Menu
JenProCestovatele
Turecko

Dovolená v Turecku. Poznejte jeho nejkrásnější pláže!

Martina Mádlová

Martina Mádlová

14. 6. 2018

Turecko je přesně tou zemí, kam se vydat, když toužíte po křišťálově čistém moři, krásných plážích a výpravách za památkami. Dovolená v této zemi ve vás zanechá jen ty nejlepší vzpomínky.

V Turecku je obrovské množství více či méně krásných pláží. My vás seznámíme s deseti nejkrásnějšími podle žebříčku Tripadvisor.

1. Kleopatřina pláž (Alanya)

Kleopatřina pláž patří k nejznámějším. Je dlouhá 3,5 km a nachází se ve městě Alanya. Ideální doba pro návštěvu je mezi dubnem a listopadem. Svůj název získala podle své původní majitelky. Místo daroval Marcus Antonius egyptské královně jako svatební dar. Na pláži si užijete jemný písek, ale pozor na prudší vstup do moře. V blízkosti pláže se nachází mnoho různých obchůdku, restaurací a barů.

2. Pláž Modrá laguna (Ölüdeniz)

Modrá laguna by se určitě mohla pyšnit titulem Nejfotografovanější pláž v zemi. Nachází se v mladém turistickém letovisku Ölüdeniz, které se řadí mezi nejlepší v Turecku. Místo můžete znát i pod názvem Blue Laggon. Od moře pláž odděluje úzká písečná šíje, která tvoří úžasnou zátoku, která se pravidelně umisťuje na žebříčcích pro top nejkrásnější pláže planety. Za vstup do laguny ale musíte zaplatit vstupné.

3. Pláž Icmeler (Marmaris)

Čistá pláž, která byla oceněná i modrou vlajkou, se nachází v malebném letovisku Icmeler na Egejské riviéře. Nabízí dostatek prostoru, jemný bílý písek i pozvolný vstup do azurově modrého moře. Okolo rostou palmy a nechybí ani kavárny a bary.

11 úžasných věcí, které byste měli navštívit v Istanbulu

4. Pláž Iztuzu (Dalyan)

Pláž Iztuzu je dostupná jen lodí z města Dalyan. Cesta na ní trvá asi dvacet minut. Zlatá písečná pláž s délkou 4 km je také současné národní chráněnou oblastí, protože se zde chovají velmi vzácné želvy – karety obecné. Na pláži vás čeká hnědý písek i pozvolný vstup do moře. Nechybí ani malá kavárna pro osvěžení, lehátka a slunečníky.

5. Pláž Cirali

Pláž Cirali je oblázková menší pláž, kde se nemusíte bát návalu turistů. Není zde příliš stínu, naštěstí mají hotely vlastní lehátka a slunečníky. Rozhodně vás nadchne nádherně čisté moře, které uchvátí i nadšence do potápění.

6. Pláž Patara

I tato pláž patří do národního parku, proto od sedmi hodin večer až do brzského rána, nejsou některé oblasti přístupné pro veřejnost. Patara se řadí k nejlepším plážím Severního Středomoří. Nebývá zde příliš mnoho turistů, písečnou pláž lemují piniové lesy. Kdo bude mít štěstí, možná zahlédne vzácné karety obrovské, které zde hnízdí. Pláž je také vhodná pro surfování.

7. Pláž Kaputas (Kas)

Krásná písečná pláž Kaputas se nachází v malebné zátoce na východ od Antalye a asi dvacet minut od centra města Kas. Může se pochlubit tyrkysově čistou vodou i nádhernou okolní přírodou. Často bývá právě tato pláž vyobrazena v nabídkách cestovních kanceláří.

Jak smlouvat v Turecku, Thajsku i Egyptě. Užijte si nákupy

8. Pláž Konyaalti (Antalya)

Dlouhá a převážně oblázková pláž nedaleko Antalye bývá označována za nejkrásnější v této části Turecka. Dostanete se na ní z centra města tramvají nebo pěšky z přístavu procházkou po útesech. Čeká na vás krásná pláž lemovaná zelenými parky s čistým mořem. Hory v pozadí a útesy po stranách tvoří nádhernou scenérii. Turisté si na pláži pochvalují čistotu a vybavenost. Najdete tu kvalitní zázemí, převlékací kabinky, sprchy i toalety. Nechybí ani restaurace nebo prodejci s občerstvením.

9. Pláž Altinkum

Altinkum je poměrně malá pláž poblíž městečka Didim. Zamilují si ji především rodiny s dětmi, protože nabízí pozvolný vstup do moře. V hlavní sezóně se připravte na davy turistů. Nechybí různé obchůdky, bary, možnost masáží. Lze se odsud vydat i na různé výlety lodí po okolí.

10. Pláž Lara (Antalya)

Pláž Lara je druhá nejoblíbenější v Antalyi. Může se pochlubit průzračně čistou vodou sytě tyrkysové barvy a zdánlivě nekonečným pruhem písku a oblázků. Měří asi 12 kilometrů a táhne se od východní části až k městu Antalya. Nechybí samozřejmě slunečníky, lehátka, sprchy a množství restaurací nebo barů. Pláž je vhodná k potápění a plavání.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Dovolená v Turecku. Poznejte jeho nejkrásnější pláže!