×
JenProCestovatele

17 nejkrásnějších ulic světa, které musíte vidět nejlépe s fotoaparátem v ruce

Chefchaouen-Maroko
Chefchaouen-Maroko

Proč byste měli vyrazit do ulic těchto měst? Pro jejich historický význam, malebné kouzlo, jedinečný charakter či pocit, že jste na tom nejkrásnějším místě, které láká návštěvníky z celého světa.

1. Fondamenta San Mauro ve městě Burano

Fondamenta San mauro a jeho sousední ulice jsou plné barev. Podle legendy si jasnými barvami natírali své domy rybáři, aby při návratu od moře snadno poznali ten svůj. Příjemné prostředí, kavárny i tradiční výroba krajek jistě uchvátí vašeho cestovatelského ducha.

Fondamenta San Mauro Burano

2. Lombard Street v San Franciscu

Ulice, která patří k nejoblíbenějším atrakcím v San Franciscu a objevila se v nejednom hollywoodském filmu. Neoficiálně se jí říká nejklikatější ulice světa a její nezaměnitelný kopcovitý terén dal vzniknout mnoha úchvatným scenériím.

Čtěte také: 10 nejslavnějších zdí, které by měl alespoň 1x za život navštívit každý cestovatel

3. Portobello Road v Londýně

Portobello Road je hlavní ulicí půvabné londýnské čtvrti Notting Hill, která je známá svými elegantními viktoriánskými domy. Každou sobotu se zde pořádá jeden z nejznámějších starožitných trhů v Londýně a možná dokonce i ve světě, který je vždy plný zákazníků.

4. Rue Crémieus v Paříži

Drobná ulice schovaná mezi dvěma hlavními tepnami v Paříži byla mnoho let neobjevena. Je rozhodně nejbarevnější. Barevné fasády a nástěnné malby, to vše dokonale potrhuje kouzelnou atmosféru a je to úžasné místo pro milovníky fotografování.

5. Trinity Park v Oak Bluffs

Trinity Park prochází mezi domy, které vypadají jako by vypadly z pohádky o perníkové chaloupce. Scéna jako z filmu Tima Burtona se nachází v Oak Bluffs na klidném ostrově Martha’s Vineyard v Massachusetts.

6. Rua Gonçalo de Carvalho v Brazílii Porto Alegre

V této ulici má každý procházející pocit, jako by se z rušného města rázem ocitl uprostřed deštného pralesa. Jedná se o chráněný ekosystém, který připomíná svěží zelený tunel. Je to opravdu velkolepé.

Rua Gonçalo de Carvalho Brazílie

7. Xinhua v Lijiang

Malé čínské město Lijiang a jeho uličky lákají milovníky historie. Drobné ulice s velkou historií bez moderní architektury nabízejí výlet zpět v čase. Procházka po některé z ulic odhaluje potůčky, pagody a drobné obchody na každém rohu.

Čtěte také: 16 měst, kam byste se měli podívat alespoň jednou za život

8. Reguliersgracht v Amsterdamu

Kanál Reguliersgracht je jeden z nejmalebnějších a nejklidnějších kanálu v centru města. Je to velmi oblíbené místo fotografů. Byl postaven v roce 1658 a své jméno zapůjčil i ulici, která s ním sousedí. Vidět můžete četné mosty, hezké vícepodlažní budovy a lodě. Nejkrásnější zážitek přichází v noci, kdy je vše osvětlené.

9. Steiner Street v San Franciscu

Jedna ze čtyř ulic, které hraničí s proslulým parkem Alamo Square v San Francisku. Zde můžete vidět město z výšky, a kde na vás čekají řady domů malovaných v pastelových barvách.

10. Rua da Bica de Duarte Belo v Lisabonu

Rua da Bica de Duarte Belo je určitě jednou z nejfotografovanějších ulic v Lisabonu. Známá je především díky své ikonické lanové dráze Elevador da Bica, která prudce sestupuje od půvabné čtvrti Bairro Alto k nábřeží.

11. Calleja de las Flores v Cordobě

Calleja de las Flores je rozkošná, úzká ulice zdobená stovkami květin. Stala se symbolem stejně krásného města Cordoba v srdci Andalusie ve Španělsku

Calleja de las Flores Cordoba

12. Tetsugagu no michi v japonském Kyotu

Cesta filozofů, která dostala jméno kvůli Nishidě Kitarovi (nejznámější japonský filozof, který zde meditoval při každé jízdě na univerzitu) vede přes příjemnou kamennou cestu v severní části kjótské čtvrti Higashiyama. Trasa vede po kanálu, který lemují třešně, které na jaře nádherně kvetou. V tuto dobu je toto místo velmi populární. Na cestě potkáte nejednu restauraci, kavárny a butiky. Kousek od kanálu je větší množství menších chrámů a svatyní.

13. Chefchaouen v Maroku

Chefchaouen v severním Maroku má bohatou historii, krásné přírodní prostřední a nádhernou architekturu. Nejznámější jsou krásné modré stěny budov. Modrou barvou se prý stěny natíraly proto, že symbolizuje nebe. Někteří lidé to ale vysvětlují tím, že modrá odpuzuje komáry, protože nemají v oblibě čistou a tekoucí vodu.

14. La Boca v Buenos Aires

S argentinským hlavním městem Buenos Aires jsou spojeny takové pojmy jako Evita Perónová, náměstí Plaza de Mayo, široké třídy, tango, fotbal a steaky. Pestře zbarvené domy a ulice, stejně jako život v nich, jsou rájem pro nejednoho fotografa.

Čtěte také: Co vidět v Estonsku? Tahle místa byste neměli minout!

15. Bregagh Road u Ballymoney v Severním Irsku

Podél silnice mezi Bregagh Armoy a Stranocum v hrabství Antrim v Severním Irsku je stromový atmosférický tunel, který fascinuje a nahání hrůzu zároveň. Milovníci televizního seriálu Hra o trůny ho jistě budou velmi dobře znát.

16. Bonn v Německu

Každé jaro se německý Bonn naplní turisty a amatérskými fotografy z celého světa. Obdivují zde jedinečný přírodní úkaz. Bezpočet třešní lemující tzv. „Třešňovou ulici“ osypou růžové květy a ulice se mění v tunel květin. Rozkvetlá silnice bývá pravidelně řazena mezi deset nejkrásnějších cest na světě.

17. Champs-Élysées v Paříži

Rozhodně nejznámější ulice v Paříži je Champs-Élisées. Nádherné a zajímavé místo, které rozhodně při návštěvě Paříže nesmíte minout. Začíná na náměstí Concorde a ukončuje ji Vítězný oblouk, který tvoří pomyslnou hranici mezi tradicí a moderní dobou.

5/5 - (1 vote)

5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*