Menu
JenProCestovatele
Německo

Jak se dostat do tropů za pár hodin autem? Navštivte Tropical Islands

Martina Mádlová

Martina Mádlová

30. 12. 2017

I když zatím zima ještě pořádně neukázala svou ledovou tvář, může vás už pošmourné počasí a zatažena obloha poněkud unavovat. Rádi byste načerpali novou energii někde v teple, ale na exotickou dovolenou nemáte ani čas a ani peníze. Máme pro vás řešení. Vyrazit za teplem totiž můžete mnohem blíž. Navštivte Tropical Islands.

Do německého zábavního parku Tropical Islands se dostanete autem z Prahy za necelé tři hodinky. A věřte, že vám nabídne takřka vše, co dokonalá dovolená u moře. Samozřejmě, tak jako vše i tento ráj má pár much.

Jak to v Tropical Island vypadá?

Celý komplex je umístěn v obrovské hale s uměle vytvořeným tropickým klimatem. V jeden okamžik může pojmout až 7000 návštěvníků. Budova je 360 metrů dlouhá, 210 metrů široká a 107 metrů vysoká. Budova původně měla ukrývat vzducholoď Aerium. Celý tropický ráj je otevřen 365 dní v roce.

Tropical Islands můžete navštívit kdykoliv se vám zlíbí – otevřen je nonstop po 365 dní v roce! V jakémkoliv počasí je zde příjemná teplota vzduchu i „moře“.  Užít si můžete uměle vytvořený deštný prales, domorodou vesnici, lagunu i nákupní uličku.

Co na vás čeká?

  • největší vnitřní deštný prales na světě s 50 000 kusy stromů, keřů a dalších rostlin,
  • tropická vesnička s unikátní kolekcí přístřešků a chýší. Nachází se zde i bar, kde si můžete dát vynikající koktejl, kávu nebo tropické barbecue,
  • nákupní uličce koupíte takřka vše od plavek až po ručně vyráběné suvenýry, korálky, přívěsky či obrázky,
  • dětský koutek Tropino Club nabízí vyžití pro malé návštěvníky s horolezeckou stěnou nebo projížďky na lodičkách,
  • tobogán, který se v komplexu nachází, patří k největším v Německu a měří 25 metrů,
  • romantická laguna s teplotou vody kolem 32 °C je ideální pro relaxaci a odpočinek.

Cesto do Tropical Islands

Cesta je velmi jednoduchá. Z Prahy pojedete po dálnici na Ústí nad Labem a vydáte se směr Drážďany. Do těch ale nepojedete. Až se začnou objevovat ukazatele, které vás nasměrují na Berlín, vydejte se po nich. Dostanete se díky nim až do cíle. A nebojte se, určitě neminete. Celý obrovský hangár, ve kterém se exotický ráj nachází, je vidět už zdaleka.

Jak si vybírat letecké společnosti. Co víme o jejich komfortu a bezpečnosti?

Tropical Islands ceník

Při návštěvě tropického parku si připravte naditou peněženku. Vstupné není příliš levná záležitost a za jídlo a pití si také připlatíte. Po zaplacení vstupného obdržíte na ruku speciální elektronický a voděodolný náramek. S jeho pomocí platíte za jídlo, pití i další nadstandardní služby v areálu. Je to velká výhoda, protože sebou nemusíte všude nosit peněženku a bát se, že jí někde ztratíte nebo vám ji vezmou. Celkovou útratu pak zaplatíte až v okamžiku vašeho odjezdu. Je možné platit v hotovosti i kartou.

Celodenní permanentka do Tropics Pure vyjde pro dospělého na 42 EUR. Snížené vstupné pak činní 33 EUR (děti 6-14 let, studenti nad 15 let, kteří se prokáží studentskou kartou, senioři od 65 let). Děti do 5 let mají vstupné zdarma. Vstupné Tropics Pure opravňuje držitele ke vstupu do dobrodružné krajiny a venkovní oblasti Amazonia.

Tropy a sauna stojí pro dospělého 49 EUR. Snížená sazba je 39,50 EUR. Děti do 5 let jsou také zdarma. Tato vstupenka opravňuje držitele ke vstupu do dobrodružné krajiny, sauny a venkovního prostoru Amazonia.

