Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

5 míst, kde si v září užijete skvělou dovolenou

Martina Mádlová

Martina Mádlová

31. 8. 2018

Prázdniny končí a s nimi se přiblížil i konec léta. To ovšem není důvod, proč byste nemohli někam vycestovat. Právě naopak. Září je vynikajícím měsícem pro cestování. Počasí je na mnohem místech ještě stále krásné, ale už ne tak horké. Hotely snižují ceny, které byly navýšené kvůli hlavní sezoně. Pokud byste uvítali ještě nějakou dovolenou, rozhodně vám tento měsíc má co nabídnout.

Podívejte se na pět senzačních míst, která můžete navštívit v září a užít si skvělou dovolenou.

New Orleans, Louisiana

Rok 2018 je pro New Orleans zvláštní rok, protože slaví výročí 300 let. Město bylo založeno v roce 1718 a za jeho zrodem stál Jean-Baptiste Le Moyne de Bienville asi 100 mil od ústí řeky Mississippi. V září je zde mnohem příjemnější počasí, ale také se mohou objevit hurikány, takže musíte sledovat zprávy o počasí.

Místo má úžasnou historii, kterou si můžete užít procházkou v různých fantastických městských čtvrtích. Oblíbené místo je Garden District – čtvrť, jejímž hlavním znakem jsou velké a elegantní domy. Určitě nesmíte minou adresu 3711 St. Charles Avenue, bývalý domov hororové spisovatelky Anne Riceové. Dalším fascinujícím místem je Alžír, kam se dostanete trajektem z centra města. Procházky ulicemi plných zajímavých domů a skvělých a levných míst k jídlu. Vyzkoušejte Chubbie’s Fried Chicken. Musíte mít ale štěstí, bývá zde plno.

New Orleans je celkově městem proslulých kuchařů, jako jsou Emeril Lagasse, Leah Chase, Nina Compton a Donald Link.

Sicílie

Tento drsný, hornatý a autonomní ostrov pod Italským poloostrovem je vynikající volbou pro dovolenou v pozdním létě a na začátku podzimu. Čím později v září pojedete, tím je pravděpodobnější, že bude chladnější počasí, méně turistů a nižší ceny. Nečekejte na místě kopii Itálie. Na Sicílii žijí úplně odlišní lidé se silnou regionální identitou.

Pokud jde o turisticky atraktivní místa, začneme tím, co všichni známe – Etnou. Je to jedna z nejaktivnějších sopek světa a patří do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud budete držet krok se zprávami o vulkanické činnosti, můžete bez obav fascinující místo prozkoumat. Možná přijmete výzvu na horolezectví a na Etnu si vyšplháte.

Ani milovníci moře nepřijdou zkrátka. Jsou zde hned tři úchvatné pláže, které stojí za zvážení. Přírodní rezervace Calamosche a Vendicari na jihovýchodním pobřeží Sicílie, kde si můžete vychutnat šnorchlováni, pozorování ptáků a turistiku. Pokud pobýváte v Palermu, nejvyšším městě Sicílie a nechcete příliš daleko, navštivte Mondello, dlouhou pláž s bílým pískem. U pláže Taormina na severovýchodním pobřeží na vás čeká pláž s oblázkovou pláží, která je označována jako jedna z nejhezčích na ostrově.

Obdivovatelé památek musí navštívit tzv. údolí chrámů na jižním pobřeží. Agrigento bylo založeno jako řecká kolonie v 6. století před naším letopočtem a dodnes se zde dochovalo mnoho zbytků chrámů.

FOTO: 10 nejkrásnějších pláží Itálie, které byste měli navštívit

Pittsburgh, Pennsylvania

Někteří lidé se mohou ptát – proč vlastně navštívit právě Pittsburgh? Ti, kteří vědí, se zase budou ptát – proč jsme nenavštívili Pittsburgh mnohem dřív? Září je dobrý čas zjistit, proč je to tak skvělé místo.

Předtím, než se objeví podzimní chlad a mrazivá zima, můžete si prohlédnout město z lodi při plavbě na lodi. Zde se setkávají řeky Allegheny a Monongahela a začíná Ohio. Tvarově připomíná soutok řek trojúhelník a místu se říká Golden Triangle.

