Menu
JenProCestovatele
Výlety Liberecký kraj

Léto s dětmi v kempu Sedmihorky v Českém ráji

Pokud přemýšlíte nad báječnou dovolenou s dětmi strávenou v naší republice s možností romantiky a trampské pohody i spoustou výletů po krásách naší vlasti, pak určitě zkuste kemp Sedmihorky v samotném srdci krajinné oblasti Český ráj. Co tento kemp nabízí a jaké výlety si užít v okolí?

Kemp Sedmihorky pro rodiny s dětmi

Kemp Sedmihorky je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Ubytování nabízí v luxusních chatkách, ale můžete využít také stany s podsadou, karavany či mobilheimy nebo dokonce indiánské týpí. Ubytovat se lze také v penzionu Podháj. Tento kemp je opravdu vyhlášený a získal také mnohá ocenění, například se stal nejlepším kempem roku 2019 nebo v roce 2020 nejlepším kempem pro rodiny s dětmi.

Pohodlí nabízí tři budovy sociálního zařízení se sprchovým a přebalovacím koutem pro kojence, nebo také sprcha a WC pro tělesně postižené. Dále lze využít automatické pračky i žehličky. K dispozici je rovněž kuchyňka s plynovými vařiči a zásuvkami na elektrický proud, vnitřní i venkovní jídelna, umývárna nádobí a mnohé venkovní ohniště s lavičkami.

Využívat můžete klubovny, knihobudku, úschovnu kol, půjčovnu kol i lodí, dobíjení elektrokol, servisní koutek s možností své kolo omýt, stolní tenis, nejrůznější rybářské a tábornické potřeby. Součástí kempu je rybník s písčitou pláží, kde se můžete jak koupat, tak také chytat ryby. Pro sportovní aktivity je tu sportovní a dětské hřiště, minigolf, pro děti farma s domácími zvířaty. V nabídce je spousta volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi, které jistě oceníte.

Dětská herna Mlýn

Poměrně nově je otevřená dětská herna Mlýn, která nabízí aktivní dobrodružství jak pro děti, tak i pro dospělé. Od podlahy až ke stropu do výšky 12 a půl metru si můžete užívat tobogány, skluzavky, trampolíny nebo plazivé tunely. Nechybí ani kavárna pro odpočinek se spoustou dobrot a regionálních lahůdek, kiosky s potravinami a restaurace Skalák s nabídkou celodenního jídla.

Kemp není v provozu jen v létě, ale po celý rok. Samozřejmostí je i wifi zdarma, bankomat, automat na jídlo a kávu. Na své si přijdou cyklisté, rybáři, školy a školky, které zde mohou podnikat různé výlety nebo vzdělávací programy, ale také firmy či lidé s vlastním karavanem či mobilheimem, který chtějí někde zaparkovat.

Spousta akcí a bohatý kulturní i sportovní program

Kemp spolupracuje s Střediskem ekologické výchovy Český ráj a nabízí spoustu výchovných programů pro školy a školky. Kromě toho jsou v nabídce mnohé kulturně a společenské akce, sportovní programy, turnaje a soutěže, zábava pro děti, zkrátka tradiční oblíbené akce, na kterých pobaví děti i dospělí.

Lázně Sedmihorky

Kemp Sedmihorky najdete ve stejnojmenné vesnici, která je součástí Karlovic v okrese Semily. V Sedmihorkách byly lázně, které založil v letech 1839–1841 turnovský lékař Antonín Vincenc Šlechta. Název získaly podle minerálního pramene Sedmihorka známého od roku 1702. Léčilo se pobytem na čerstvém vzduchu, studenou vodou, rašelinou, cvičením i dietou. Do vyhlášených lázní jezdily takové kapacity, jakými byli Jan Neruda, Eliška Krásnohorská a mnozí další. Po druhé světové válce se lázně rázem proměnily na ozdravovnu ROH, později zanikly. Zachovalé lázeňské budovy pak sloužily jako hotel a kongresové centrum.

Dnes pod názvem Lázně Sedmihorky najdete hotel s pestrou nabídkou ubytovacích i rehabilitačních služeb včetně bohatého kulturního a sportovního programu.

Dětská lesní naučná stezka Sedmihorky a další tipy na výlety

I když kemp Sedmihorky nabízí spoustu každodenního vyžití a bohatý program, pokud se chcete podívat po okolí, nebudete litovat. Oblast je proslulá nádhernou přírodou, kde se nachází přírodní rezervace Hruboskalsko a Bažantník. Lázně Sedmihorky jsou začátkem i cílem naučné stezky Hruboskalsko, kde se také nachází Dětská lesní naučná stezka Sedmihorky, která spojuje hotel s autokempem Sedmihorky, je dlouhá 3 km a má 17 zastavení. Zeleně značená turistická trasa pak vede na zámek Hrubá skála, který byste neměli minout.

Co nabízí Hrubá Skála: Vyhlídky, skalní město i pohádkový zámek na útesu

Další možnosti výletu jsou Prachovské skály, Drábské světničky, safari ve Dvoře Králové, návštěva zámků Sychrov, Hrubý Rohozec, Mnichovo Hradiště, gotického hradu Kost, Trosky
nebo krápníkových jeskyní v Bozkově. Výlet si také můžete udělat na zříceninu hradu Čertova ruka nebo na hrad Valdštejn.

Hrad Valdštejn u Turnova: Příroda i historie na jednom místě

Zdroje: wikipedie, sedmihorky.ceskehory.cz, campsedmihorky.cz, kudyznudy, navylet.cz, karlovice-sedmihorky.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto s dětmi v kempu Sedmihorky v Českém ráji