Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Seznamte se s Ginger. Hlídacím psem ze Zambie, který se stal světovým cestovatelem

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 10. 2017

O tom, jaké to je, dostat se z pekla do ráje, ví své fenka Ginger. Z polomrtvého a vyděšeného psa je krasavice, která cestuje po celém světě a viděla už víc, než většina lidí za celý život.

Fenka Ginger pochází ze Zambie a měla být hlídacím psem v hrozných podmínkách. Původně byly fenky dvě, ale její sestra Flora byla zabita zloději. Ginger byla vyděšená, hladová a zablešená. Ukrývala se pod automobily na pozemku, který měl být jejím domovem.

Ginger, pes cestovatel

Zdroj: Instagram

Jednoho dne, v dubnu, se ale její život radikálně změnil a štěstí konečně přišlo. Byla zachráněna dvěma ženami, které společně cestovaly po Africe. Ginger se z týraného hlídacího psa proměnila na domácího mazlíčka a miláčka především jedné z nich, Sáry. Každodenně teď zažívá mnoho dobrodružství a cestuje víc než většina z nás. Byla už v Malawi, Zambii, Botswane, Zimbabwe, národních parcích, horách. Viděla slony, slyšela řvát lvy, plula loďkou na jezerech, viděla šimpanze. A to není zdaleka všechno. Její dobrodružství teprve začíná.

Čtěte také: Co si nenechat ujít v Peru a proč musíte vidět Machu Picchu

Cestující na plný úvazek

Sára sama sebe popisuje jako cestující na plný úvazek. Má doktorát v oboru primmatologie a biologie, ale rozhodla se chvíli plnit si své sny a cestovat. Pronajala si malé auto Landcruiser v Barceloně a odjela, aby mohla poznávat svět a vyprávět příběhy o psech i své cestě.

Protože cestování není levná záležitost, snaží se vydělávat na něj fotografováním a přes sociální média. Zbytek času se věnuje svému projektu na záchranu psů v Africe, poznávání, učení, dýchání, turistice a objevování zemí.

Čtěte také: Tajemná místa v Čechách. Kde vám bude běhat mráz po zádech

Projekt na záchranu psů v Africe

Sára jako obrovská milovnice psů, v návaznosti na nalezení Ginger a podmínkách afrických psů v zemi začala s projektem „Dziko“. Ten má pomoci k lepšímu životu a zacházení s místními psy i jejich záchranu. Chodí proto do škol a učí děti o psech. O tom, jak s nimi zacházet, starat se o ně a do toho ještě sponzoruje některé děti z rodin, které si nemohou dovolit posílat své potomky do školy. Stará se o krmení, léčení a očkování psů v nouzi. Zachraňuje psy z těžkých podmínek. Toto vše absolvují společně s Ginger. Jak sama říká, tohle je její život a nechtěla by dělat nic jiného.

 „Vždy to stojí za to, ale nikdy to není snadné.“

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Seznamte se s Ginger. Hlídacím psem ze Zambie, který se stal světovým cestovatelem