Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Šumava: 5 tipů na rodinný výlet

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 4. 2019

Národní park Šumava je místo plné luk a lesů, ledovcových jezer, hor a kopců. Pro milovníky historie je zde i mnoho památek v podobě hradů a zámků. Zážitky si můžete odnést i z lanových parků, rozhleden, aquaparků a mnoha dalších míst. Na všech místech najdete pohodlné ubytování a dobré jídlo jak české tak i zahraniční kuchyně. Nevíte – li kam na výlet, pojďte navštívit Šumavu s námi.

Pramen Vltavy

Půjdem zpět k pramenům, k vodě a kamenům…tak začíná úvodní píseň známého pořadu. My se podíváme na pramen naší nejznámější a nejdelší řeky Vltavy. K prameni se můžete vydat procházkou nebo na kole z obce Kvilda. Cesta vede po upravené a značené stezce a je dlouhá přibližně 6 km. Podél cesty jsou informační tabule, kde se dozvíte mnoho informací o Šumavském prostředí. Přímo k pramenu vede naučná stezka nazvaná Fenomén horské přírody (o vývoji Šumavy). Po celou dobu cesty budete obklopeni lesem a můžete se nechat vtáhnout do Šumavské atmosféry. Stezka je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Hrad Kašperk

Na hrad Kašperk se můžete vydat pěšky přímo z Kašperských hor. Trasa vede po zelené turistické stezce a je asi 3 km dlouhá. Na konci cesty vás čeká poměrně náročné stoupání, ale i to se dá překonat a cíl cesty vás mile překvapí. Na hradě Kašperk se natáčela oblíbená pohádka Anděl Páně a vy si tak můžete prohlédnout místa natáčení.  Na hradě se v létě pořádají různé akce pro děti i dospělé a ze dvou hradních věží je překrásný výhled do dalekého okolí.

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Stezka v Korunách stromů

Pokud chcete prožít nevšední zážitek, vydejte se na první a jedinou stezku v Korunách stromů u nás. Vydat se na ní můžete kdykoliv během roku. Stezka je určena pro všechny bez omezení, protože je postavena jako bezbariérová. Ze 40 metrové vyhlídkové věže se vám otevře výhled na Alpy, Lipenské jezero, okolí Šumavy a Novohradské hory.  Úžasný zážitek přináší tobogán vedoucí středem vyhlídkové věže. Stezka leží na vrcholu hory Kramolín v blízkosti lyžařského centra.

Perly Šumavy. 4 tipy na méně známé šumavské lokality

Plešné jezero

Vystoupat až k Plešnému jezeru umístěném pod vrcholem Plechý ( 1378 m.n.), vyžaduje sice trochu lepší kondici, ale ten zážitek vám za to stojí. Jezero je položené uprostřed skal a lesů a nabízí oázu klidu a míru. K jezeru vede stezka začínající v Nové Peci – Láz. Svou cestu začnete na naučné stezce Schvarzenberský kanál a za necelé tři kilometry dojdete na rozcestí Schwarzenberský kanál a Koňský potok. Odtud půjdete ještě asi čtyři kilometry až k Plešnému jezeru po zelené turistické stezce. Cesta vás povede přes kamenné moře. Tato část cesty je nejnáročnější a s kočárkem či kolem jí neprojdete, pokud neponesete kočárek na zádech. Pokud vám na konci cesty zbyly ještě nějaké síly, můžete vystoupat až k žulovému památníku Alberta Stiftera.

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Foto: Martina Mádlová, JenProCestovatele.cz

Rozhledna Libín a lanový park

Kamenná stavba na vrcholu nejvyšší hory v šumavském podhůří nedalo Prachatic je jednou z mnoha rozhleden, které můžete na Šumavě navštívit. Když vystoupáte až na vrchol, uvidíte za pěkného počasí Prachatice, Helfenburg, Písek, Temelín, Hlubokou, Boubín, Javorník a když budete mít štěstí tak i Alpy.

Nedaleko rozhledny je umístěn lanový park Libín. Zábavná atrakce pro děti i dospělé se rozkládá na ploše téměř jednoho kilometru.  Na šesti trasách musíte překonat více jak osmdesát překážek. Pro děti je určena dětská trasa. Návštěva parku není omezena věkem, pouze musí být dítě vyšší než 130 cm. Pokud máte raději akčnější výlety, určitě bude lanový park ta pravá volba.

Na Šumavě je mnoho krásných míst a my jsme uvedli jen zlomek toho, co zde můžete vidět a prožít.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Šumava: 5 tipů na rodinný výlet