Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Nejlepší nudistické pláže světa. Kde máte povoleno odhodit plavky?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

20. 10. 2017

Jste-li jedním z těch lidí, kteří nechtějí mít opálené linky od plavek nebo máte zkrátka a dobře rádi pocit svobody a nechcete být svázáni žádným oblečením, vydejte se na nuda pláž. Tam se nemusíte bát odhodit svršky. Nedostanete pokutu a ani se na vás nikdo nebude divně dívat. Nahatí jsou tu totiž skoro všichni. Jaké pláže máme na mysli? Věřte, že krásné. Podívejte se sami a zvažte příští dovolenou na jednom z těchto devíti nádherných míst.  

1. Paradise Beach, Řecko

Nudistická pláž

Paradise Beach v Řecku

Paradise Beach v Mykonosu je proslulá svými slavnostmi a atmosféra dobré zábavy a skvělé nálady je tu vlastně neustále. V okolí pláže najdete klasické řecké taverny, restaurace i řadu barů s bujarým nočním životem. V šedesátých letech zde hippies zavedli ráj pro nudisty, což jí jen dodalo na popularitě. A ta trvá vlastně dodnes.

Co si nenechat ujít v Peru a proč musíte vidět Machu Picchu

2. Pláž Haulover, Florida

Nudistická pláž

Pláž Haulover na Floridě

Pláže v jihovýchodní části Floridy jsou velmi známé a oblíbené. Na řadě z nich je velmi rušno a často je zde doslova hlava na hlavě. Krásné pláže jsou proslulé svými bary, restauracemi, obchody i bohatým nočním životem. Haulover Beach je severněji položená a je to velmi oblíbený cíl nudistů. Je to také jediná oficiální nudistická pláž v Miami. Není však povinnost chodit zde bez plavek. Pokud se na to necítíte, klidně můžete zůstat oblečení.

3. Es Trenc, Španělsko

Nudistická pláž

Es Trenc ve Španělsku

Es Trenc patří k nejznámějším plážím na ostrově Mallorca. V létě ji navštíví až 10 tisíc lidí týdně. Pláž je součástí chráněné přírodní rezervace a díky tomu zůstala uchráněná od zbytečných staveb. Je zde jen velmi málo domů. Samotná pláž má přes dva kilometry a v jejím zázemí se nachází krajina s písečnými dunami. Ohromí vás krásný bílý písek i průzračná mořská voda. Protože je částečně nudistická, bývá vyhledávaná i nadšenci koupání bez plavek. Je to ideální místo pro zamilované páry.

4. Praia do Pinho, Brazílie

Nudistická pláž

Praia do Pinho v Brazílii

Praia do Pinho je původní brazilská přírodní pláž s oázou s bílým pískem a krásnou vodu. Na této pláži nenajdete žádné oblečení. Zde se vítá nahota a je naprosto přirozená. Pláž je považována za první nudistickou pláž v Brazílii. Najdete zde hostinec, kempy a bary, kde s nadšením přivítají každého turistu, který si užívá přírodní krásy místa i jeho nádherné pláže.

5. Kehena, Havaj

Nudistická pláž

Kehena neboli Černá pláž na Havaji

Pláž Kehena je úzká černá písečná pláž, která se nachází na východním břehu ostrova Havaj. Pláž byla také známá jako Dolphin Beach, protože v její blízkosti se často objevují delfíni. Vytvořena byla lávovými proudy. Na jednom konci pláže je horninový bod, který označuje, kde tok skončil. Kehena nahotu umožňuje, ale nenařizuje. Většinou ji lidé ale vyhledávají právě proto, že se zde nemusí oblékat a chodí jen tak, jak je jim přirozené.

6. Wreck Beach, Kanada

Nudistická pláž

Wreck Beach v Kanadě

Největší nudistickou pláž v Severní Americe naleznete ve Vancouveru. Oblečení si zde můžete nechat, ale nejspíš začnete stejně po chvilce závidět všem ostatním jejich pohodu a svobodu bez oblečení, zahodíte ostych a i plavky. Nemusíte se bát. Soukromí je zde opravdu chráněné. Na celé pláži platí zákaz fotografování.

7. Cap d’Agde, Francie

Nudistická pláž

Cap d’Agde ve Francii

Tato pláž je vlastně takové městečko a nahota je zde velmi podporována. Můžete dělat všechno bez oblečení. Klidně si i zajít do banky, na procházku nebo se dobře najíst. Nezní to zajímavě?

Cestujete s kočkou? Co vše zažila kočka Suki z vášnivé cestovatelské rodiny

8. Black’s Beach, Kalifornie

Nudistická pláž

Black’s Beach v Kalifornii

Na Black’s Beach je přesně určené místo, kde můžete bez obav odhodit oblečení. Určitě si ho pohlídejte, protože jinde byste mohli dostat pokutu. Pláž patří k největším nudistickým plážím ve Spojených státech, takže se určitě vejdete bez obtíží. Nudistická pláž Black’s Beach začíná asi 100 metrů jižně od stezky vedoucí k Torrey Pines Gliderport.

9. Hippie Hollow, Texas

Nudistická pláž Texas

Hippie Hollow v Texasu

Hippie Hollow v Texasu je zastrčená pláž na rohu jezera Travis v Austinu. Najdete zde klidný a příjemný ráj. Oblečení je volitelné. Je jen na vás, zda budete v plavkách nebo bez nich. Každopádně si tu užijete skvělé koupání, milé lidi i krásné počasí.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Nejlepší nudistické pláže světa. Kde máte povoleno odhodit plavky?