Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Kam za mořem v říjnu? Známe 5 lokalit, kde se ještě opálíte

Adéla Lišková

Adéla Lišková

8. 8. 2018

Na dovolenou k moři většina rodin, zejména kvůli letním prázdninám, vyráží v červenci a v srpnu, v mnohých přímořských lokalitách ovšem končí sezóna mnohem déle. Kam za mořem v říjnu? Poradíme vám, kde se na podzim ještě dobře vykoupete a opálíte.

Kam za mořem v říjnu – Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy, souostroví 7 velkých a několika menších ostrovů vzniklých sopečnou činností, najdete v severním Atlantiku – patří sice ke Španělsku, ovšem na pevninu to mají místní obyvatelé nejblíže k Maroku a Západní Sahaře.

Poloha v subtropickém pásmu zajišťuje příjemné letní až jarní teploty po celý rok, všudypřítomná je také bohatá zeleň – proto jsou Kanárské ostrovy přezdívány Ostrovy věčného jara. V říjnu se zde průměrná teplota vzduchu pohybuje mezi 25 a 29 stupni Celsia, teplota moře pak kolem 25 stupňů.

Proč navštívit Tenerife? Nabízí krásné pláže, spící sopku i nedotčenou přírodu

Teplé moře v říjnu – Egypt

Jestliže vám dovolená vyšla až na říjen, pak nezoufejte – v mnohých zemích je v létě takové vedro, že kromě odevzdaného ležení na pláži se zde nedá dělat takřka nic jiného. K takovým zemím patří i Egypt, takže pokud si zde chcete i prohlédnout nějaké památky, říjen je ideální dobou pro jeho návštěvu.

V Egyptě se v říjnu na slunci průměrná teplota pohybuje okolo 30 stupňů, platí však, že čím více na jih a do vnitrozemí, tím větší jsou teploty vyšší. Oproti brzké sezóně v květnu a červnu je zde z léta moře ještě velmi teplé – v průměru 26-28 stupňů. V noci však může být výrazně chladněji, k plavkám si tedy přibalte i svetřík.

Dovolená v Egyptě. Co navštívit a proč nabízí mnohem víc než jen pyramidy

Kam k moři v říjnu – Tunisko

V říjnu vám nebude zima ani v Tunisku, které rovněž leží v subtropickém pásu, konkrétně na severu Afriky. O teplé počasí se zde na i na podzim stará sluneční svit, o teplé moře pak zejména Golfský proud. Teploty však závisí i na tom, do jaké části Tuniska se vydáte – mezi jihem a severem jsou značné rozdíly.

Například v Monastiru, který se nachází ve středním Tunisku, je v říjnu průměrná teplota vzduchu i moře 25 stupňů, noci jsou však značně chladnější – průměr je 17 stupňů. Pokud byste chtěli více tepla, vyrazte na jižněji položený tuniský ostrov Djerba, kde je průměrná teplota vzduchu 28 stupňů (v noci 21) a moře 26 stupňů.

Teplé moře v říjnu – Spojené arabské emiráty

Z hlediska počasí jsou sázkou na jistotu také Spojené arabské emiráty, jež najdete na východě Arabského poloostrova, při pobřeží Perského zálivu. A to platí nejen o říjnu – teploty jsou zde vysoké po celý rok. V letních měsících to může být až 50 stupňů, ale i na podzim je tu pěkné horko – kolem 35 stupňů. Stejně tak teplota v moři zažívá vrchol v létě, v říjnu pak padá na zhruba 30 stupňů.

Spojené arabské emiráty. To je synonymum pro bohatsví, luxus a ropu

Kam za mořem v říjnu – Zakynthos, Řecko

Kdo volí dovolenou u moře v říjnu právě proto, aby se vyhnul největším vedrům, ale přesto si chce trochu sluníčka užít, může se vypravit na některý z řeckých ostrovů – například Zakynthos v západní části Řecka, omývaný Jónským mořem. V říjnu se zde teplota pohybuje okolo příjemných 25 stupňů, teplota moře pak okolo 22 stupňů.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Právě čtete

Kam za mořem v říjnu? Známe 5 lokalit, kde se ještě opálíte