Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Žena po 23 letech opustila manžela a začala cestovat. Nyní žije svůj sen

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 5. 2018

Někdy se najdou lidé, kteří cestování milují natolik, že jsou ochotni kvůli němu zpřetrhat všechna pouta i rozbít dlouhotrvající manželství. Přesně tak to udělala i Angela Croftová, aby si mohla splnit svůj sen.

Angela, 49 let, byla vdaná celých 23 let. Do doby, než se rozvedla, prodala dům i všechny své věci a vydala se vstříc největšímu dobrodružství svého života. Chtěla se svým životem udělat něco smysluplného a tohle byla podle ní ta správná cesta.

Z rodinného života do světa

Žena z Anglie pracovala jako grafická designérka a žila poklidný rodinný život v Briminghamu společně s manželem a dcerou Maisie. Tato „idylka“ trvala až do roku 2016. Tehdy přišel rozvod a obrovská životní změna.

„Rozvod byl velmi náročný. Je to logické, když s někým strávíte 23 let,“ prohlásila Angela.

Konec jedné životní kapitoly se ukázal jako začátek nové. Jednoho dne narazila Angela na nabídku s názvem „house-sitting“. Přesně tento způsob cestování chtěla zkusit, ale měla výčitky, že by opustila svou dceru. Ta jí ale přesvědčila o opaku. Řekla jí, že to musí udělat a splnit si svůj sen. A tak se stalo. Peníze z prodeje domu a svých věcí použila Angela na to, aby mohla začít s cestováním.  Dosud navštívila nejrůznější kouty Anglie, Austrálie a Nového Zélandu. Její plán je zůstat na cestách co nejdéle. Své cestování spojila se zvířaty – od včel a plazu až po koně a dobytek.

Její dcera nyní žije se svým otcem a jeho novou manželkou. V listopadu 2017 ale odcestovala na Nový Zéland, kde se Angela právě zdržuje, aby nějaký čas pobyla i s ní.

Kam se mohou vydat ženy samy? 10 skvělých míst, kde si sólové cestování vychutnáte

Co je to house-sitting?

House-sitting se dá volně přeložit jako hlídání domu. Funguje na principu výměny, kdy majitelé domů či bytů odjíždí na dovolenou a nechtějí nechat své bydlení prázdné. Nabídnou svůj dům či byt cestovateli, který u nich po daný čas bydlí a stará se o dům. To vše zdarma. Často je součástí dohody i péče o domácí mazlíčky. Takto se dá velmi levně procestovat celý svět.

Pokud byste to také chtěli zkusit, existují různé servery, kde se můžete zaregistrovat například TrustedHousesitters, HouseCarers nebo MindMyHouse.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Žena po 23 letech opustila manžela a začala cestovat. Nyní žije svůj sen