Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Cestování s dítětem není tak hrozné, jak se zdá. Nepřemýšlejte a prostě to udělejte

Martina Mádlová

Martina Mádlová

7. 12. 2017

Není snadné cestovat s malými dětmi. Nicméně s pořádným plánováním a našimi tipy se můžete cestu užít a vrátit se se vzpomínkami na celý život.

I když máte malé dítě nebo děti, nemusíte rezignovat na cestování. Vyjet můžete klidně i s kojencem. Možná se toho bojíte, a tak svou vysněnou cestu stále odkládáte a odkládáte. Není to ale nutné. Tady máte hned deset tipů, které vám mohou pomoci přežít.

1. Plánování, plánování a spousta plánování

Cestování s dětmi už není tak nárazové a intuitivní jako v době, kdy jste cestovali bezdětní. Je spousta věcí, bez kterých se zkrátka neobejdete. Udělejte si podrobný seznam pro sebe, dítě a partnera. Ideální je na to nástroj Google Docs, který můžete s partnerem sdílet a on vám tak může připomenout, že určitá položka musí být zabalena. Udělejte to minimálně týden před cestou, ať na nic nezapomenete.

Čtěte také: Jak slaví konec roku ve světě? Poznejte zajímavé tradice na Silvestra a Nový rok

2. Nové hračky

Je známo, že se děti snadno nudí. Nyní si představte, že pojedete několik hodin autem nebo poletíte a na krku máte znuděné a protivné dítě. Zabalte tedy několik nových hraček, které ještě dítě nemá a nezná. Mohou to být třeba stohovací kalíšky, knížky, loutky na ruce apod.

3. Speciální sedačka pro děti v letadle

Cestování s dětmi

Zdroj: Shutterstock

Dlouhé lety jsou zkrátka dlouhé. Ujistěte se, že jste si pro dítě dopředu objednali sedačku. Většina leteckých společností je poskytuje. Může fungovat i jako úložný prostor nebo hrací místo pro dítě. Hlavně v ní ale může spát.

4. Zvláštní oblečení

Pro dítě potřebujete rozhodně víc oblečení než pro sebe. Přibalte dostatek náhradních oděvů, plenky a nosítko nebo šátek.

Čtěte také: Kam na silvestra na hory. Chcete pohodu nebo večírky? Užít si můžete obojí

5. Oblečení ve vrstvách

Dejte dítěti více vrstev oblečení. Během letu nebo jízdy vlakem či autem můžete v závislosti na teplotě některé vrstvy odstranit nebo přidat. Kojenci špatně snáší přílišné teplo nebo zimu. Myslete na to.

6. Kočárky a nosítka

Nosítka nebo šátky jsou ideální na pěší turistiku v horším terénu, kočárek zase využijete na procházkách městem, nebo když sebou berete ještě další zavazadlo. Nosítka také mohou být použita pro diskrétní kojení tam, kde není žádné soukromé místo. Kočárek vám navíc přepraví i letadlem, takže nemusíte mít obavu, že si ho sebou nebudete moci vzít.

7. Hotelové pokoje s kuchyňkou

Hotely vybírejte podle toho, zda mají k dispozici kuchyňku či nikoliv. Dětem budete určitě potřebovat něco přihřát nebo popřípadě umýt.

8. Naplánujte si přesun v době spánku

Pokud hodně cestujete, snažte si plánovat přesun v době spánku. Dítě se tak klidně vyspí v autosedačce nebo při přepravě a vy máte klid na jízdu.

Disneyland: Podívejte se na 10 věcí, které jsou zakázány a možná o tom ani nevíte

9. Nepřehánějte to se zavazadly

Tajemství úspěchu je v tom, nemít příliš velká zavazadla na menší cesty. Potřebujete totiž nějaký prostor a také volné ruce. Nechcete být obtěžkáni velkými taškami, když víte, že budete potřebovat obě ruce pro dítě.

10. Vychutnejte si každý okamžik

Je snadné se ponořit do plánování a balení, ale nezapomeňte si těchto okamžiků také doopravdy užívat. Děti nás často překvapí svou schopností rychle se přizpůsobit jakékoliv situaci a často mnohem rychleji než dospělí.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Cestování s dítětem není tak hrozné, jak se zdá. Nepřemýšlejte a prostě to udělejte