Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Cestování jako benefit? Pro některé světové společnosti samozřejmost

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 2. 2018

Dobrá dovolená je něco, na co se každý těší většinu roku. Odpočinek, načerpání nových sil, relax a snaha nemyslet na práci. A dobří zaměstnavatelé vědí, že odpočatí zaměstnanci po hezké dovolené budou pracovat s větší chutí a elánem. Bohužel jen někteří se na odpočinek svých lidí opravdu zaměřují.

To je přesně případ devíti světových a známých firem, které opravdu své zaměstnance povzbuzují, aby vycestovali a vzali si dostatek volna. Mohou využít cestovní stipendia, velké slevy či tematické volno. V mnoha případech dokonce tyto výhody dokáží pokrýt náklady na prázdniny úplně. Podívejte se, kde se opravdu vyplatí pracovat.

1. REI

Motto společnosti REI je, že „život venku je skutečný život.“ Proto asi nikoho příliš nepřekvapí, že dávají přednost tomu, aby lidé trávili své volno venku v přírodě. Nabízí svým zaměstnancům tzv. Yay Days, což jsou dva dodatečně placené dny, které jsou určené čistě pro výlet do přírody, čerstvý vzduch a odpočinek od hektického města, kanceláře a pracovního stolu. Společnost navíc poskytuje i velkou slevu na vybavení a oblečení. Mimo to mohou zaměstnanci požádat o grant REI Challange Grant, který pokryje náklady spojené s dobrodružstvím venku (např. závod na horských kolem apod.).

Je cestování s miminkem problém? Mladá maminka dokazuje, že ne

2. Airbnb

Airbnb nabízí celou řadu rekreačních pronájmů po celém světě. Svým zaměstnancům společnost poskytuje zajímavé cestovní stipendium, takže mohou vycestovat, kam je napadne. Ti, kdo pracují na plný úvazek na webových stránkách, dostanou roční cestovní stipendium ve výši 1 485 liber, aby si mohli rezervovat svou cestu.

3. G Adventures

Společnost G Adventures ví, že její zaměstnanci mají potenciál být jejich velvyslanci značky. To je také důvod, proč jim podnik dovolí si vyzkoušet malé skupinové zájezdy, od trekkingu v Kambodži až po cykloturistiku v Toskánsku. Zaměstnanci na plný úvazek si mohou rezervovat jednu cestu každých 10 měsíců a společnost zaplatí výdaje ve výši 2 229 liber. Ubytování, doprava a nějaká jídla bývají zahrnuty v ceně. A jako by toho bylo málo, je tu ještě stipendium na létání, které pokrývá až 557 liber.

4. Walt Disney

Disneyho svět zábavy je často označován jako „nejšťastnější místo na světě“, a to nejen pro návštěvníky. I jako zaměstnavatel se společnost osvědčuje. Nabízí zaměstnancům skvělé slevy a freebie. Zaměstnanci mají volné vstupy do zábavných parků a mohou získat i slevy ve firemních střediscích, hotelech a zboží, které může zahrnovat rekreační potřeby a suvenýry. Znamená to pokrytí takřka celých výdajů na prázdniny s rodinou a mnoho skvělých zážitků.

Disneyland: Podívejte se na 10 věcí, které jsou zakázány a možná o tom ani nevíte

5. Travelzoo

Zaměstannci společnosti Travelzoo považují za zcela normální, že se o víkendu chystají s kolegou na cesty, i když se právě vrátili z Evropy, nebo Jižní Afriky nebo třeba Brazílie. Není to kvůli tomu, že se každý den zabývají cestovními smlouvami, ale také proto, že dostávají výhodné cestovní stipendium v hodnotě 1114 liber, aby se vydali na jakoukoliv cestu, která se jim líbí.

https://www.instagram.com/p/Bb4874gF0qR/?taken-by=travelzoo

6. AFAR Media

Existují dva druhy cest. První jsou rutinní, povinné a nudné. Pak jsou to cesty, které probouzejí smysly a dopřávají lidem krásné zážitky. AFAR se specializuje výhradně na druhou možnost. Proto poskytuje zaměstnancům výhodné cestovní stipendium. Za kalendářní rok dostanou částku ve výši 1 485 liber, aby se mohli podívat někam, kde ještě nikdy nebyli. Takto už někteří vyrazili do Vietnamu na kurz vaření, učili se sokolnictví v Dubaji apod. Jakmile se vrátí, jsou požádáni, aby na své stránky nahráli video ze své dovolené. Tím zároveň inspirují k cestování i ostatní.

Čtěte také: Jak slaví konec roku ve světě? Poznejte zajímavé tradice na Silvestra a Nový rok

7. Delta Air Lines

Práce pro leteckou společnost bývá výhodná v tom, že máte letenky zdarma nebo za velmi výhodné ceny. Už to je hodně prospěšné a ušetří nemalé peníze. Ale Delta Air Lines ještě navíc poskytuje snížené sazby či letenky zdarma i rodinným příslušníkům. Patří sem manželé, partneři stejného pohlaví, děti a dokonce i rodiče. Mimo to je Delta jednou z největších leteckých společností, což znamená, že létá do mnoha zajímavých destinací po celém světě.

https://www.instagram.com/p/BWvhlDYFNIr/?taken-by=delta

8. Expedia

Stránky společnosti Expedia dokazují, že fotografie a fotografování jsou vášní všech ve firmě. Mnohé fotografie ukazují zaměstnance v různých koutech světa například na Islandu, na ledovcích v Antarktidě či v Benátkách. A všechna tato dobrodružství podporuje společnost, která poskytuje 557 liber ročně na základě délky zaměstnání u společnosti. Zaměstnanci mají také přístup k firemním slevám a dostávají cestovní bonusy.

9. TripAdvisor

TripAdvisor ve výčtu nesmí chybět. Poskytuje svým zaměstnancům v oblasti cestování mnoho výhod. Zaměstnanci na plný úvazek dostanou roční náhradu za cestu až do výše 557 liber (podle opracovaných let ve firmě). Navíc mohou využít různých slev na sesterských stránkách, včetně hotelů na stránkách Tingo či vyhlídkových zájezdů Viator. K dispozici mají 25 dnů dovolené.

Také by se vám líbilo, kdyby vám zaměstnavatel proplatil část nebo rovnou celou dovolenou a ještě vás na ní dokonce posílal? Zní to hezky že? Naštěstí i u nás se už najdou zaměstnavatelé, kteří chápou, jak moc je pro každého člověka důležitý odpočinek. Mohlo by jich ale být rozhodně víc. Můžeme doufat, že se tento trend bude šířit a firmy pochopí, že odpočatí zaměstnanci, jsou dobří zaměstnanci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cestování jako benefit? Pro některé světové společnosti samozřejmost