Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

27 letá žena procestovala celý svět. Jak se jí podařilo navštívit 196 zemí

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 10. 2017

Procestovat 50 zemí je ohromné, procestovat 100 zemí je úžasné, ale jestliže se někdo podívá ještě před třicítkou do každé země na světě, je to neuvěřitelné a tím spíš, že se jedná o samotnou ženu.

Mladá 27letá Cassandra De Pecol navštívila od července 2015 181 zemí. Aby překonala rekord, musela navštívit všech 196 zemí světa, a to se jí podařilo 2. února 2017 při návštěvě poslední 196 země Jemenu. Stala se tak první ženou, nejmladším Američanem a zároveň i nejrychlejším cestovatelem, kterému se podařilo navštívit všech 196 zemí na planetě. Ve svém věku už Cassandra viděla více než většina lidí za celý svůj život. Setkala se s mláďaty lvů, lyžovala v Coloradu, relaxovala na plážích v Kiribati a mnoho dalšího. To vše pečlivě dokumentovala na fotografiích a nikdy si nezapomenula svou milovanou mapu.

Čtěte také: Jak vydělat přes 9000 dolarů za fotky z dovolené? Tento pár to dokázal

Expedice 196

Cassie docestovala na mezinárodní expedici dne 24. července 2015. Procestovala všech 196 zemí včetně Tchaj-wanu, Kosova či Palestiny. Tím překonala rekord v Guinessově knize rekordů. Cílem její expedice nebylo jen překonat rekord, ale také propagace míru prostřednictvím udržitelného cestovního ruchu. V souladu s těmito hodnotami mluvila Cassie s více než 15 000 studenty na 41 univerzitách o čtyřech tématech: Teorie „Cesta hrdiny“, Snažení žen, Dva pilíře zodpovědného cestovního ruchu (udržitelnost a regenerace) a Mír prostřednictvím cestovního ruchu a ekonomiky.

Čtěte také: Kam cestovat sama. 9 bezpečných (a cool) měst pro ženy cestovatelky

Obnova stromů a sběr vzorků po celém světě

V rámci projektu „Obnova stromů v Expedici 196 (ve spolupráci s IIPT a Skal International)  vysadila na svých cestách více než 45 stromů v 15 zemích včetně Mírových parků po celém světě. Zároveň i sbírala vzorky vody pro testy na přítomnost mikroplastů.

Její cesta stála takřka 200 000 dolarů, ale většinu pokryli sponzoři. Aby získala ubytování zdarma, používala svůj  profil na Instagramu jako inzertní plochu.

Po ukončení expedice začala Cassie natáčet výukový dokument Expedice 196. Má v úmyslu dokončit produkci tohoto vzdělávacího dokumentu během několika let a ráda by, aby se tento film pouštěl na středních školách a univerzitách po celém světě. Má za cíl vzdělávat studenty o významu úspěchů u žen i předávat rady o udržitelném cestovním ruchu.

Čtěte také: Vyvarujte se nejčastějších chyb cestovatelů. Které to jsou?

Záznam z expedice 196

Chtěli byste také procestovat všechny země světa?

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

27 letá žena procestovala celý svět. Jak se jí podařilo navštívit 196 zemí