Menu
JenProCestovatele
Asie

Ostrov Phu Quoc ve Vietnamu. Nádherné pláže i nejhorší věznice

Martina Mádlová

Martina Mádlová

13. 3. 2019

Phu Quoc je nádherné místo, které si zamilujete a nebude se vám chtít odjet. Krásné pláže, čistá voda, výborná kuchyně i nedotčená příroda. To všechno na vás čeká právě tady. Tento ostrov ve tvaru slzy je připraven stát se největším turistickým lákadlem.

Ostrov plný lesů a hor leží v Thajském zálivu asi 15 kilometrů od Kambodži a 45 kilometrů od Vietnamu. Má jedny z nejkrásnějších pláží ve Vietnamu a lidé se zde zabývají hlavně lovem perel, pěstování pepře a výrobou rybí omáčky Nuoc Mam. Má i temnou historii. Kdysi na něm fungovalo jedno z nejstrašnějších vězení v Indočíně. Většinu ostrov zabírá národní park Phu Quoc.

V této oblasti je Phu Quoc největším ostrovem. Nachází se zde celkem 28 ostrovů, ale většina je neobydlená nebo dostupná lodí na jednodenní výlet. Výjimkou je Hon Thom, často označovaný jako ananasový ostrov, na který se můžete dostat lanovkou. Ta byla otevřena v únoru 2018 a na délku měří 7,9 kilometrů.

Proč navštívit ostrov Phu Quoc?

Ostrov vás uchvátí svými netočenými plážemi s bílým pískem. I proto je ideální navštívit toto místo teď, doku je tu ještě relativní klid a žádný masový turismus. Vietnamská vláda již činí kroky k tomu, aby mohli využít obrovský potenciál ostrova a lidé na to začínají slyšet. Nejlepší období pro cestu sem je doba kolem Vánoc. Tehdy je moře klidné a krásně čisté.

Krásné pláže

Jak jsme již zmínili, na Phu Quocu naleznete jedny z nejkrásnějších pláží ve Vietnamu. Užijí si zde milovníci lenošení, ale i potápění a rybaření. K nejoblíbenějším plážím patří Long Beach, dlouhá asi 20 km. Lemují ji kokosově palmy a nachází se na ní většina ubytovacích zařízení. V jihozápadní části ostrova se nachází pláže Bai Sao a Bai dam. Nejkrásnější a zatím i nedotčená je pláž Bai Khem, kterou najdete na jih od těchto dvou pláží.

Vzrušující Vietnam: proč navštívit tuto úchvatnou zemi? Máme pro vás 10 důvodů

Národní park Phu Quoc

Na severovýchodní straně ostrova a východní hranici, kde tvoří pobřeží, se rozkládá 31 422 hektarů velký národní park Phu Quoc. Je kopcovitý, ale samotné kopce nejsou strmé. Jeho nejvyšší hora dosahuje výšky 603 metrů a jmenuje se Chua. Všude rostou stále zelené stromy, tvoří dokonce 90 % plochy ostrova. Zaznamenáno zde bylo 929 druhů rostlin a žije zde 43 druhů savců. Korálové útesy poskytují domov 125 druhům ryb, 132 druhům měkkýšů a 62 druhům mořských řas.

Nejhorší věznice Phu Quoc

V minulosti nebyl ostrov rozhodně rájem a místem, kam byste se chtěli dostat. V 50. letech minulého století zde stála věznice, známá pod jménem „Kokosová věznice“. Měli zde být zavřeni političtí vězni a odpůrci francouzské nadvlády. Během americké války pak bylo vězení rozšířené, aby sem mohlo být umístěno asi 40 000 vietnamských politických vězňů. Věznici obklopoval drátěný plot s několika strážnými místy. Dnes už ji připomíná jen několik zchátralých domků a malé dvoupatrové muzeum s černobílými fotografiemi, které zachycují různorodé způsoby mučení (zatloukání hřebíků do těl vězňů, pohřbívání zaživa, vhazování do vroucí vody nebo tygří klece).

Kam cestovat do Asie? 14 nejlevnějších destinací 2017

Skvělé jídlo

V místní kuchyni si vaše chuťové pohárky rozhodně přijdou na své. Kralují jí mořské plody, které jsou vždy čerstvé a s láskou připravené. Ostrov je známý pro své pepřové plantáže a světově známou rybí omáčkou. Kdo chce a zajímá ho její výroba, může si udělat výlet přímo do továrny.

Ostrov Phu Quoc vás neohromí jen svou krásou i parádním koupáním, ale především dokonalým klidem. Zde si rozhodně odpočinete a naberete nové síly. Pro dovolenou a relaxaci ideální místo.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Ostrov Phu Quoc ve Vietnamu. Nádherné pláže i nejhorší věznice