Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

9 tipů kam utéct před plískanicemi a zimou do tepla

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 12. 2018

Od léta již nějaký ten měsíc utekl a vám se po něm možná začalo stýskat. Venku na vás čekají jen plískanice, brzká tma a zima. Zaleťte si načerpat trochu slunce a tepla někam, kde léto stále panuje.

Podzimní a zimní pošmourné počasí na dobré náladě příliš nepřidá. K tomu se přidá brzké stmívání a všudypřítomný kašel s rýmou. Jen nostalgicky vzpomínáte na letní dovolenou, moře, pláže a slunce. Ale ona to nemusí být jen vzpomínka ve vaší hlavě, ale klidně realita. S dnešní leteckou přepravou i poměrně finančně dostupnými destinacemi to není náročné. Nechte se inspirovat krásnými místy, kde nebudete potřebovat bundu a vyrazte za teplem.

Dubaj – arabský luxus

Dubaj je nejvíce osídleným městem Spojených arabských emirátů. Jedná se o uměle vybudované město v poušti a žije zde 99 % obyvatel země. Nejeden turista už objevil krásu tohoto místa. A prodejci zájezdů zareagovali i příznivými cenami.

Emirát Dubaj se nachází na Arabském poloostrově v Perském zálivu a je druhým největším ve Spojených arabských emirátech. Čekají vás překrásné pláže, jemný bílý písek a průzračné moře. Mimo koupání a lenošení na pláži zde můžete vyzkoušet potápění a šnorchlování, abyste objevili zdejší podmořský svět.

Dubaj se vyznačuje luxusem a úžasnými hotely. Určitě si vybavíte nejvyšší věž světa Burj Khalifa, která se tyčí do výšky jednoho kilometru. Fascinující jsou umělé palmové hotely nebo podmořský svět. Úžasná je i zdejší umělá lyžařská sjezdovka nebo zamrzlý bruslařský stadion.

Kuba – exotika a doutníky

Kuba je největší ostrovní stát Karibského moře a také jedna z posledních zemí na světě, kde ještě funguje čistý socialistický režim. Ostrov dlouhý 1200 kilometrů má v nejširším místě 190 km na šíři. Povětšinou je nížinatý, kopce můžete vidět jen na západě a východě ostrova. Tam jsou k vidění úžasné krasové a jeskynní útvary.

Evropané míří nejčastěji na místo zvané Varadero. Oproti ostatním částem země zde na vás čekají luxusní hotely se vším komfortem. Na těchto místech se může zdát, že místní chudoba vlastně neexistuje. Z Varadera se dá podnikat mnoho zajímavých výletů po ostrově, které pořádají místní agentury.

Díky tropickému podnebnímu pásmu zde panují příznivé teploty, ale kvůli větrům pasátům zde v létě není nouze o velké větry, které se často promění ve zkázonosný hurikán. V zimě vás to ale nemusí trápit. Panují zde v průměru teploty kolem 25 stupňů a suché bezvětrné počasí. Co víc si můžete přát.

9 nejkrásnějších ostrovů v Karibiku, které stojí za to navštívit

Cancún v Mexiku – krásné moře

Cancún se nachází na pobřeží Karibiku a toto původně lázeňské městečko je opravdu místem snů se svými nekončícími plážemi, které vítají návštěvníky z celého světa. V současnosti je to velmi rychle se rozvíjející letovisko a město, kde je ohromná ubytovací kapacita pro hosty. Však také má největší počet hotelových pokojů v celém Mexiku a řadí se k nejvyhledávanějším prázdninovým destinacím. Průzračné moře i úžasný bílý písek jsou velmi silným lákadlem pro všechny.

Evropané si tuto destinaci oblíbili pro její úchvatné scenérie na pobřeží, prakticky neustále jasnou oblohu, komfort a příjemné zimní teploty kolem 30 stupňů. V Cancúnu nemusíte trávit čas jen na pláži. Za podívání stojí fascinující archeologické lokality jedné z nejstarších civilizací na americkém kontinentu. Vydat se můžete i za zábavou do úžasných barů, hotelů a přilehlých městeček.

Venezuela – úchvatné pláže a Atlantik

Venezuela je oblíbená hlavně ve své severní části. Turisté míří nejčastěji na Isla de Margarita, což je největší venezuelský ostrov a nachází se v Karibiku u severního pobřeží státu. I když by vás Venezuela mohla odrazovat tím, že je to velmi chudý stát, není potřeba se ničeho obávat. Má rozhodně co nabídnout a nejsou to jen krásné pláže.

Ať už vás napadnou zasněžené vrcholky And, tropická džungle s nejvyšším vodopádem světa nebo podivuhodné stolové hory. Najdou se zde i památky z dob indiánské kultury, období kolonizace a k tomu moderní tvář velkoměst.

Do Caracasu – hlavního města – se dostanete přímým letem z Prahy, Mnichova nebo Vídně. Mimo úžasné přírodní scenérie, krásných pláží s teplým mořem a všemi potřebnými službami na vás čekají i příjemní lidé a lahodná kuchyně.

