×
JenProCestovatele

Nejlepší nudistické pláže světa. Kde máte povoleno odhodit plavky?

Nuda pláž

Jste-li jedním z těch lidí, kteří nechtějí mít opálené linky od plavek nebo máte zkrátka a dobře rádi pocit svobody a nechcete být svázáni žádným oblečením, vydejte se na nuda pláž. Tam se nemusíte bát odhodit svršky. Nedostanete pokutu a ani se na vás nikdo nebude divně dívat. Nahatí jsou tu totiž skoro všichni. Jaké pláže máme na mysli? Věřte, že krásné. Podívejte se sami a zvažte příští dovolenou na jednom z těchto devíti nádherných míst.  

1. Paradise Beach, Řecko

Nudistická pláž
Paradise Beach v Řecku

Paradise Beach v Mykonosu je proslulá svými slavnostmi a atmosféra dobré zábavy a skvělé nálady je tu vlastně neustále. V okolí pláže najdete klasické řecké taverny, restaurace i řadu barů s bujarým nočním životem. V šedesátých letech zde hippies zavedli ráj pro nudisty, což jí jen dodalo na popularitě. A ta trvá vlastně dodnes.

Čtěte také: Co si nenechat ujít v Peru a proč musíte vidět Machu Picchu

2. Pláž Haulover, Florida

Nudistická pláž
Pláž Haulover na Floridě

Pláže v jihovýchodní části Floridy jsou velmi známé a oblíbené. Na řadě z nich je velmi rušno a často je zde doslova hlava na hlavě. Krásné pláže jsou proslulé svými bary, restauracemi, obchody i bohatým nočním životem. Haulover Beach je severněji položená a je to velmi oblíbený cíl nudistů. Je to také jediná oficiální nudistická pláž v Miami. Není však povinnost chodit zde bez plavek. Pokud se na to necítíte, klidně můžete zůstat oblečení.

3. Es Trenc, Španělsko

Nudistická pláž
Es Trenc ve Španělsku

Es Trenc patří k nejznámějším plážím na ostrově Mallorca. V létě ji navštíví až 10 tisíc lidí týdně. Pláž je součástí chráněné přírodní rezervace a díky tomu zůstala uchráněná od zbytečných staveb. Je zde jen velmi málo domů. Samotná pláž má přes dva kilometry a v jejím zázemí se nachází krajina s písečnými dunami. Ohromí vás krásný bílý písek i průzračná mořská voda. Protože je částečně nudistická, bývá vyhledávaná i nadšenci koupání bez plavek. Je to ideální místo pro zamilované páry.

Čtěte také: Kutná hora: město stříbra, které budete chtít navštívit víc než jednou

4. Praia do Pinho, Brazílie

Nudistická pláž
Praia do Pinho v Brazílii

Praia do Pinho je původní brazilská přírodní pláž s oázou s bílým pískem a krásnou vodu. Na této pláži nenajdete žádné oblečení. Zde se vítá nahota a je naprosto přirozená. Pláž je považována za první nudistickou pláž v Brazílii. Najdete zde hostinec, kempy a bary, kde s nadšením přivítají každého turistu, který si užívá přírodní krásy místa i jeho nádherné pláže.

5. Kehena, Havaj

Nudistická pláž
Kehena neboli Černá pláž na Havaji

Pláž Kehena je úzká černá písečná pláž, která se nachází na východním břehu ostrova Havaj. Pláž byla také známá jako Dolphin Beach, protože v její blízkosti se často objevují delfíni. Vytvořena byla lávovými proudy. Na jednom konci pláže je horninový bod, který označuje, kde tok skončil. Kehena nahotu umožňuje, ale nenařizuje. Většinou ji lidé ale vyhledávají právě proto, že se zde nemusí oblékat a chodí jen tak, jak je jim přirozené.

6. Wreck Beach, Kanada

Nudistická pláž
Wreck Beach v Kanadě

Největší nudistickou pláž v Severní Americe naleznete ve Vancouveru. Oblečení si zde můžete nechat, ale nejspíš začnete stejně po chvilce závidět všem ostatním jejich pohodu a svobodu bez oblečení, zahodíte ostych a i plavky. Nemusíte se bát. Soukromí je zde opravdu chráněné. Na celé pláži platí zákaz fotografování.

7. Cap d’Agde, Francie

Nudistická pláž
Cap d’Agde ve Francii

Tato pláž je vlastně takové městečko a nahota je zde velmi podporována. Můžete dělat všechno bez oblečení. Klidně si i zajít do banky, na procházku nebo se dobře najíst. Nezní to zajímavě?

Čtěte také: Cestujete s kočkou? Co vše zažila kočka Suki z vášnivé cestovatelské rodiny

8. Black’s Beach, Kalifornie

Nudistická pláž
Black’s Beach v Kalifornii

Na Black’s Beach je přesně určené místo, kde můžete bez obav odhodit oblečení. Určitě si ho pohlídejte, protože jinde byste mohli dostat pokutu. Pláž patří k největším nudistickým plážím ve Spojených státech, takže se určitě vejdete bez obtíží. Nudistická pláž Black’s Beach začíná asi 100 metrů jižně od stezky vedoucí k Torrey Pines Gliderport.

9. Hippie Hollow, Texas

Nudistická pláž Texas
Hippie Hollow v Texasu

Hippie Hollow v Texasu je zastrčená pláž na rohu jezera Travis v Austinu. Najdete zde klidný a příjemný ráj. Oblečení je volitelné. Je jen na vás, zda budete v plavkách nebo bez nich. Každopádně si tu užijete skvělé koupání, milé lidi i krásné počasí.8 Komentáře Nejlepší nudistické pláže světa. Kde máte povoleno odhodit plavky?

  1. Je to krásné prostředí a krásná krajina, ale proč létat do Francie,nebo kamkoli jinam když “na Hrádku ” u Pardubic je stejně krásně. A koupíte-li si kilo soli, namícháte jej v konvi, pak iluze Malediv, Francie, či jiné země může být téměř dokonalá.

  2. Milujeme Lhotu a nahotu.Kdo nezkusí, nepochopí.A trauma spojené s nákupem plavek neexistuje, vyhledáváme ppuze natur. Analoj

  3. Od roku 1975, kdy bylo mé dceři 2,5 roku a synovi 6 let jsme 12 rodinných dovolených trávili v nudistické části kempu v Prerowě v bývalé NDR. Bylo tam nádherně a děti na tyto dovolené vzpomínají jako na nejlepší dovolené. Pohyb bez plavek tam byl samozřejmostí. Děti poznaly, jak vypadají nazí lidé ve všech věkových kategoriích a to bylo dobře pro jejich zdravý vývoj. Všem rodičům to doporučuji.

  4. Naštěstí nemusíme cestovat do takových dálek. Nudipláže máme i doma ve vlasti, krásná je například v Poděbradech, jezdím tam už řadu let. Bohužel z časových důvodů tak dvakrát- třikrát za sezónu. Jen partnerku jsem nesehnal, manželka mi to sice toleruje, ale sama by tam nešla, dcera je zásadně proti, má chápání jeptišky a kamarádky se při zmínce div nekřižují..Tak jezdím sám, i když si občas připadám jako šmírák. Ale ten pocit svobody a volnosti za to stohí…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*