V historii bylo místo velmi důležitým strategickým bodem pro Francouze, kteří zde postavili pevnost v roce 1754. O několik let později se pevnosti zmocnili Britové a ta se přejmenovala na Fort Pitt. Nejkrásnější pohled na centrum města a soutok řek zažijete z kopce Mt. Washington, který leží na druhém břehu řeky Monongahela.

Navštívit můžete i zdejší univerzitu. Je to druhá nejvyšší budova na světě věnovaná vzdělávání. Zajímavou atrakcí je i muzeum Andyho Warhola nebo Wigle Whiskey, kde můžete ochutnat lahodnou whisky.

Kam do Itálie v září? Známe 4 luxusní letoviska, které si užijete levněji

Krakov, Polsko

Září může být příjemné období pro návštěvu kulturního města Polska. Vyhnete se těm nejhorším letním davům turistů, které se zde v létě vyskytují v hojném počtu.

Krakov je pokladem pro milovníky historie a zajímavé architektury. Dobré místo pro získání dávky od obojího je rozhodně Hlavní náměstí, které patří k největším středověkým náměstím v Evropě.

Hlavním námětem náměstí je Krakow Cloth Hall (nebo Sukiennice), symbol městských dnů slávy. Tato historická tržnice vznikla po požáru v letech 1556-1559 a v 19. století byla rozšířena o novogotické arkády. V přízemí se nachází dvě řady krámků a v patře pak expozice obrazů polských malířů.

Na náměstí se nachází také Bazilika Panny Marie. Impozantní římskokatolický kostel byl vysvěcen v roce 1320. V září letošního roku můžete vidět dvě asymetrické věže a další prvky zvenku, protože prochází rekonstrukcí.

O životě v Krakově za nacistické okupace se hodně dozvíte v továrně Oskara Schindlera. Nejvíc emocionální věc je dozajista památník a muzeum Osvětim-Birkenau. Tady se můžete projít po proslulém táboře, kde vyhaslo tolik lidských životů. Místo se nachází asi 70 kilometrů od centra Krakova.

Asi 12 kilometrů od centra Krakova se nachází solné doly Wieliczka, které jsou staré více než 700 let, ale poskytují Polsku mnohem víc než sůl. V podzemí zde objevíte úžasný svět solných jezer, sochy vytesané ze soli, a dokonce i celou kapli. Pro Poláky je toto místo velmi důležitou součástí jejich dědictví.

Září je jediný čas, kdy můžete navštívit Sacrum Profanum. Přední hudebníci polského džezu, klasické a současné scény se setkávají na různých místech po celém městě.

Pokud hledáte nezapomenutelné místo k pobytu, zvažte Hotel Copernicus, kde si můžete vychutnat atmosféru starého světa s moderními vymoženostmi. Má lázně, kde si odpočinete po náročném dni poznávání památek. Navíc je velmi blízko královského hradu Wawel.

Krakov je nejhezčí město Polska. Vychutnejte si noční život, nakupování i památky

Uruguay

Září označuje konec zimy a příchod jara v této zemi, která se nachází pod rovníkem na jižní polokouli mezi mnohem většími sousedy Brazílií a Argentinou.

Není to úplně ideální čas na plážové hry, stále je příliš chladno, ale je už dostatečné teplo pro různé aktivity a potěšení z města. Začněte Montevideem, okouzlujícím hlavním městem s asi 1,4 milionem lidí, které je samo o sobě skvělým cílem.

Navštivte centrální náměstí vyzdobené palmami, úžasnými sochami a zajímavým mixem budov. Je to skvělé místo pro orientaci ve městě. V okolí je několik muzeí, včetně malého muzea Torres García. V severní části města se nachází El Prado park. V něm se nachází úžasné sochy a krásná botanická zahrada. Určitě stojí za to podívat se do některého z paláců v této oblasti.

Ideální způsob, jak poznat místo, jsou trhy a Montevideo je má. Ve starém městě u přístavu je jeden, který určitě musíte vidět, zvláště pokud máte hlad. Nachází se zde totiž výborné restaurace.

Pokud máte rádi zachovalé historické památky s dlážděnými uličkami, navštivte historickou čtvrť města Colonia del Sacramento, která byla založena v roce 1680. Patří do seznamu světového dědictví UNESCO.

Asi 240 kilometrů od Montevidea je okouzlující Carmelo. Někteří mu přezdívají Toskánsko Uruguaye. Je pozoruhodné pro své písečné pláže podél řeky a okolní vinařství.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 míst, kde si v září užijete skvělou dovolenou