Menu
JenProCestovatele
Asie

11 nejkrásnějších pláží v Dubaji, které musíte navštívit

Martina Mádlová

Martina Mádlová

13. 3. 2019

V chladnějších měsících roku není nic lepšího, než vyrazit někam za teplem a sluncem. A kde by mohlo být lépe než v zářivém Dubaji. Úžasné pobřeží a dubajské pláže od jednoduchých (jen slunce, písek a moře) až po extra luxusní. Které pláže v Dubaji patří k nejkrásnějším?

Většina veřejných pláží byla vybudována v posledních letech, což znamená, že můžete očekávat převlékací kabinky, dostatek občerstvení i pronájem vodních sportovních zařízení. Nechybí ani četné plážové kluby inspirované Ibizou a luxusní hotely s vlastním přístupem na pláž.

Pokud jde o oblečení, jsou přijatelné běžné plavky, které nosíte doma, tedy i bikiny nebo koupací kraťasy apod. Když vyrazíte z pláže, je lepší se zakrýt a nepromenádovat se v plavkách úplně všude.

Kite Beach

S výhledem na Burj Al Arab na levé straně i na milovníky surfování, není divu, že tato malebná pláž je jednou z nejpopulárnějších v Dubaji. Pravidelně zde jezdí auta s občerstvením, nechybí plážová knihovna i malé obchůdky na promenádě.

Místo si vychutnají i rodiny s dětmi. Ty milují lezení po zdejších skalách a hledání drobných mušliček, které se dostaly na břeh. Na pláži je stále živo. Od maloobchodníků ve stylu blešího trhu, kteří prodávají plážové potřeby až po velké množství bufetů a restaurací, kde si můžete dát něco nezdravého, ale samozřejmě i zdravého.

Jumeirah Beach

Jumeirah Beach nabízí vše od nejkrásnějších restaurací až po 600 metrů dlouhou pláž. Tento klidný plážový komplex se nachází naproti dubajskému přístavu a má joggingovou dráhu, nákupní centrum pod širým nebem, restauraci na pláži a venkovní kino. Nabízí panoramatický výhled na nově dokončené Ain Dubai, největší ruské kolo na světě.

Proč navštívit Dubaj? Užijte si superluxus i mnoho světových nej

La Mer

Nejnovější rozvinutá pláž v Dubaji milují hlavně všichni nadšení fotografové. Pastelově zbarvené plážové kabany sedí mezi houpacími sítěmi, palmami a uměním graffiti.

Rodiny navštěvují Laguna Waterpark nebo se dívají, jak si děti užívají na nafukovacím hřišti. Denní kabany jsou k dispozici k pronájmu, ale většina návštěvníků má ručníky rovnou na písku.

Na La Mer si můžete dát skvělé a pestré jídlo od hamburgerů a sladkých bramborových hranolek až po hromady palačinek v příjemných kavárnách. K dispozici je i spousta plážových butiků a kino.

Toto místo vám nabídne vše, co potřebujete a na jednom místě. Má kvalitní restaurace, pláže, butiky i bary. Všechno je krásné a příjemné.

 

Sunset Beach

Klidnější než pláž La Mer a Kite je tento jednoduchý kousek písku skrytý za Sunset Mall. Není tak rozvinutý jako ostatní, což znamená, že je celkově prázdnější. I tady najdete zařízení pro vaše pohodlí včetně sprch, ale velmi málo.

Je to jedno z nejlepších míst pro pozorování západu slunce, takže si nezapomeňte vzít svůj fotoaparát. A na své si přijdou i surfaři.

9 tipů kam utéct před plískanicemi a zimou do tepla

Drift

Luxusní pláž Drift přitahuje návštěvníky, kteří hledají dokonalou eleganci. Najdete zde vzdušný plážový klub se soukromou pláží, nekonečný bazén a spoustu pohodlných lehátek. Mezi modrými deštníky se potulují zaměstnanci a nabízí bezplatně vodu a sezónní ovocné misky.

Summersalt, Jumeirah Al Naseem

V tomto luxusním plážovém klubu ochutnáte nejeden lahodný koktejl i asijské jídlo, zatímco DJ pouští perfektní hudbu. Hosté se přesunují mezi soukromým bazénem a soukromou pláží. Když si zakoupíte víkendový balíček, máte neomezené jídlo a pití v ceně.

Riva Beach Club

V Riva Beach Club panuje dokonale uvolněná atmosféra, díky kajakům, vodním sportům i příjemné venkovní restauraci. Hosté si mohou dát lahodný koktejl nebo se vyřádit v bazénu s teplou vodou. Pláž je zde klidná a stejně tak i vodní plocha.

Dubai přichází s dalším prvenstvím. Má první vznášející se taxi

Blue Marlin Ibiza

Tento kousek ráje je známý hlavně tím, že zde často hraje DJ a navštěvují davy hostů. Během dne si můžete užít skvělé místo pro koupání a odpočinek. Počítejte ovšem se stovkami cizinců kolem sebe. V noci je to vibrující místo s blikajícími světly, tancem a nápoji.

Nikki Beach v Dubaji

Pohodlná bílá lehátka, vybledlé dřevěné akcenty a různé dekorace vytvářejí dokonalou atmosféru tohoto plážového klubu na dubajském Pearl Jumeirah. Hosté si zde vychutnávají lahůdky v podobě grilovaného květáků nebo specialitám z lososa. Ve čtvrtek se koná deluxe pool party se soukromým DJem. Pokud si na tomto místě chcete užít i trochu klidu, přivstaňte si a vydejte se na pláž s východem slunce.

Jumeirah Beach Hotel

Jedna z nejstarších pláží v Dubaji, která má pro místní obyvatele trochu nostalgický nádech. Můžete ležet na pláži, zatímco Burj Al Araba je od vás takřka na dosah. To vám dává nádherný a ohromující pocit i zaujetí pro fascinující architekturu.

Klub Mina

Club Mina na Le Meridien nabízí pět bazénů s regulací teploty (včetně dvou dětských bazénů s tobogány), venkovní stolní tenis, šachy, badminton a dětský klub. A kdo má hlad, jistě si vyberete z velkého množství skvělých restaurací. I ti nejnáročnější jedinci zde najdou něco, co je dozajista zaujme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

11 nejkrásnějších pláží v Dubaji, které musíte navštívit