Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Disneyland: Podívejte se na 10 věcí, které jsou zakázány a možná o tom ani nevíte

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 11. 2017

Běhání, tetování, obscénní slogany, skládací židle….a to není zdaleka všechno. V úchvatném pohádkovém parku Disneyland to vypadá, že je zde vše povolené a nic není nemožné. To ale zdaleka není pravda. Většina lidí zná základní pravidla: zákaz kouření, zákaz vnášení zbraní, velkých kufrů, žádné jídlo a už vůbec ne alkohol. Existují ale i jiné předpisy, které jsou méně známé, ale o to víc překvapivější.

Maskování

Je zakázáno, aby osoby starší 14 let šly do parku v maskách. Pouze zaměstnanci Disney parku se mohou přestrojit v rámci jejich práce. Děti do 14 let jsou jediné, které masky mít mohou. Je asi pravda, že by vypadalo hodně divně, kdyby se v Disneylandu proháněly stovky postav v maskách.

Selfie tyče

Zakázány jsou i selfie tyče a není povoleno je mít u sebe. Je to velmi zajímavé, zvlášť v době, kdy se sociální sítě hemží „selfíčky“ jedna radost. Zde si tedy na tyči svůj obrázek neuděláte. Jestliže nechcete mít potíže, raději ji tentokrát nechte doma.

Čtěte také: Největší bazén na světě navozuje iluzi Karibiku. Hluboký je i více jak 35 metrů

Schovejte tetování

Co je zakázáno v Disneylandu

Některá tetování je lepší zakrýt

Zakázáno je i nevhodné tetování. Park má omezení, které se týká některých typů. Jakékoli viditelné tetování, které lze považovat za „nepříjemné“, tedy obsahující urážlivý jazyk nebo obrázky, musí být dobře zakryté. Pokud si nejste jistí, zda je vaše tetování ještě v pořádku nebo ne, vezměte si pro jistotu dlouhý rukáv a kalhoty.

Není možné přinést skládací židle

Trochu zvláštní pravidlo, ale existuje. Není povoleno nosit si do zábavního parku skládací židle. Zaměstnancům parku se ale asi není co divit. Toto pravidlo bylo zavedeno poté, co se pravidelně objevovaly židle různě poházené po prostoru a nikdo nevěděl, komu patří a co s nimi.

Nelze používat blesk na tmavých místech

Na temných atrakcích Disneyho se nesmí používat fotografování bleskem. Pokud je atrakce z nějakého důvodu špatně osvětlená, musíte se smířit s horší kvalitou obrázku. Blesk je zkrátka zakázán. Temnota zde má svůj účel, a kdyby se pořád blýskalo, asi by atrakce přestala být tak zajímavá a zábavná.

Není možné brát si sebou zabalené dárky

V Disneylandu tak jako jinde samozřejmě dbají na bezpečnost. Proto si nemůžete sebou přinést žádné zabalené dárky nebo musí být možné je rozbalit pro kontrolu personálem parku. Takže v případě nějaké oslavy si raději dary rozdávejte mimo svět Disney.

Čtěte také: Co si nenechat ujít v Peru a proč musíte vidět Machu Picchu

Neběhejte

Jasně, že vám nikdo nic neřekne, když popoběhnete nebo budou kolem vás běhat děti. Ale z bezpečnostních důvodů byste se nějakému většímu běhu měli vyhýbat. Musí být umožněn lehký průchod. Rozhodně žádné závody. V parku je spousta lidí a snadno by někdo mohl přijít k úrazu.

Koloběžky, skateboardy, brusle a boty s koly

Koloběžky, brusle, skateboardy mohou být pro ostatní dost nebezpečné. Snadno můžete vy nebo dítě do někoho narazit a způsobit nějakou nehodu. Proto zde nejsou povoleny a je to, vzhledem k množství návštěvníků, jen logické. Navíc v parku obvykle strávíte mnoho času, a proto jsou mnohem praktičtější a pohodlnější kvalitní boty, které nakonec oceníte mnohem víc vy i vaše nohy.

V parku zvířat nenoste balonky

Disney’s Animal Kingdom neboli Park zvířat určitě nesmíte minout. Vydejte se tam ale ještě dřív, než svým ratolestem nebo sobě nakoupíte hromadu balonků. Ty jsou zde totiž zakázány. Zvířata by se mohla při pohledu na hromadu vlnících se nafouknutých balonků vyděsit, přestat jíst nebo dokonce onemocnět.

Čtěte také: Nejšpinavější místa v hotelu. Čeho se raději zbytečně nedotýkejte

Zákaz urážlivého oblečení

Na tričkách nebo jiném oblečení nesmí být žádné nevhodné nebo obscénní zprávy. Téma košile může být zábavné, ale jestliže jazyk nebo obrázky jsou nevhodné pro rodinnou atmosféru parku, vyberte si raději jiné oblečení.

Není dovoleno ani chodit spoře oděný, sundat košili, tričko, jít v plavkách. Nesmí být vidět více nahého těla než toho oblečeného.

Co je zakázáno v Disneylandu

I přes různá pravidla můžete ve světě Walta Disneyho zažít mnoho dobrodružství

Svět Walta Disneyho okouzlil už nejednu generaci. Baví malé i velké a až do jeho parku pojedete, určitě si přivezete ohromný zážitek. Pro svůj klid si ale raději pořádně nastudujte pravidla, aby váš skvělý den neskončil dříve, než začal.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Právě čtete

Disneyland: Podívejte se na 10 věcí, které jsou zakázány a možná o tom ani nevíte