Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Koupání v přírodních bazénech. Objevte nejkrásnější místa v Evropě

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 8. 2018

V horkých letních dnech obvykle nemyslíme na nic jiného než na to, jak se příjemně ochladit. Běžná veřejná koupaliště možná pro vás nejsou úplně to pravé nebo přemýšlíte, kam se vydat na výlet. Zkuste vyrazit do  přírodního bazénu s průzračnou vodou a úžasnými výhledy, kterých je v Evropě hned několik. My pro vás máme ty nejkrásnější.

Přírodní jezírka a laguny, která vytvořila příroda, jsou úchvatné. Přinesou vám osvěžení a skvělý zážitek.

Giola na ostrově Thassos

Giola, označovaná jako Diovo oko, je malá laguna ve skalách u vesničky Astris. K místu vás dovedou zkušení průvodci. Laguna vás nadchne svou krásou. Vypadá jako bazén, který někdo vytesal do skal. Voda se sem dostává příbojem z nedalekého pobřeží. Vstup do vody se nijak neupravuje. Do skály jsou vytesané schody a ti odvážnější z nich i skáčou. Nejvyšší schod se nachází asi osm metrů nad hladinou. Myslete na to, že zde není žádná pláž. Uvelebit se budete muset na skalách.

Blue Lagoon na Islandu

Blue Lagoon neboli Modrá laguna se nachází na Islandu poměrně blízko mezinárodního letiště v Keflavíku. Je velmi populární mezi místními i turisty. Divoký zázrak v srdci vulkanické krajiny. Geotermální lázeňský areál slouží k odpočinku a relaxaci. Na povrch tryskají solfatarové proudy (vodní páry s oxidem uhličitým). Návštěvníci se koupou v nekrytých termálních bazénech po celý rok i v zimě. Málokoho by asi napadlo, že se koupe v odpadních vodách nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi. A ještě méně lidí ví, že se musí voda ochlazovat na 38 stupňů.

Dno místa pokrývá bahno, které působí příznivě na kůži. Prý stačí, když si ho nanesete na obličej a necháte deset minut působit. Odejdete s pletí krásně zdravou a vypnutou.

12 nejkrásnějších míst na Islandu, které vám přinesou nezapomenutelný zážitek

Grotta della Poesia v Itálii

V Itálii se nachází Grotta della Poesia, přírodní bazén ve skále. Najdete ho jižně od Otranta na poloostrově Salento. Toto krásně město vám nabídne něco úplně jiného než pláže a moře. K bazénu se dokonce váže i jedna legenda. Měla se zde koupat kdysi dávno krásná princezna, která díky tomu ještě zkrásněla. Zdejší místo se také často dostalo do děl básníků a spisovatelů z celé země. Psali o nymfách, orientálních princeznách i nádherných severských královnách. Přijeďte se o pravdivosti pověsti přesvědčit do Jeskyně poezie i vy.

Národní park Krka v Chorvatsku

Jestliže se chystáte do Šibeniku nebo někde kolem tohoto místa, určitě navštivte Národní park Krka, který protéká hlubokým vápencovým kaňonem. Ten místy dosahuje až 200 metrů výšky. Čekají na vás mnohá jezera, jeskyně, peřeje a vodopády. Nejkrásnější a největší jsou Roski slap a Skradinski buk. Druhý zmíněný je považován za největší travertinovou bariéru v Evropě. Můžete zde pozorovat různé druhy ptáků a ryb, ale největší atrakcí je určitě koupání v laguně. To je přírodní bazén na konci kaskády. Užijete si koupel na nádherném místě.

Voda je docela studená, ale v horkých dnech nabízí velmi vítané osvěžení. Jezírko je hluboké, a tak zde někteří nadšenci skáčou až z vrcholku vodopádu. Oficiálně je to ale zakázané.

10 oblíbených míst v krásném Chorvatsku. Kam vyrazit na výlet?

Fairy pools ve Skotsku

Ve Skotsku můžete vidět spoustu krásných míst. Fairy Pools (Vílí jezírka či tůně)  toto jasně dokazují. Kdo miluje divokou a nespoutanou přírodu, určitě bude spokojen.

Fairy Pools jsou vodopády a dokonale čisté tůně či malá jezírka na řece Brittle. Ve vodě vidíte každý detail pod hladinou. Dno jezírek je členité a hraje různými barevnými odstíny. Místo se nachází ve velké soutěsce Glen Brittle na jihu skotského ostrova Skye. Soutěska se vine směrem na sever. Z hor se do soutěsky vlévá nejedno přítok. Pohled je opravdu nádherný a není divu, že láká mnoho turistů a milovníků přírody.

Jezírka a tůně vybízejí ke koupání, ale zvládnou ho jen opravdoví nadšenci. Voda je totiž opravdu ledová. Kdo by ale odolal alespoň chvilkovému osvěžení.

Moniz na Madeiře

Madeira je krásný ostrov, ale co se týče pláží nemá moc co nabídnout. U hotelů většinou najdete hlavně betonová mola. Co vás ale určitě nadchne jsou mořské lázně v městečku Porto Moniz. Nachází se na severní straně ostrově a tvoří soubor několika přírodních bazénů obklopených bizarními lávovými útvary. Vykoupat se můžete v křišťálové čisté vodě, která sem přitéká z vysokých vln. Okolo bazénků jsou vybudované chodníky a terasy. Na těch se dá pohodlně ležet a odpočívat.

Z místa už je udělaná tak trochu turistická atrakce. Máte tu k dispozici veškeré zázemí včetně sprch, převlékáren a toalet a nechybí ani bar, kavárna a občerstvení. A ještě něco. Platí se zde vstup.

Kam na podzim k moři, když nechcete trávit příliš času v letadle

Modré jezero u Imotski v Chorvatsku

Modré jezero se nachází u Imotski. Pokud namísto zamíříte od jihu, můžete si všimnou malebného městečka i nápadné prohlubně u jeho západního okraje. Vypadá to, jako by chyběl kus plochy svahu a zůstala namísto něj jen velká díra.

A v podstatě je to pravda. Právě zde se nachází jáma propasti, která nese název Modré jezero. Až na místo vás spolehlivě dovedou směrovky.

Pro návštěvníky zde byla vybudovaná stezka již na začátku 20. století. Díky tomu mohou sestoupit až na samé dno, přímo k průzračné vodě jezera. Až se sem vydáte, vezměte si pevné boty. Ostré hrany kamenů nejsou nic pro sandále nebo pantofle. Osvěžující koupel i pohled na okolní fascinující skalní stěny za to stojí.

Charco La Laja na Tenerife

Na severu Tenerife se nachází sopečné koupaliště v San Juan de la Rambla. Nadchne návštěvníky všech věkových kategorií. Klenot Kanárských ostrovů je umístění v samotném historickém centru jednoho z nejvíce atraktivních měst. Laguna je snadno přístupná, má zóny pro opalování a blízko ní můžete navštívit jeden ze tří barů nebo si vybrat z několika restaurací. Zde krásně naberete síly na zkoumání krás okolí.

Laguna La Lanja vás zaujme ze své vyhlídky, kde pořídíte několik dech beroucích snímků a stejně tak i ve chvíli, kdy se ponoříte do jejích průzračných a klidných vod v sousedství divokého oceánu.

Ohodnoťte tento článek:
2,2
Právě čtete

Koupání v přírodních bazénech. Objevte nejkrásnější místa v Evropě