Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Praktické dárky pro ty, kdo nenávidí létání. Potěšte sebe nebo své blízké

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 12. 2017

Chystáte se letět na dovolenou nebo létáte poměrně často i pracovně? Letadlo ale není zrovna vaším oblíbeným dopravním prostředkem? Pořiďte si některý z následujících dárků a určitě se vám trochu uleví nebo přinejmenším bude vaše cesta o něco příjemnější.

Letadla udělala ve svém vývoji velký pokrok a stala se nedílnou součástí cestovatelského světa. Dokáží přepravit stovky cestujících. Jsou vybavena individuálními televizními obrazovkami, bezdrátovým připojením k internetu, toaletou, občerstvením a jídlem.

Díky letecké přepravě se můžete dostat na vzdálená místa během několika hodin. Zdá se, že existují jen samé výhody, tak proč vlastně létání nenávidět? Faktem je, že patří k nejvíce stresujícím aktivitám, kterých se pravidelně zúčastníme. Od nekonečného čekání na bezpečnostní kontrole, odbavení i různé namátkové prohlídky, strach z opožděného letu, nepohodlných sedadel, hromady kašlajících, křičících a nepříjemných lidí až po možné odcizení zavazadel. Cesta letadlem se může stát opravdovou noční můrou. Zejména pro ty, kdo létají často.

Pokud se také řadíte do této kategorie nebo někdo z vaší rodiny či přátel, můžete jim prokázat své sympatie tím, že jim vyberete dar, který cestu letadlem udělá hned o něco příjemnější. Jaké věci to jsou?

Kam cestovat v roce 2018? Podle Lonely Planet je špičkou těchto 10 měst

Pěnový polštář z paměťové pěny

Tento cestovní polštářek není žádnou novou vychytávkou, ale rozhodně udělá velkou službu, a kdo ho ještě nemá, jistě ocení. Důležité je vybrat nějaký opravdu kvalitní, aby nabízel poctivou oporu hlavy a krku. Měl by být stále pohodlný i při dlouhodobém používání a z příjemných materiálů, na kterých se nebude hlava potit. Celkově by jeho vnější struktura měla být taková, aby nedráždila pokožku.

Hedvábná spací maska

Spací maska, která bude vyrobena z přírodního hedvábí, vytvoří měkké, chladné polstrování přes oči a úplně zablokuje i jasné LED světlo, které září uvnitř každé kabiny nebo sluneční světlo z oken. Materiál by měl být hypoalergenní a umožnit průchod kyslíku. Tato maska je ideální pro lidi, kteří chtějí spát během letu, ale je vhodná i pro domácí použití.

Nejbezpečnější země světa jsou někdy obrovským překvapením a jak je na tom Česká republika?

Držák na kávu

Víte, jak každý miluje, když spadne kelímek s kávou z podnosu a postupně se rozlévá po nohách, příručním zavazadle i po spolucestujících v letadle? Správně, vůbec. Nikdo to nemá rád. Ovšem rozlité nápoje nejsou nic výjimečného kvůli častým turbulencím, neúmyslného nárazu nohou nebo rukou apod.

Takový držák na kávu nebo jiné pití bude tedy opravdu bezchybným dárkem. Drží nápoj bezpečně a pohodlně. Můžete koupit obyčejný na jednu kávu s klipem pro připnutí nebo nějaký vychytanější, který dokáže udržet i plechovky nebo láhve na vodu.

Ucpávky do uší

Zapomeňte na staré pěnové ucpávky do uší na jedno použití. Pořiďte si pokročilé pomocníky, které budete moci využívat zas a znovu. Redukují hlasitost zvuku a jsou navíc  dokonalým doplňkem pro použití i na koncertech, pracovištích a dalších místech. V letadle už vás nebude rušit zvuk letadla, křik dětí apod.

Přenosný cestovní batoh

Batoh, který je malý a skladný je přesně tím pravým dárkem, který každý do letadla potřebuje. Měl by být takový, aby bez problémů prošel všemi bezpečnostními kontrolními body a zároveň by se měl vejít i pod sedadla v mnoha letadlech. Měl by zároveň obsahovat i dostatek pouzder a oddílů pro pas, telefon, knihu apod.

Cestovní láhve

Láhve jsou důležité. Nejen na pití, ale i na opalovací přípravek apod. Při pořizování cestovní láhve vybírejte takové, které budou odolné vůči průsaku a navíc mají schválenou technologii TSA o objemu 3,3 unce a jsou uloženy v průhledném plastovém pouzdře, takže při průchodu bezpečnostní kontrolou nebudete mít problém.

Jedete do zahraničí? Těchto 10 frází v místním jazyce byste určitě měli znát

Chytrý štítek zavazadel

Snad nejhorší věcí vůbec jsou ztracená zavazadla. Dnes ale existují digitální zavazadlové štítky, které se připevní k tašce. Pak už se nikdy žádná zavazadla neztratí. A je jedno, kde se ztracená taška nachází. Toto pokročilé zařízení pro sledování zavazadel se může připojit k jakémukoliv internetovému signálu, který je v dosahu, aby umožnil sledování polohy pomocí GPS a poskytl tak přesnou zprávu o místě, kde je připojeno.

Takový dárek je rozhodně potřebný a udělá radost. A každý, kdo bude mít svá zavazadla chráněná tímto zařízením, vám bude nadosmrti vděčný. A koupit si ho můžete klidně i sami sobě.

Nafukovací podnožka

Nafukovací podnožka je skvělá nejen na to, abyste si podložili nohy. Ve skutečnosti může být tento chytrý nafukovací obdélníkový hranol použit k vytvoření prostoru pro spaní pro dítě nebo polštáře pro dospělé.

Když je plně nafouknutá a stojí ve vzpřímené poloze, vyplňuje prostor mezi dvěma sedadly tak, aby poskytla dostatek místa pro dítě k ležení. Když je otočená na boku nebo částečně nafouknutá, poskytuje dokonalý komfort na nohy pro větší pohodlí během dlouhého letu.

Sluchátka bluetooth pro děti

Měnící se tlak letecké kabiny má tendenci obtěžovat uši dětí mnohem víc než dospělých, neboť děti mají často problémy s tlakem v uších. Hluk letadla je pro ně také mnohem více obtěžující. Kvalitní sluchátka mohou snížit bolest ze změn tlaku. Hluk umí snížit až o 82%.

Kvalitní bluetooth sluchátka pro děti nejen, že omezují hluk a tlak, který se k dětem dostane, ale zároveň ještě dokáží pouštět oblíbené pohádky či písničky, aniž by poškodily sluch.

Cestovatelské vychytávky nejspíše nepomohou překonat nechuť k létání, ale každopádně udělají tento, pro někoho nepříjemný zážitek, alespoň trochu příjemnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praktické dárky pro ty, kdo nenávidí létání. Potěšte sebe nebo své blízké