Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Je cestování s miminkem problém? Mladá maminka dokazuje, že ne

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 12. 2017

Když si většina žen představuje svou mateřskou dovolenou, neplánuje si žádné velké cesty a výlety. Většinou jí napadají spíše dny a noci vyplněné kojením, chováním, přebalováním, vytahaných tepláků a stěží učesaných vlasů. Jen málokterou by napadlo, že může vzít své miminko a klidně cestovat, jak se jí zlíbí. Ale jde to. Podívejte se.

Karen Edwards (33 let) si naplánovala svou mateřskou dovolenou úplně jinak než většina lidí. Obléká se v Guatemale do pestrobarevného oblečení, nasává slunce vedle surfařů na hollywoodské pláži, užívá si útulné ubytování v chatce na Belize se svým manželem a dvěma dětmi. A to je přesně to, jak ona právě teď tráví svůj čas s miminkem i starší dcerou.

Je to už podruhé, kdy se matka, která žije v Londýně, vydává na své mateřské dovolené za dobrodružstvím a cestováním po světě se svou rodinou.

Celou svou cestu dokumentuje na blogu Travel Mad Mum, který mimo jiné nabízí i cestovní tipy, anekdoty, krásné rodinné fotografie a úchvatné příběhy. Stejně tak instagramové účty manželky jsou plné úchvatných fotografií z cest.

Nejšpinavější místa v hotelu. Čeho se raději zbytečně nedotýkejte

Milovníci cestování

Vše začalo v roce 2014, kdy se Karen a její manžel Shaun rozhodli, že budou pokračovat ve svých cestách i po té, co se jim narodila dcera Esmé. Odjeli z Londýna do Shaunovy domovské země Nového Zélandu, poté do jihovýchodní Asie. To vše jen 10 týdnů od narození malé.

„Jsme oba milovníci cestování a byli jsme trochu sobečtí v tom smyslu, že jsme se nechtěli vzdát svých snů o cestování,“ vysvětluje Karen. „Esmé pro nás byla trochu překvapením. Měli jsme už nějaké cestovní plány, takže jsme do nich jen zařadili miminko.“

A zjistili, že to vůbec není špatné. Jejich dcera má kolem sebe neustále své milující rodiče, kteří nejsou rozptýleni takovými věcmi, jako je práce, starosti o účty nebo podnikání.

Pro oba bylo nejkrásnějším momentem, když mohli neomezeně vidět Esmé, jak se vyvíjí, aniž by je něco přerušovalo.

„Neměli jsme dům, který bychom museli udržovat, neměli jsme žádné pochůzky, byli jsme zkrátka jen my dva a naše dítě.“

Mladý pár si splnil svůj sen a cestuje v dodávce po Austrálii. Proč byste je měli napodobit?

Narození syna

Na chodu celé rodiny nezměnilo nic ani narození syna Quinna. Tentokrát Karen zabalila svou rodinu jen devět týdnů po jeho narození, aby cestovali do Španělska, Kanady, pak dolů přes západní pobřeží USA do Belize, Guatemaly a Salvadoru.

Svůj blog založili proto, aby mohli ukázat lidem, že je skutečně jednodušší s miminkem cestovat než být doma, protože tam máte spoustu dalších povinností.

Jak pokrývají náklady na cestování?

Karen získala devět měsíců mateřské dovolené. Šest z nich je vypláceno. Rodina pronajímá svůj domov, když cestuje, aby pokryla zbytek nákladů. Shaun také pracuje ve stavebnictví, takže může pracovat flexibilně.

Dny jejich cestování jsou naplněné hodinami surfování, procházení se po místních trzích i vyhlídkami na sopky. Nechybí ani hraní a dovádění s dětmi. Noci tráví rodina v karavanech, chatách, hotelech či v domovech jiných rodin.

https://www.instagram.com/p/BaVYmGJnNAk/?taken-by=travelmadmum

Spokojenost a bezpečí dětí nadevše

Pro Karen je vždy nejdůležitější jistota, spojenost a bezpečí dětí. Aby tak učinila, vždy přijímá všechna opatření, pokud jde o jejich zdraví. Navíc je zdravotní sestra, takže si umí poradit.

Podle Karen pomáhá cestování budovat kulturu a charakter v rodině. Malý Quinn už navštívil sedm zemí za čtyři měsíce svého života a Esmé viděla skoro 30 zemí za 3 roky svého života.

„Jsme opravdu spokojeni s tím, co děláme.“

Cestovat můžete kdykoliv a v každé životní fázi

Na příkladu Karen a její rodiny je vidět, že s narozením dítěte cestování nekončí. Naopak je to neuvěřitelný způsob, jak propojit rodinu, představit dítěti různé pohledy, zápachy, zvyky a různé kultury. Určitě to stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Je cestování s miminkem problém? Mladá maminka dokazuje, že ne