Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

17 nejkrásnějších ulic světa, které musíte vidět nejlépe s fotoaparátem v ruce

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 10. 2017

Proč byste měli vyrazit do ulic těchto měst? Pro jejich historický význam, malebné kouzlo, jedinečný charakter či pocit, že jste na tom nejkrásnějším místě, které láká návštěvníky z celého světa.

1. Fondamenta San Mauro ve městě Burano

Fondamenta San mauro a jeho sousední ulice jsou plné barev. Podle legendy si jasnými barvami natírali své domy rybáři, aby při návratu od moře snadno poznali ten svůj. Příjemné prostředí, kavárny i tradiční výroba krajek jistě uchvátí vašeho cestovatelského ducha.

Fondamenta San Mauro Burano

2. Lombard Street v San Franciscu

Ulice, která patří k nejoblíbenějším atrakcím v San Franciscu a objevila se v nejednom hollywoodském filmu. Neoficiálně se jí říká nejklikatější ulice světa a její nezaměnitelný kopcovitý terén dal vzniknout mnoha úchvatným scenériím.

Čtěte také: 10 nejslavnějších zdí, které by měl alespoň 1x za život navštívit každý cestovatel

3. Portobello Road v Londýně

Portobello Road je hlavní ulicí půvabné londýnské čtvrti Notting Hill, která je známá svými elegantními viktoriánskými domy. Každou sobotu se zde pořádá jeden z nejznámějších starožitných trhů v Londýně a možná dokonce i ve světě, který je vždy plný zákazníků.

4. Rue Crémieus v Paříži

Drobná ulice schovaná mezi dvěma hlavními tepnami v Paříži byla mnoho let neobjevena. Je rozhodně nejbarevnější. Barevné fasády a nástěnné malby, to vše dokonale potrhuje kouzelnou atmosféru a je to úžasné místo pro milovníky fotografování.

5. Trinity Park v Oak Bluffs

Trinity Park prochází mezi domy, které vypadají jako by vypadly z pohádky o perníkové chaloupce. Scéna jako z filmu Tima Burtona se nachází v Oak Bluffs na klidném ostrově Martha’s Vineyard v Massachusetts.

6. Rua Gonçalo de Carvalho v Brazílii Porto Alegre

V této ulici má každý procházející pocit, jako by se z rušného města rázem ocitl uprostřed deštného pralesa. Jedná se o chráněný ekosystém, který připomíná svěží zelený tunel. Je to opravdu velkolepé.

Rua Gonçalo de Carvalho Brazílie

7. Xinhua v Lijiang

Malé čínské město Lijiang a jeho uličky lákají milovníky historie. Drobné ulice s velkou historií bez moderní architektury nabízejí výlet zpět v čase. Procházka po některé z ulic odhaluje potůčky, pagody a drobné obchody na každém rohu.

Čtěte také: 16 měst, kam byste se měli podívat alespoň jednou za život

8. Reguliersgracht v Amsterdamu

Kanál Reguliersgracht je jeden z nejmalebnějších a nejklidnějších kanálu v centru města. Je to velmi oblíbené místo fotografů. Byl postaven v roce 1658 a své jméno zapůjčil i ulici, která s ním sousedí. Vidět můžete četné mosty, hezké vícepodlažní budovy a lodě. Nejkrásnější zážitek přichází v noci, kdy je vše osvětlené.

9. Steiner Street v San Franciscu

Jedna ze čtyř ulic, které hraničí s proslulým parkem Alamo Square v San Francisku. Zde můžete vidět město z výšky, a kde na vás čekají řady domů malovaných v pastelových barvách.

10. Rua da Bica de Duarte Belo v Lisabonu

Rua da Bica de Duarte Belo je určitě jednou z nejfotografovanějších ulic v Lisabonu. Známá je především díky své ikonické lanové dráze Elevador da Bica, která prudce sestupuje od půvabné čtvrti Bairro Alto k nábřeží.

11. Calleja de las Flores v Cordobě

Calleja de las Flores je rozkošná, úzká ulice zdobená stovkami květin. Stala se symbolem stejně krásného města Cordoba v srdci Andalusie ve Španělsku

Calleja de las Flores Cordoba

12. Tetsugagu no michi v japonském Kyotu

Cesta filozofů, která dostala jméno kvůli Nishidě Kitarovi (nejznámější japonský filozof, který zde meditoval při každé jízdě na univerzitu) vede přes příjemnou kamennou cestu v severní části kjótské čtvrti Higashiyama. Trasa vede po kanálu, který lemují třešně, které na jaře nádherně kvetou. V tuto dobu je toto místo velmi populární. Na cestě potkáte nejednu restauraci, kavárny a butiky. Kousek od kanálu je větší množství menších chrámů a svatyní.

13. Chefchaouen v Maroku

Chefchaouen v severním Maroku má bohatou historii, krásné přírodní prostřední a nádhernou architekturu. Nejznámější jsou krásné modré stěny budov. Modrou barvou se prý stěny natíraly proto, že symbolizuje nebe. Někteří lidé to ale vysvětlují tím, že modrá odpuzuje komáry, protože nemají v oblibě čistou a tekoucí vodu.

14. La Boca v Buenos Aires

S argentinským hlavním městem Buenos Aires jsou spojeny takové pojmy jako Evita Perónová, náměstí Plaza de Mayo, široké třídy, tango, fotbal a steaky. Pestře zbarvené domy a ulice, stejně jako život v nich, jsou rájem pro nejednoho fotografa.

Čtěte také: Co vidět v Estonsku? Tahle místa byste neměli minout!

15. Bregagh Road u Ballymoney v Severním Irsku

Podél silnice mezi Bregagh Armoy a Stranocum v hrabství Antrim v Severním Irsku je stromový atmosférický tunel, který fascinuje a nahání hrůzu zároveň. Milovníci televizního seriálu Hra o trůny ho jistě budou velmi dobře znát.

16. Bonn v Německu

Každé jaro se německý Bonn naplní turisty a amatérskými fotografy z celého světa. Obdivují zde jedinečný přírodní úkaz. Bezpočet třešní lemující tzv. „Třešňovou ulici“ osypou růžové květy a ulice se mění v tunel květin. Rozkvetlá silnice bývá pravidelně řazena mezi deset nejkrásnějších cest na světě.

17. Champs-Élysées v Paříži

Rozhodně nejznámější ulice v Paříži je Champs-Élisées. Nádherné a zajímavé místo, které rozhodně při návštěvě Paříže nesmíte minout. Začíná na náměstí Concorde a ukončuje ji Vítězný oblouk, který tvoří pomyslnou hranici mezi tradicí a moderní dobou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

17 nejkrásnějších ulic světa, které musíte vidět nejlépe s fotoaparátem v ruce