Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Nejkrásnější vesnice v Evropě podle CNN: Tak vypadá opravdový ráj

Martina Mádlová

Martina Mádlová

7. 3. 2018

Pojem perfektní vesnice spolu s kouzlem starého světa inspiroval stovky lidí k tomu, aby se vydali po celé Evropě a hledali osamělé lokality. Výsledkem je, že krásné části kontinentu se postupně odkrývají turistům a celému světu. Není pak daleko k tomu, aby se okouzlující a dříve zapomenuté místo začalo cítit až nepříjemně populární. I nejkrásnější vesnice v Evropě už se odkryly turistům. Které si vydobyly své místo na výsluní?  

Jak mohou vypadat nejkrásnější vesnice podle magazínu CNN? Musí splňovat určitě požadavky – malebná poloha, ať už mezi norskými fjordy nebo sluncem zalitými řeckými ostrovy, charakteristické znaky, jako je náměstí s prstencovými pastelovými fasádami v Telči (ano, podle CNN je Telč zařazen mezi nejkrásnější vesnice, i když je brán jako město) či nezapomenutelný viktoriánský hrad, který se tyčí nad doškovou střechou Cong v Irsku. Nalezení takových evropských krás vyžaduje zvláštní úsilí,  avšak odměnou je nezapomenutelný zážitek. Přesvědčte se sami.

1. Tellaro v Itálii

Hřbitovní ulice na útesu a malý přístav chrání Tellaro před vlnou cestovního ruchu, který už dokázal pohltit další přímořská města v Itálii, jako jsou Vernazza či Portofino. Pastelové budovy, které stojí na útesu Tellaro, si zamilovalo mnoho básníků i literárních ikon (Lord Byron, DH Lawrence a další). Všichni se na toto místo rádi vraceli, protože nabízelo nekonečnou inspiraci.

Kam do jižní Itálie? 4 místa, kde najdete moře i tradiční obraz země

2. Bilbury v Anglii

Kopcovitá oblast Cotswold je označována jako „oblast výjimečné přírodní krásy“ v jihozápadní Anglii. Jedna z jejích nejkrásnějších vesnic je právě Bilbury, kde zelené louky sousedí se starobylými kamennými chatami se strmými a šikmými střechami. Protéká tudy řeka Coln, která je plná pstruhů. Nejkrásnější je ulička sépiově zbarvených domků Arlington Rov, která byla postavena v 17. století. Dodnes zde sídlí tkalci z nedalekého Arlington Mill

3. Hallstatt v Rakousku

Pohádkové místo Hallstatt v centrálním Rakousku nabízí nádherné prostředí na břehu Hallstätter See, mezi nedotčeným a křišťálově čistým jezerem a svěže zelenými horami, které se majestátně tyčí nad celým údolím. Dříve město prosperovalo zejména díky těžbě soli, která zajistila dlouhodobé bohatství, což je znát na náměstí s nádhernými budovami obklopenými břečťanem. Dnes místo statečně odolává návalům turistů, zejména zamilovaných dvojic, které hledají dokonalou romantiku.

4. Folegandros v Řecku

Jeden z nejkrásnějších ostrovů v Řecku je Santorini – bohužel ale také plný turistů. Stejně krásnou architekturu – ulice dlážděné břidlicemi, bílé budovy zdobené barevnými květy, řecký pravoslavný kostel s jasně modrou kupolí – najdete i na ostrově Folegandros. Turistů už zde ale potkáte mnohem méně.  A není problém si zde užít ani mořské radovánky na chráněném úseku pláže Katergo.

5. Colmar ve Francii

V této velmi dobře zachovalé alsaské vesnici, kde místní pekárny prodávají jak croissanty, tak kugelhopf, se specializují na foie gras (ztučnělá játra vodních ptáků) a zelí. Ve starém městě, které bylo během druhé světové války ušetřeno před zničením i částečně díky jeho historické kráse, dlážděných uliček a roubených domů, se nachází řada architektonických stylů, od gotického po francouzský novobarokní styl.

7 nejnavštěvovanějších památek Evropy. V počtu vítězí Francie

6. Reine v Norsku

Severně od arktického kruhu se nachází hezká rybářská vesnice v souostroví Lofoten, Reine. Oblast v krásné severské divočině, kde safírové zálivy přesahují fjordy a hory. Mnoho z jasně červených rybářských kajut bylo přeměněno na pohodlné chatky pro návštěvníky. Z chatek je umožněn přímý přístup k norskému moři. Užijete si výhled na noční oblohu v přední řadě a především fascinující zážitek – pohled na polární záři.

7. Telč v České republice

Obyvatelé Telče, malého města kousek od Jihlavy, kdysi dokázali dát svým domovům opravdu nevšední krásu, což dokazuje i prodloužené hlavní náměstí, kde je jedna budova hezčí než druhá. Barokní a renesanční fasády s vysokými štíty malované pastelovými barvami lákají mnoho turistů. Velké náměstí obklopuje velkolepý renesanční zámek a velké rybníky. Podle pověsti byl Telč založen v 11. století. Když ho poprvé spatříte, cítíte se jako v pohádce.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Právě čtete

Nejkrásnější vesnice v Evropě podle CNN: Tak vypadá opravdový ráj