Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Nejšpinavější místa v hotelu. Čeho se raději zbytečně nedotýkejte

Martina Mádlová

Martina Mádlová

27. 11. 2017

Průměrná hotelová místnost je prý mnohem špinavější než typický domov, škola nebo dokonce letadlo. Pokojské a ostatní personál provedou vždy jen rychlý úklid v každé místnosti a jen zřídkakdy dezinfikuje různé náhodné části vybavení pokoje. Je spoustu věcí, kterých byste se podle studie s názvem Hotel Hygiene Exposed neměli dotýkat. Mohou na nich být dokonce i zárodky nemocí. A jaká místa to jsou?

Nejvíce bakterií bylo nalezeno v koupelně a na dálkových ovladačích. V některých pokojích byly objeveny sklenice na pití, které byly tak špinavé, že byste se z nich nejspíše nenapili ani v nejvyšší nouzi.

Podle studie se turisté nemají nechat oklamat ani těmi nejdražšími hotely. Protože i nejkrásnější pokoje mohou být plné skrytých bakterií. Jen proto, že je postel krásně vyrobená a vypadá jako nová, neznamená, že ji pravidelně čistí, a to i v různých spárách a průřezech. Stejně tak koberec může vypadat bez poskvrnky, ale kdy ho naposledy opravdu čistili, se nejspíš nedozvíte.

Některé z míst, kterých se lidé dotýkají nejčastěji (telefon, přepínače světel, povlaky na polštáře) jsou kontaminovány škodlivými bakteriemi. Zapamatujte si jedno pravidlo. Vždy si řádně překontrolujte svůj pokoj a možná si i pro jistotu sebou berte dezinfekční utěrky.

Čtěte také: Vánoční trhy v zahraničí. Kam vyrazit na svařák a pro dárky?

Nejšpinavější místa v hotelových pokojích

A která místa jsou v hotelu opravdu nejšpinavější, i když se to na první pohled nezdá? Některé vás možná napadnou a jiná překvapí. Podívejte se.

Dálkové ovládání

Věřte tomu nebo ne, jedna z nejšpinavějších položek ve vašem hotelovém pokoji je dálkové ovládání. Uklízečky nebo pokojské ho rozhodně nikterak zásadně nečistí (alespoň většinou). Maximálně trochu přetřou utěrkou a jde se vesele dál. Přitom dálkové ovládání na sobě může mít stejně bakterií jako záchodové prkénko.

Telefon

Podle průzkumu byly bakteriemi přímo poseté telefony v pěti nejlepších hotelových řetězcích. Lidé se jich dotýkají hodné, ale také do nich dýchají, což způsobuje, že se bakterie snadno šíří. Pravdou je, že jejich údržba příliš neřeší a nějaká desinfekce už vůbec ne. Pokud se chcete zanesenému sluchátku vyhnout, hotelový telefon nepoužívejte nebo ho přetřete desinfekčním ubrouskem.

Čtěte také: Kam za nákupy do Německa a jak zde co nejvíc ušetřit?

Koupelna

Buďte opatrní, než se dotknete nábytku a vybavení v koupelně. V tomto případě především umyvadla. Podle studie Hotel Hygiene Exposed byly v testovaných hotelech se třemi hvězdičkami nalezeny na umyvadle kvasinky a grampozitivní koky prvního a druhého typu.

Kbelík na led

Kbelík na led přece nemůže být plný bakterií, říkáte si. Ale ouha. Může a jak pěkně. Hotelové služebnictvo mívá tendenci tuto část zařízení přeskočit, maximálně kyblík vypláchnout studenou vodou, ale to zdaleka nestačí. Kyblíky mohou být taktéž plné bakterií. A není to jen samotný kyblík, ale i stroj na led není příliš často na seznamu pravidelně udržovaných položek.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Nejšpinavější místa v hotelu. Čeho se raději zbytečně nedotýkejte