Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

10 věcí, které potřebujete mít ve svém příručním zavazadle v letadle

Martina Mádlová

Martina Mádlová

14. 7. 2018

Jednou z částí cestování, kterou obvykle tolik nemilujeme, je balení. Často na krátko zmizí i vzrušení z cesty, jakmile se do toho máme pustit. Postupně ale přijdete na to, že tolik věcí zase nepotřebujete.  Zjistěte, jaké důležité věci nesmíte zapomenout přibalit do svého příručního zavazadla, když se balíte na dovolenou.

Než k tomu dojde, víme obvykle naprosto přesně, co a kolik si toho chceme vzít. Pak najednou stojíte nad svým batůžkem, který budete mít sebou i v letadle, věci se vám do něj pomalu nevejdou, protože nevíte, co je důležité a co ne a tak si raději berete všechno. Opak je ale pravdou. Bez drtivé většiny věcí se na cestě klidně obejdete nebo je snadno nahradíte. Pak jsou tu ale jiné, na které byste rozhodně zapomínat neměli. Známe jich hned deset.

1. Pravidelné léky

Lidé, kteří berou pravidelně léky na to nesmí při balení zapomenout. Vezměte si raději i náhradní balení. Váš výlet by se mohl přeměnit v katastrofu, když byste zjistili, že jste důležité léky nechali doma.

2. Nezbytné dokumenty

Když se chystáte na cesty, a především někam mimo ČR, musíte si předem zjistit, jaké nezbytné dokumenty budete potřebovat. Záleží také na tom, zda jedete na obchodní cestu nebo za rekreací. Některé ale musíte mít vždy, a to je váš občanský průkaz. Nutný může být i pas nebo řidičský průkaz.

Jak cestovat nalehko. Balení a cestovatelské vychytávky

3. Toaletní potřeby

Každý se chce cítit dobře a během cesty, zvlášť, když je hodně dlouhá, je často potřeba se osvěžit, umýt apod. Proto je důležité si sbalit do vašeho zavazadla i zubní pastu, kartáček na zuby, ubrousky, ústní vodu, mýdlo, hygienické ubrousky pro nouzové situace a dámy samozřejmě hygienické potřeby pro případ menstruace. Tento seznam se samozřejmě bude trochu lišit podle délky cesty a vašich preferencí.

4. Oblečení na výměnu

Nikdy nevíte, zda váš let nebude mít zpoždění. Proto se pojistěte a mějte u sebe alespoň jednu sadu náhradního oblečení včetně spodního prádla (to především). Náhradní oblečení po ruce ostatně určitě oceníte i u jiných druhů transportů.

5. Mobilní telefon a nabíječka

Mobilní telefon obvykle nezapomínáme, ale přesto je vhodné ho připomenout. Hlavně si k němu vezměte i nabíječku. Představte si tu paniku, kdyby došlo k nouzové situaci a vy byste nemohli nikterak komunikovat. Ujistěte se, že máte telefon nabitý a nabíječka je funkční.

6. Cennosti

Pokud cestujete s něčím, co považujete za cenné, přidejte si to do svého příručního zavazadla. Bylo by nešťastné, kdyby vám pak po převzetí ostatních zavazadel něco chybělo nebo byly věci poškozené. Cenné mohou být šperky, kamery, počítače, tablety nebo klidně i fotografie vaší rodiny.

7. Občerstvení

Nebuďte závislí na jídle, které dostanete během letu a přibalte si vlastní občerstvení. Samozřejmě v souladu s pravidly letecké společnosti o tom, co můžete mít na palubě letadla.

Jídlo do letadla 2018. Povolené potraviny v příručním zavazadle

8. Peníze

I v digitální době, kdy jsme si zvykli platit spíše kartou než penězi, na ně nezapomínejte a mějte dostatečný obnos i v hotovosti. Vezměte si tolik peněz, aby dokázaly pokrýt vaše výdaje alespoň na jeden den.

9. Poznámkový blok

Mít po ruce poznámkový blok není nikdy chyba. Můžete si psát poznámky, nápady či důležité informace, které budete potřebovat nebo vás cestou zaujmou.

Jak správně sbalit spacák? Víme, jak ho složit i jak ho uchovávat

10. Tablet nebo počítač

Na čtení, práci i zábavu se vám jistě bude hodit jedno z těchto zařízení. Na dlouhých cestách oceníte možnost pustit si pěkný film, udělat nějakou práci nebo si zahrát hru. Nezapomeňte mít s sebou sluchátka, abyste nerušili ostatní cestující. Svoji elektroniku mějte po ruce nejen kvůli zabavení se, ale i proto, že zaměstnanci letiště nejsou vždy opatrní při manipulaci se zavazadly.

Vaše příruční zavazadlo nemusí být velké, ale je důležitou součástí každé cesty. Proto si udělejte svůj seznam věcí a toho, co je pro vás nezbytné. Ještě před tím, než vyrazíte na cestu, si vše pečlivě zkontrolujte. Důležitá chybějící položka dokáže klidně zkazit i celou cestu. Hezkou zábavu.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

10 věcí, které potřebujete mít ve svém příručním zavazadle v letadle