Menu
JenProCestovatele
Španělsko

10 míst, která by měl navštívit každý milovník Španělska

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 7. 2018

Když slyšíte „Španělsko“, co se vám vybaví jako první? Madridské nádherné náměstí Plaza Mayor? Barcelonská architektura nebo pláže a moře? Až budete zase plánovat cestu na Pyrenejský poloostrov, vydejte se na známá místa, ale projděte se i neznámými cestami. Španělsko je mnohem rozmanitější, než se zdá.

Samozřejmě, Madrid a Barcelona jsou městy světové třídy v gastronomii, umění i nočním životě. Můžete tu strávit týdny a nebudete se nudit. Na zelených kopcích Galicie a Asturie podél severního pobřeží se nacházíte v ráji mořských plodů. Pochutnejte si na takových lahůdkách, jako jsou koktejly nebo vařené chobotnice.

Na jihu, v andaluských městech, jako je Sevilla a Granada, mají v průměru 125 dní v roce bez mráčku. A zapomenout nesmíme ani na Kanárské ostrovy – souostroví, které má jedno z nejlepších klima na světě. S tolika lákavými městy a místy je velmi snadné mít potíže s naplánováním cesty do Španělska. Proto vám přinášíme 10 oblíbených prázdninových míst, kam se můžete vydat a užít si dokonalou dovolenou.

Kam na dovolenou do Španělska? Máme přehled nejoblíbenějších letovisek

1. Madrid

Madrid připadá mnoha lidem jako několik měst v jednom. Vyzařuje eleganci starého světa se svými širokými bulváry, upravenými parky a královskými paláci.

Vydejte se do čtvrtí, jako je Conde Duque nebo Lavapiés a ocitnete se mezi nejnovějšími trendy v oblasti módy a designu. V noci je město jedna velká party, která končí až s východem slunce. Navštivte Kapital, světově proslulý noční klub, jehož sedm různých podlaží nabízí sedm různých hudebních scén.

Ať už jste ve městě celý den nebo celý týden, je vždy moudré nechat si nějaký čas i na prohlídku madridského Zlatého trojúhelníku muzeí.

2. Barcelona

Barcelona má všechno: slunné středomořské pláže, krásnou architekturu i skvělou kuchyni. Den můžete začít kávou al aire libre v Barri Gòtic. Na místě, které je známé svou jedinečnou rozmanitostí a koncentrací gotických budov. Poté se můžete procházet kolem rozlehlé Placa de Catalunya do Manany de la Discòrdia, městského bloku se čtyřmi nejúžasnějšími příklady modernistické architektury v Antoni Gaudí, včetně Casa Batlló.

Ve městě buďte opatrní při výběru restaurací, často můžete narazit na průměrné, ale předražené, které jsou zaměřené právě na mezinárodní návštěvníky. Nechybí ani spousta klubů například Bar Casi a La Pepita.

Ideální doba pro návštěvu Barcelony je podzim. V létě narazíte doslova na davy turistů, protože Barcelona se řadí k městům, které bojuje s přespříliš velkým návalem návštěvníků.

Staré i moderní v jednom? Proč vyrazit do Barcelony!

3. San Sebastián

Španělsko

San Sebastián, malebné město v Biskajském zálivu, se může pochlubit více Michelinskými hvězdami na jednoho obyvatele než jakékoliv jiné místo na světě. A nepotřebujete mít plné kapsy peněz, abyste se mohli dobře najíst.

Vyzkoušejte Pintxos, malé občerstvení, kde můžete ochutnat místní pokrmy, jako je bacalao al pil-pil (treska v česnekové omáčce) či Gilda (brokolice nakládaná s ančovičkami, nakládanými paprikami a olivami), v cenově dostupných jednorázových porcích.

Pokud si chcete mimo jídla vychutnat i místní nedotčené pláže, vydejte se do San Sebastiánu v létě.

4. Extremadura

Na suchém jihozápadě Španělska je Extremadura nejzajímavějším místem, pokud jde o cestovní ruch. Stojí za to vydat se na výlet do hlavního města regionu, Méridy a cestovat po pečlivě zachovaném římském amfiteátrů.

Cáceres, kde naleznete staré město patřící do UNESCO, si vychutnáte dokonale přesvědčivou starověkou atmosféru. Město má dokonce velkou roli i v seriálu Hra o trůny.

Každoročně od 20. března do 10. dubna se údolí Valle del Jerte promění v nádhernou rozkvetlou zahradu třešňových stromů. Ideální čas pro návštěvu.