Florida – sen za velkou louží

Nejedna ze slavných tváří, a to i českých, si právě na Floridě kupuje své domky k bydlení a mnozí čeští turisté sem míří za teplem a pohodou. Abyste se zde cítili dobře, stačí vám jen základní znalost angličtiny. Od listopadu do března se voda v oceánu pohybuje kolem 25 stupňů a vy se můžete bez obav uvelebit na plážích s bělostným pískem.

Pokud vám nevadí spát u místních lidí, můžete si dovolenou pořídit tzv. low-cost a hodně ušetříte. Jinak je zde ale velké množství ubytování všech druhů a kvalit. Od jednohvězdičkových pro nenáročné až po pětihvězdičkové luxusní hotely.

Z centra Miami se můžete vydat na dva kilometry dlouhou zlatavou pláž, kterou určitě znáte z nejednoho amerického seriálu nebo obhlédnout bydlení slavných, kteří si Floridu vybrali pro svůj život.

Kdo miluje přírodu, nepřijde zkrátka. Stačí navštívit národní park Everglades, kde žijí aligátoři, černé pumy, krajty, různé druhy ptáků a mnoho dalších zvířat. V Kennedyho vesmírném centru na Cape Canaveral, odkud startují raketoplány, se dozvíte něco o vesmíru a kosmonautice a pro rodiny s dětmi jsou v provozu čtyři zábavné parky a mezi nimi nesmí chybět Svět Walta Disneyho (World of Walt Disney) nebo Magické království (Magic Kingdom).

10 nejlepších měst pro návštěvu v roce 2019. Doporučuje je Lonely Planet

Dominikánská republika – země snů

Chudý ostrovní stát se v posledních letech dostal do hledáčku mnoha turistů a ty z Evropy nevyjímaje. Aby také ne. Je to opravdu země snů. Čeká na vás bílý písek, průzračné moře, lahodný rum za pár korun, krásné místní ženy a rytmy merengue. Ostrov svou nádherou neláká jen turisty, ale i filmaře. Mimo jiné se zde natáčeli i Piráti z Karibiku.

Je to ideální místo pro šnorchlování. Pod vodou lze vidět obří červené mořské hvězdice i volně plující rejnoky. Na plážích na vás čeká odpočinek a relaxace. I přes nepříznivou ekonomickou situaci zde panuje úžasná atmosféra.

Mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější letoviska určitě patří Punta Cana na východě ostrova nebo poloostrov Samaná na severu, který je klidný a můžete zde spatřit i živé velryby, které se zde objevují právě v zimních měsících.

A jestli chcete vědět, kde žil Kryštof Kolumbus, než je poslali nazpět do Evropy, vydejte se do Santo Dominga.

Sri Lanka – krásné místo s bohatou historií

Srí Lanka vás okouzlí na první pohled. Je to malý ostrov s velkým potenciálem. Čekají tu dlouhé písčité pláže, úžasný podmořský život, velké čajové plantáže a mnoho hinduistických a buddhistických památek. Pochutnají si zde nadšenci zdravých jídel a pokrmů z ryb a darů moře.

Ostrov je krásný pro svou rozmanitost a nevšednost. Krásně můžete skloubit lenošení na pláži, potápění se mezi mořské živočichy, zavítat do centra královských historických měst, navštívit nehostinnou, ale úrodnou vysočinu i objevovat čarokrásnou přírodu. Jen tady můžete na jednom místě spatřit želvy, velryby i delfíny. Indický oceán toto všechno nabízí.

A k tomu všemu ještě ochutnáte skvělou gastronomii, potkáte příjemné lidi a užijete si teplého počasí za dobré ceny.

Keňa – pravěk a luxus na jednom místě

Sehnat letenku do Keni v zimním období za rozumnou cenu není dnes už vůbec žádný problém. Návštěva jedné z afrických zemí pro vás bude zážitek na celý život. Na březích nehostinné a zaostalé Afriky čekají luxusní pláže. Když vás omrzí, můžete se vydat do zvířecího safari nebo africké vesnice.

Všechny zážitky z Keni si odnesete s sebou a nikdy nezapomenete, tak silné to tu je. Pozorování divoké zvěře v jejich domovině, procházka typickou africkou vesnicí, kde máte pocit, že se zastavil čas.

Obrovským lákadlem je pak dlouhý korálový útes. Když se k němu potopíte, spatříte úchvatný podmořský život v celé své kráse.

Cestujete do exotických zemí? Jaká očkování byste měli zvážit?

Thajsko – země nádherných pláží

Thajsko je už dlouhou dobu jedna z nejvyhledávanějších destinací pro Čechy v zimním období. Čekají vás krásné pláže, milí a přátelští obyvatelé, úžasná kuchyně a skvělé turistické zázemí. Navíc za velmi slušné ceny. Do Thajska míříme už od 90. let a nezdá se, že by nás nějak omrzelo. Stále je zde co objevovat.

Mimo lenošení na pláži zde můžete prozkoumat různorodé přírodní krásy, potápět se, setkat se s domorodými pralesními kmeny nebo navštívit buddhistická města a svatyně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 tipů kam utéct před plískanicemi a zimou do tepla