×
JenProCestovatele

Zajímá vás, jak vypadá nejmenší hotel světa? Tohle byste určitě nečekali

Nejmenší hotel světa
Zdroj: Instagram

Kde najdete nejmenší hotel na světě? Budete asi překvapeni, ale je to ve staré poušti v Jordánsku. Zde stojí malý, poničený a velmi starý VW Beetle, o který byste se v běžném životě vůbec nezajímali. Maximálně byste se podivili, proč ještě není na skládce. Toto autíčko je ale velkou raritou a jeho majitel říká, že v něm provozuje nejmenší hotel na světě. Rozhodně ale ne nejlevnější.

A Mohammed Al Malaheem, kterému je 64 let, říká, že hosté, kteří spali v jeho přestavěném autě v jordánské vesnici Al Jaya, se měli stejně jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Ve své vesnici žije muž celý život. Narodil se tam, vyrostl a žije stále. Protože mu leží na srdci její blaho, chtěl zlepšit její situaci a umístit ji na mapu cestovního ruchu, protože v okolí se nachází mnoho krás, o kterých ale turisté nevědí. Tak ve vesnici, s impozantním hradem z 12. století v pozadí, stojí malý Volkswagen od roku 2011 a zřídkakdy má prý prázdno. Vzhledem k velikosti hotelu se asi tak trochu není čemu divit.

Čtěte také: Nick a Linsen, belgičtí naturisté, kteří cestují po světě nazí. Proč to dělají

Skromné, ale pohodlné zařízení

Zařízení „hotelu“ vytvářela dcera. Ozdobila ho ručně vyšívanými polštáři a dekami, které nesou tradiční vzory a barevné korálky. Hodí se až pro dva hosty najednou. Podle Aliho je zde pobyt nesmírně pohodlný. Pokud dostanou návštěvníci chuť na něco dobrého, mohou navštívit nedaleké občerstvení v jeskyni, které provozuje stejný starý muž. Jeskyně se jmenuje Baldwin po Baldwinovi z Jeruzaléma, který postavil místní hrad. Ali si na provoz vzal dokonce půjčku. Podává zde kávu, čaj a tradiční občerstvení.

Čtěte také: Kam na podzim k moři, když nechcete trávit příliš času v letadle

K dispozici je také malý kiosek připomínající obchod se suvenýry, jako jsou starožitnosti, šperky, drahé kameny, miniatury mědi a historické artefakty.

Značka na okraji VW hrdě hlásí, že jste se právě ocitli u „nejmenšího hotelu na světě“, i když tento titul prozatím nese Eh’haus Hotel v německém Ambergu, který je se svou šířkou 2,5 metru zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Přesto, že se do mini hotelu nevejde víc jak dvě osoby, Ali hrdě prohlašuje, že už přivítal návštěvníky z celého světa a mezi nimi i některé VIP.

I když na vás ale nezbude místo ke spánku, nezoufejte. I tak si můžete vychutnat alespoň místní pohostinnost a dát si jordánskou snídani nebo oběd. Jídla zde připravuje manželka majitele s dcerami.

Malé, ale drahé

Ali asi razí heslo „čím menší, tím dražší“. Jedna noc zde opravdu není právě levná. S plnou penzí vás vyjde na 40 jordánských dinárů (asi 56 dolarů). A pokud přemýšlíte, kde je v tom hotýlku ukrytá koupelna a záchod, tak samozřejmě není.

Tak co myslíte? Stojí to za to? Pro odpověď se stačí podívat kolem jeskynní haly, kde jsou všude pověšené vizitky a usměvavé fotografie spolu s poznámkami „děkuji“, které zde zanechali nadšení návštěvníci. Důkaz podává i objemná a těžká kniha hostů, která je už naprosto plná různých podpisů a patří patrně k nejcennějšímu majetku Aliho. Její stránky jsou plné laskavých slov odrážejících myšlenky hostů o jejich pobytu. Mnoho z nich slibuje brzký návrat. Tito spokojení zákazníci by mohli přivést ještě další přátele a rozšířit tak počet návštěvníků tohoto velmi netradičního, ale o to víc zajímavého, hotelu.

Čtěte také: Národní parky v Asii. Které byste si neměli nechat ujít?

A kdo ví? Možná se hotel rozroste ještě o „nové pokoje“, protože Ali chce pořídit několik dalších VW a postavit je ke svému jedinečnému Broukovi.

5/5 - (2 votes)

5/5 - (2 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*