5. Santiago de Compostela

Starobylé město na severozápadě Španělska, Santiago de Compostela, je známé především díky Svatojakubské pouti (El Camino de Santiago). První pouť měl vykonat francouzský biskup z Le Puy. Podél jeho cesty byly postupně vyznačovány orientační kameny, kamenné kříže, boží muka a upravované studánky. Vzniklo 12 poutních cest z Itálie, Francie i Portugalska. Dnes se většina „poutníků“ vydává na cestu ne kvůli náboženskému obřadu, ale užít si krásnou přírodu a okolí. Dnes trasy značí moderní turistické značky a většinou procházejí historickými poutními směry.

6. Valencie

Přemýšleli jste někdy, jak chutná skutečná paella? Pak se rozhodně musíte vydat do Valencie. Ačkoliv mnoho restaurací prohlašuje, že mají nejlepší palleu ve městě, jen Casa Carmina nabízí nejčerstvější a nejkvalitnější přísady.

Nezapomeňte navštívit také Turii, pravý zázrak tohoto města. V roce 1957 zaplavila řeka Turie město a radnice ji poté nechala odklonit a její koryto přeměnit v park, který bude rozdělen asi dvaceti mosty a průchody a každý se od sebe musí lišit. Dnes v jednotlivých částech parku najdete atletické tratě, zahrady s fontánami, muzea, dětské hřiště a mnoho dalšího.

Tato oáza klidu ve vás zanechá pocit, že jste na venkově. Ruch města vůbec nevnímáte a jen si užíváte dokonalou pohodu.

Podívejte se do Valencie v březnu a navštivte Las Fallas, týdenní street party, která vyvrcholí ohňostrojem, průvody a velkými ohništi.

57 španělských frází na cesty. S námi se domluvíte snadno

7. Seville

Španělsko

Sevilla je typické andaluské město: pestré, malebné a bujné. Denně se můžete procházet starým městem, jehož labyrintové uličky jsou příliš úzké pro většinu aut a užívat si procházky po stinné části řeky Guadalquivir. Určitě ani nebudete litovat času stráveného ve frontě na Alcázar – královský palác. Původně se jednalo o maurskou pevnost, kterou postavili Almohadé. Palác proslul jako jeden z nejkrásnějších v celém Španělsku a ukazuje mudejarskou architekturu na Pyrenejském poloostrově.

Nejlepší čas pro návštěvu je jaro, kdy si užijete dostatečně teplé počasí, ale ne příliš velké horko.

8. Cádiz

Mnozí znají přímořské město Cádiz díky jeho kouzelnému okolí i úžasným plážím. Jen málokdo si však uvědomuje, že se zároveň jedná o nejstarší stále osídlenou osadu v západní Evropě, která byla založena v roce 1104 před naším letopočtem Féničany. Mezi opalováním na pláži La Caleta a pochutnáváním si na specialitách místních restaurací si můžete vychutnat bohatou minulost města v Museo de Cádiz, kde jsou vystaveny fénické sarkofágy.

Cádiz se nachází na jihu Španělska, proto je zde teplo i v zimě nebo na jaře. Vlhký podzim a bouřlivé léto pro návštěvu nejsou vhodné.

Proč navštívit Tenerife? Nabízí krásné pláže, spící sopku i nedotčenou přírodu

9. Granada

Chlouba v podhůří pohoří Sierra Nevada leží starobylé město Granada. Město uchvátí svými mozaikami, složitými fontánami i velkými klenbami, které lze nalézt v Alhambře, úžasném komplexu pevnosti a paláce, který je považován za špičku maurské architektury ve Španělsku. Vstupenky do Alhambry se často prodávají měsíce předem. Granada vyniká zejména v dubnu a květnu svými pestře kvetoucími maurskými zahradami.

10. Kanárské ostrovy

Španělské souostroví poblíž pobřeží západní Afriky, Kanárské ostrovy, mají písečné pláže i tropické podnebí. Zatímco Gran Canaria a Tenerife jsou nejoblíbenějšími destinacemi pro turisty, Lanzarote se svými měsíčními krajinami a Fuerteventura s rajsky bílými pískovými plážemi jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají trochu víc samoty.

Na Gran Canaria si můžete odpočinout od pláže a vyrazit do vnitrozemí do základny Roue Nublo, 262 stop vysokých sopečných skal.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

10 míst, která by měl navštívit každý milovník Španělska