Chcete zažít pořádný adrenalin? Vydejte se na nejstrmější lanovou dráhu na světě

Sauna stojí za to

Tropical Islands se skládají ze dvou částí. Jednu tvoří tropický svět s bazény a druhou komplex saun. Saunová část v aquaparku je tím pravým rájem. Krásně se tam odreagujete a odpočinete si. Nezapomeňte ale, že do tohoto komplexu je vstup možný jen s tzv. kombinovanou vstupenku, která opravňuje ke vstupu do obou částí parku. Rozhodně se však vyplatí si připlatit, zvlášť pokud pro vás okolní teplota vzduchu i vody není úplně to, co jste si představovali. V saunách je k dispozici velká klasická sauna s aromatickou vůní. Když budete příliš rozehřátí, můžete se po opuštění sauny ochladit v rozprašovačích studené vody. Ty jsou velmi příjemné a mnohem lepší než klasická sprcha. Navíc i krásně osvěží. Užít si můžete i aromatickou parní lázeň, vířivky nebo teplou místnost se žhavými kameny a sedačkami. Načerpat síly je možné i v odpočívárně v japonském stylu.

Zábava pro děti i dospělé

V Tropical Islands je nejlepší to, že je opravdu pro kohokoliv. Užijí si zde děti i dospělí. Pro ty nejmenší je připraveno na 4 tisíce metrů čtverečních hrací plochy. Čekají na ně prolézačky, trampolíny a dokonce i síť silnic, na které se může jezdit ve šlapacích autech.

Další zážitky připraví tobogany, které patří k největším v Německu. Skluzavka dlouhá 149 metrů s velmi prudkým tunelem nabízí sjezd v rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Skvělé zážitky přinese i minigolf, let balonem nebo ostrov pokladů.

Jak si vybírat letecké společnosti. Co víme o jejich komfortu a bezpečnosti?

Tropical Islands ubytování

V Tropical Island se můžete i ubytovat. Jednoduše se tak z jednodenního výletu může stát víkendový pobyt. V komplexu vybízejí ke spánku  safari stany, které jsou postavené na každém rohu. Mají dřevěnou podlahu, matrace a stojí na uměle vyhřívaném písečném podkladu. Součástí je i polštář a lehká přikrývka. Jedna noc vyjde na 75 EUR na osobu. Další možností jsou prémiové stany za 85 EUR na noc.

Ubytování je možné i v kempu, který ale není v zimě příliš vhodný, protože stojí klasicky venku. Velmi pohodlné jsou přírodní či mobilní domy, které byly nedávno postavené. Ubytovat se v nich můžete od 304 EUR za osobu a noc až po 330 EUR za osobu a noc.

Další variantou jsou i klasické penzionové pokoje, které se pohybují v cenové relaci od 120 EUR za osobu a noc až po 160 EUR za osobu a noc.

Jídlo a pití je hodně drahé

Pokud se chystáte hodně rozhazovat, pak vás ceny jídla a pití nikterak nerozhodí. Obědy a večeře můžete zakoupit především v rychlém občerstvení. Nechybí ale ani několik restaurací. Druhá varianta je obvykle lepší volbou, i když o něco dražší než rychlé občerstvení. Úplně nejlepší a nejlevnější variantou je vlastní jídlo a pití. Ušetřené peníze pak můžete vložit do nějakého dalšího zážitku nebo si koupit něco na památku.

Tropical Islands Německo myslí na bezpečnost

Asi nejčastější návštěvníci tohoto komplexu jsou rodiny s dětmi. Místo je tak poměrně klidné a tiché a příliš nehrozí, že narazíte na skupinu opilých a hlučných lidí. I tak se ale o bezpečnost uvnitř stará mnoho zaměstnanců. Vedení parku nechce nic podcenit. Proto jsou v pohotovosti záchranáři i bezpečnostní hlídky. Naštěstí toho příliš na práci nemají. Pracuje zde dokonce i celý hasičský sbor. Návštěvníci jsou jištěni více než dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se dostat do tropů za pár hodin autem? Navštivte Tropical Islands