Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam se mohou vydat ženy samy? 10 skvělých míst, kde si sólové cestování vychutnáte

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 1. 2018

Ženy milují cestování stejně jako muži a často vyrazí na cestu i samy nebo s nejbližší kamarádkou. Každý asi ví, že jsou země, které pro samotnou ženu příliš vhodné nejsou. Naštěstí existuje plno míst, která jsou pro samotné cestovatelky úplně ideální. Podívejte se na pár tipů, které jsme pro vás připravili.

Kostarika

Na Kostarice jsou lidé laskaví a přátelští, počasí poskytuje zdravou směsici lehkosti a chaosu. Hojně se zde vyskytují bouřky i krásné slunečné počasí.

A proč je ideální pro sólovou cestu? Protože je tu nádherně a bezpečno. Můžete zde prozkoumat známé turistické oblasti nebo se podívat do méně známých částí. Ať už se držíte u břehu nebo procházíte deštným pralesem, zabalte si externí baterii do mobilu i fotoaparátu. Nechcete, aby vám unikly snímky různorodých opic, nádherné západy slunce, barevná duha a další krásy, které na každou ženu v Kostarice čekají.

Mount Koya, Japonsko

Pokud chceme být spravedliví, v Japonsku byste měli vidět určitě víc než jen jedno město, ale mnohé ženy cestovatelky doporučují právě Mount Koya. Město je zasazené mezi Osakou a Kjóto. Dojet sem můžete za pět hodin vlakem z Tokia. Toto místo je krásné a přinese vám zážitky na celý život. Zůstaňte přes noc v buddhistickém chrámu, zažijte tradiční rituály, které znají jen sami Japonci.

V chrámu spíte na tradiční futonové podlaze a mniši vám nabídnou vegetariánské jídlo ve vašem pokoji. Můžete se vykoupat v tradičních sdílených lázních a ráno si zajděte na meditaci s průvodcem.

Toskánsko, Itálie

Toskánské slunce láká nejednoho turistu. Proto i vy zabalte tašky a podnikněte do italské toskánské oblasti svou cestu. Mimo krásné přírody a lahodného vína nabízí toto místo i dostatek času na přemýšlení a odpočinek. Můžete klidně jen jezdit autobusem sem a tam od vesnice k vesnici a navštěvovat různá vinařství. Uvidíte, jaký spokojený pocit se ve vás objeví. Lidé vás budou vítat, jsou zde přátelští a velmi pohostinní.

Mykonos, Řecko

Když poprvé zauvažujete o vodách v Egejském moři, nejspíš hned nevíte, kam byste měli vyrazit. Pro sólovou cestu do Řecka je skvělý Mykonos, který je známý svou živější scénou nočního života a nádhernými plážemi. Vychutnejte si lahodné místní víno, tanec pod hvězdami a výborné řecké jídlo – hlavně čerstvé ryby. Buďte ale opatrní na své peněženky.  Kapsáři tu řádí poměrně běžně.

Švýcarsko

Na svém sólovém treku určitě nebudete zklamaní ve Švýcarsku. I když vás to může stát drahocenné peníze. Je velmi snadné přejíždět z různých regionů, měst a venkovských oblastí. Na cestách potkáte mnoho milých zdejších obyvatel i další cestující.

Zdejší vlaky se bez obtíží dostanou po celé zemi, takže můžete navštívit různé německy, švýcarský i francouzsky mluvící části země při jednom zájezdu, pokud budete chtít. V rámci propracovaného švýcarského systému cestování se klidně můžete dostat na mnoho míst i lodí a ve velkém stylu.

Irsko

Irsko není jen bezpečná země, kde jsou šťastní za své turisty a rádi je pohostí. Je také ideální zemí pro samotné ženy cestovatelky, které chtějí zažít dobrodružství, ale jen s mírou. Ať už se vydáte do větší metropolitní oblasti, jako je Dublin, nebo se vydáte raději na venkov, přivezete si ohromné množství krásných zážitků.

Jediné, co může být trochu problém, je jízda na levé straně silnice. To by vás ale nemělo odradit, a pokud chcete cestovat autem, nebojte se toho. Irsko je velkým odrazovým můstkem pro začátečníky, kteří chtějí něco vidět a užít si moderní kulturu i přívětivost místních lidí.

Ho Chi Minh City, Vietnam

Ho Chi Minovo město, dříve nazývané Saigon, je ideálním místem pro každého. Nasajte místní kulturu a život. Cenové dostupné město nahrává omezenému rozpočtu. Mile vás překvapí i vietnamští lidé, kteří cizince rychle přijmou a procvičí si svou angličtinu takřka s každým, kdo má zájem. O skvělém jídlu ani nemluvě. Projděte se po ulicích tohoto rozvíjejícího se města pomalým tempem, ochutnejte různé laskominy, které vás lákají, užívejte si znovu a znovu cenově dostupné radovánky, které na vás čekají na každém rohu. Navíc se určitě nebudete cítit osamoceni, protože je zde mnoho cestovatelů z celého světa, kteří si rádi popovídají.

Porto, Portugalsko

Porto je město, které je hrdé na své dědictví a k turistům velmi přátelské. Lidé jsou usměvaví a na každém rohu můžete ochutnat místní skvělé víno. Sólový výlet sem nabízí kulturní zážitek i odpočinek. Městské zážitky načerpejte v Lisabonu a klid zase v Portu.

Porto nabízí kopcovité ulice, nádhernou architekturu i barevný obklad ulic. Na nábřeží Douro vás překvapí rušná atmosféra a lahodné portské víno si můžete dát přímo u zdroje. Také už se vidíte v nějaké malé vinárně nebo příjemné restauraci?

Panama

Malá země, která nabízí jedinečné kulturní kouzlo za málo peněz. Pospěšte si a rezervujte si lístek do této středoamerické země. Pro začátek je skvělé místo Bocas del Toro s mnoha dobrodružnými aktivitami, krásnými plážemi a ubytovnami či hotely ve všech cenových kategoriích.

Je to zároveň i skvělá příležitost, jak si rozšířit okruh svých známých o lidi z celého světa. Většina turistů je z různých koutů střední a jižní Ameriky či Evropy.

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina je opravdu krásné místo. I když se region stále lečí z války, která zde před několika desetiletími proběhla, stojí za vidění. Uchvátí vás nové stavby  i kontrast budov, které si stále nesou válečné šrámy. Nádherná je tu i krajina, relativně nedotčená přílivem turistů.

Kdo si chce výlet užít a o něco prodloužit, může klidně naskočit na trajekt do Dubrovníku a podívat se na ostrovy Chorvatska, včetně Splitu, Hvaru a dalších.

Proč by měly vlastně cestovat ženy samy? Protože chtějí. Protože touží poznávat nová místa a občas si potřebují o samotě odpočinout od starostí všedních dní nebo v hlavě srovnat mnohé myšlenky. Tak s chutí do cestování a začněte s plánováním své další cesty.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

Kam se mohou vydat ženy samy? 10 skvělých míst, kde si sólové cestování vychutnáte