Menu
JenProCestovatele
Lyžování v ČR

Kam za sněhem v Praze. Tipy na okolní areály

Redakce

Redakce

13. 1. 2017

„V Praze kalamita jak na Sibiři, tři centimetry sněhu! A u Muzea čtyři.“ Zpívá ve své Ladovské zimě oblíbený Jaromír Nohavica a celá republika mu dává se smíchem za pravdu. Vždyť v Praze aby vločku pohledal! Tenhle stereotyp je ale pravdivý jen z části. Ano, sněhová pokrývka se v hlavním městě příliš nezdrží a nedosahuje ani závratné výšky jako v horských střediscích a ve výše položených městech. Ale i přesto o bílá místa nebývá nouze, je-li zima dostatečně tuhá.

Mnoho Pražanů vám potvrdí, že si v zimním období odskočí za dům na běžky a pozná matičku Prahu zase z jiného pohledu. Pokud jste příznivce spíše sjezdového lyžování, nedaleko Prahy se nachází dva lyžařské areály připravené na nápor milovníků zimy. Stačí sledovat sněhové zpravodajství a inspirovat se našimi tipy!

Kam na boby nebo běžky v Praze

V Praze byl pro boby v minulosti populární zvláště Petřín, jaká je situace v dnešní době, to netušíme. Nicméně v okrajových částech Prahy můžete najít několik kopců vhodných pro dovádění s dětmi, stačí vyrazit na obhlídku na výlet anebo se informovat mezi známými. Pokud jsou děti už odrostlé a vy nedáte dopustit na běžky, zjistěte situaci v následujících místech: obora Hvězda, Divoká Šárka, okolí Hostivařské přehrady, Kunratický les a Milíčovský les.

Kam na běžky v Praze. Vybírejte mezi romantikou a přírodou

Určitě se najdou další vhodná místa, stačí sledovat internetové diskuze, kde si běžkaři rádi navzájem poradí. Zvlášť oblíbená je Hostivař a Hvězda. Počítejte ovšem s tím, že stopu si budete muset vyšlapat sami anebo spoléhat na lyžaře před vámi. Před čtyřmi lety byl v Praze také slavnostně otevřen SkiPark Velká Chuchle, který nabízí okruhy pro běžecké lyžování na umělém sněhu. Pro školy je v dopoledních hodinách zdarma. Informace o jeho provozu můžete nalézt na webových stránkách .

Kam na lyže v Praze

Chcete-li vyrazit na jeden den na sjezdové lyže a necestovat při tom příliš daleko, máte na výběr ze dvou možností. Ještě do roku 2014 fungoval i malý Ski areál Příbram – Padák, jeho provoz už byl ale ukončen.

Ski areál Monínec

Zhruba 80 kilometrů od Prahy se nachází malebné lyžařské středisko, které nabízí mnoho vyžití včetně lanovky. V Monínci příliš sněhu přes zimu nenapadne, na což provozovatelé mysleli a areál je zajištěn umělých zasněžováním. Letos se lyžovat začíná už od 9. prosince na 75 cm technického sněhu. Pro více informací navštivte jejich webové stránky: http://zima.moninec.cz/.

Ski areál Chotouň u Prahy

Malé lyžařské středisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi naleznete pouhých 20 kilometrů od Prahy, nedaleko od Jílového u Prahy. Areál nabízí tři vleky a nenáročnou sjezdovku s vrcholem ve výšce 400 metrů nad mořem, kterou ocení zejména začátečníci a děti. Chotouň je známá zvláště tím, že se tam lyžuje až do jara, zatímco v okolí už kvetou stromy. Více informací včetně ceníku naleznete na jejich webových stránkách: http://www.vlekychotoun.cz/.

A kam se chystáte na hory vy? Máte nějaké zkušenosti s uvedenými areály?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za sněhem v Praze. Tipy na okolní areály