Řekla jí, že to musí udělat a splnit si svůj sen. A tak se stalo. Peníze z prodeje domu a svých věcí použila Angela na to, aby mohla začít s cestováním.  Dosud navštívila nejrůznější kouty Anglie, Austrálie a Nového Zélandu. Její plán je zůstat na cestách co nejdéle. Své cestování spojila se zvířaty – od včel a plazu až po koně a dobytek.

Její dcera nyní žije se svým otcem a jeho novou manželkou. V listopadu 2017 ale odcestovala na Nový Zéland, kde se Angela právě zdržuje, aby nějaký čas pobyla i s ní.

Kam se mohou vydat ženy samy? 10 skvělých míst, kde si sólové cestování vychutnáte

Co je to house-sitting?

House-sitting se dá volně přeložit jako hlídání domu. Funguje na principu výměny, kdy majitelé domů či bytů odjíždí na dovolenou a nechtějí nechat své bydlení prázdné. Nabídnou svůj dům či byt cestovateli, který u nich po daný čas bydlí a stará se o dům. To vše zdarma. Často je součástí dohody i péče o domácí mazlíčky. Takto se dá velmi levně procestovat celý svět.

Pokud byste to také chtěli zkusit, existují různé servery, kde se můžete zaregistrovat například TrustedHousesittersHouseCarers nebo MindMyHouse.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Žena po 23 letech opustila manžela a začala cestovat. Nyní žije svůj sen