Menu
JenProCestovatele
Zimní dovolená na horách

Kam na silvestra na hory. Chcete pohodu nebo večírky? Užít si můžete obojí

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 12. 2017

Už víte, kde budete letos trávit poslední den v roce? Proč nestrávit třeba silvestr na horách? Rok od roku je stále více těch, kdo vyráží slavit právě na české vrcholky. Láká je skvělá atmosféra, bohaté programy, večírky i sportovní vyžití. České hory mají co nabídnout.

Oslava na horách není doménou jen mladých lidí, ale čím dál častěji tuto variantu volí i starší generace, ať už s dětmi nebo bez nich. Ti dávají obvykle přednost spíše klidnější oslavě v rodinném penzionu nebo na chatě. Nepotřebují bujaré večírky nebo mnoho lidí kolem sebe. Bohatě jim postačí klidný večer s rodinou, přáteli nebo novými známými. Mladší lidé dávají přednost řádným oslavám a novoročním akcím, které jsou právě na horách čím dál lepší. Oslavte letos toho nejlepšího silvestra.

Šumava a Lipno pro rodiny s dětmi a mladé nadšence

S celou rodinnou můžete prožít silvestra opravdu se vší parádou právě na Lipně na Šumavě. Lipensko a celé šumavské hvozdy nabízí úžasnou přírodu a mnoho zážitků. Kdo chce lyžovat, měl by si najít ubytování přímo u Skiareálu Lipno. Je jich zde opravdu požehnaně, takže rozhodně je z čeho vybírat. Za lyžováním se můžete vypravit i do skiareálu Hochficht nebo Sternstein. Když bude opravdu hodně mrznout, můžete si dokonce zabruslit i na samotném jezeře.

K dispozici je na Lipně moderní wellness centrum, kde si můžete po náročném dni odpočinout. Restaurace vyvařují vyhlášené speciality a samotný silvestr můžete přivítat na různých party a oslavách, kterých je tu hned několik.

Pozadu, co do zábavy a možnosti lyžování, nezůstává ani Železná Ruda. I tady se to poslední den v roce pořádně roztočí. Přímo v centru čeká na své návštěvníky známý klub Big Apple a zastavit se zde je takřka povinností každého, kdo má v plánu si uprostřed Šumavy užít správnou silvestrovskou party.

Páry, které dávají přednost romantickému večeru ve dvou, také nepřijdou zkrátka. Na Šumavě je dostatek útulných penzionů a chat, kde o romantiku rozhodně nebude nouze. Pokud se chcete vyhnout hromadám turistů, volte klidnější lokality, jako je Hojsova stráž asi 10 km severně od Železné rudy či Brčálník. Pěkné prostředí vás čeká i na Horské Kvildě, na Zadově nebo Churáňově.

Čtěte také: Jak slaví konec roku ve světě? Poznejte zajímavé tradice na Silvestra a Nový rok

Silvestr v Krkonoších

Krkonoše jsou oblíbené pro své velkolepé večírky a party. Vyhlášeným místem horské silvestrovské zábavy je Špindlerův mlýn. Silvestr zde tráví mnoho českých celebrit i další tisíce mladých lidí. Mimo skvělých večírků nabízí Špindlerův mlýn a celkově Krkonoše perfektní lyžařský servis, sjezdovky otevřené až do nočních hodin i restaurace s lahodným silvestrovským menu.

Mimo klasické lyžovačky si můžete vyzkoušet i snowtubing – parádní jízda na sněhu na nafukovacím kruhu, sáňkařská dráha nebo i bruslení na ledě.

Krkonoše samozřejmě nedělá jen Špindlerův mlýn. Skvělou zábavu a bezvadné lyžování zažijete i v Harrachově nebo Peci pod Sněžkou. Jsou to další oblíbená a velmi moderní lyžařská střediska, kde se určitě nebudete nudit.

Beskydy lákají na wellness a skvělou atmosféru

I v Beskydech si můžete užít jedinečného silvestra. Čekají na vás různé večírky a pestrá zábava. Je to vhodné místo i pro seniory. Na krásných místech jako je Rožnov pod Radhoštěm si užijete nejen krás hor, ale třeba i dlouhých procházek, wellness procedur a rehabilitací.

Restaurace nabízí bohaté občerstvení, dobrou muziku a samozřejmě nechybí ohňostroj, bez kterého by se žádný vstup do nového roku neobešel.

Čtěte také: Vánoční trhy v zahraničí. Kam vyrazit na svařák a pro dárky?

Česká Kanada vás okouzlí úchvatnou přírodou

Každodennímu shonu i davům lidí můžete uniknout v nádherné přírodě České Kanady. Krásy tohoto místa můžete objevovat pěšky nebo na běžkách. Čeká na vás na 80 kilometrů upravovaných tras.

Pro rodiny s dětmi je ideální výlet ranč s bizony v Rožnově nebo strhující aqua show se světelnými efekty. Relaxovat také můžete v bazénu a aquaparku v Jindřichově Hradci.

I když Česká Kanada nenabízí ohromné sjezdovky a není klasickým rájem lyžařů, nabízí dokonalé vyžití pro všechny milovníky běžkařských tratí i klidnější dovolené.

Jeseníky nabízejí pro každého něco

Kraj pod Pradědem si jistě zamilujete. Ať přijedete v létě nebo v zimě, vždy nabízí bohaté možnosti vyžití. A na silvestra je tu zvlášť úžasná atmosféra. V Jeseníkách mají lidé největší zájem o hotely a penziony. Naleznete zde ale i dostatek chat a chalup.

Pro milovníky lyžování jsou připravené sjezdovky různých délek a obtížnosti. Nechybí ani běžkařské trasy. Stylové restaurace poskytují lahodné menu i bohatý program na silvestrovský večer. V Jeseníkách nezapomeňte navštívit Karlovu Studánku, kde se točil slavný film: S tebou mě baví svět. Za zmínku stojí i Karlovice či výstup na samotný Praděd. Ubytování nabízí stylové hotýlky, malé penziony i různé chaty a chalupy s domácí atmosférou.

Čtěte také: Nejšpinavější místa v hotelu. Čeho se raději zbytečně nedotýkejte

Pozadu samozřejmě nezůstávají ani další pohoří. Poslední den v roce si můžete perfektně užít i v Orlických horách či Jizerkách. Ale nezapomeňte, pokud chcete vyrazit na silvestra na hory, musíte si ubytování zamluvit rychle. Zájem je velký a ubytovací kapacity nejsou neomezené. Hledat můžete na různých slevových portálech nebo internetových srovnávačích.

Sebou si vezměte sváteční náladu a partu dobrých přítel přátel či rodinu. Poslední den v roce si musíte náležitě užít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na silvestra na hory. Chcete pohodu nebo večírky? Užít si můžete obojí