×
JenProCestovatele

Kam na silvestra na hory. Chcete pohodu nebo večírky? Užít si můžete obojí

Zdroj: Shutterstock

Už víte, kde budete letos trávit poslední den v roce? Proč nestrávit třeba silvestr na horách? Rok od roku je stále více těch, kdo vyráží slavit právě na české vrcholky. Láká je skvělá atmosféra, bohaté programy, večírky i sportovní vyžití. České hory mají co nabídnout.

Oslava na horách není doménou jen mladých lidí, ale čím dál častěji tuto variantu volí i starší generace, ať už s dětmi nebo bez nich. Ti dávají obvykle přednost spíše klidnější oslavě v rodinném penzionu nebo na chatě. Nepotřebují bujaré večírky nebo mnoho lidí kolem sebe. Bohatě jim postačí klidný večer s rodinou, přáteli nebo novými známými. Mladší lidé dávají přednost řádným oslavám a novoročním akcím, které jsou právě na horách čím dál lepší. Oslavte letos toho nejlepšího silvestra.

Šumava a Lipno pro rodiny s dětmi a mladé nadšence

S celou rodinnou můžete prožít silvestra opravdu se vší parádou právě na Lipně na Šumavě. Lipensko a celé šumavské hvozdy nabízí úžasnou přírodu a mnoho zážitků. Kdo chce lyžovat, měl by si najít ubytování přímo u Skiareálu Lipno. Je jich zde opravdu požehnaně, takže rozhodně je z čeho vybírat. Za lyžováním se můžete vypravit i do skiareálu Hochficht nebo Sternstein. Když bude opravdu hodně mrznout, můžete si dokonce zabruslit i na samotném jezeře.

K dispozici je na Lipně moderní wellness centrum, kde si můžete po náročném dni odpočinout. Restaurace vyvařují vyhlášené speciality a samotný silvestr můžete přivítat na různých party a oslavách, kterých je tu hned několik.

Pozadu, co do zábavy a možnosti lyžování, nezůstává ani Železná Ruda. I tady se to poslední den v roce pořádně roztočí. Přímo v centru čeká na své návštěvníky známý klub Big Apple a zastavit se zde je takřka povinností každého, kdo má v plánu si uprostřed Šumavy užít správnou silvestrovskou party.

Páry, které dávají přednost romantickému večeru ve dvou, také nepřijdou zkrátka. Na Šumavě je dostatek útulných penzionů a chat, kde o romantiku rozhodně nebude nouze. Pokud se chcete vyhnout hromadám turistů, volte klidnější lokality, jako je Hojsova stráž asi 10 km severně od Železné rudy či Brčálník. Pěkné prostředí vás čeká i na Horské Kvildě, na Zadově nebo Churáňově.

Čtěte také: Jak slaví konec roku ve světě? Poznejte zajímavé tradice na Silvestra a Nový rok

Silvestr v Krkonoších

Krkonoše jsou oblíbené pro své velkolepé večírky a party. Vyhlášeným místem horské silvestrovské zábavy je Špindlerův mlýn. Silvestr zde tráví mnoho českých celebrit i další tisíce mladých lidí. Mimo skvělých večírků nabízí Špindlerův mlýn a celkově Krkonoše perfektní lyžařský servis, sjezdovky otevřené až do nočních hodin i restaurace s lahodným silvestrovským menu.

Mimo klasické lyžovačky si můžete vyzkoušet i snowtubing – parádní jízda na sněhu na nafukovacím kruhu, sáňkařská dráha nebo i bruslení na ledě.

Krkonoše samozřejmě nedělá jen Špindlerův mlýn. Skvělou zábavu a bezvadné lyžování zažijete i v Harrachově nebo Peci pod Sněžkou. Jsou to další oblíbená a velmi moderní lyžařská střediska, kde se určitě nebudete nudit.

Beskydy lákají na wellness a skvělou atmosféru

I v Beskydech si můžete užít jedinečného silvestra. Čekají na vás různé večírky a pestrá zábava. Je to vhodné místo i pro seniory. Na krásných místech jako je Rožnov pod Radhoštěm si užijete nejen krás hor, ale třeba i dlouhých procházek, wellness procedur a rehabilitací.

Restaurace nabízí bohaté občerstvení, dobrou muziku a samozřejmě nechybí ohňostroj, bez kterého by se žádný vstup do nového roku neobešel.

Čtěte také: Vánoční trhy v zahraničí. Kam vyrazit na svařák a pro dárky?

Česká Kanada vás okouzlí úchvatnou přírodou

Každodennímu shonu i davům lidí můžete uniknout v nádherné přírodě České Kanady. Krásy tohoto místa můžete objevovat pěšky nebo na běžkách. Čeká na vás na 80 kilometrů upravovaných tras.

Pro rodiny s dětmi je ideální výlet ranč s bizony v Rožnově nebo strhující aqua show se světelnými efekty. Relaxovat také můžete v bazénu a aquaparku v Jindřichově Hradci.

I když Česká Kanada nenabízí ohromné sjezdovky a není klasickým rájem lyžařů, nabízí dokonalé vyžití pro všechny milovníky běžkařských tratí i klidnější dovolené.

Jeseníky nabízejí pro každého něco

Kraj pod Pradědem si jistě zamilujete. Ať přijedete v létě nebo v zimě, vždy nabízí bohaté možnosti vyžití. A na silvestra je tu zvlášť úžasná atmosféra. V Jeseníkách mají lidé největší zájem o hotely a penziony. Naleznete zde ale i dostatek chat a chalup.

Pro milovníky lyžování jsou připravené sjezdovky různých délek a obtížnosti. Nechybí ani běžkařské trasy. Stylové restaurace poskytují lahodné menu i bohatý program na silvestrovský večer. V Jeseníkách nezapomeňte navštívit Karlovu Studánku, kde se točil slavný film: S tebou mě baví svět. Za zmínku stojí i Karlovice či výstup na samotný Praděd. Ubytování nabízí stylové hotýlky, malé penziony i různé chaty a chalupy s domácí atmosférou.

Čtěte také: Nejšpinavější místa v hotelu. Čeho se raději zbytečně nedotýkejte

Pozadu samozřejmě nezůstávají ani další pohoří. Poslední den v roce si můžete perfektně užít i v Orlických horách či Jizerkách. Ale nezapomeňte, pokud chcete vyrazit na silvestra na hory, musíte si ubytování zamluvit rychle. Zájem je velký a ubytovací kapacity nejsou neomezené. Hledat můžete na různých slevových portálech nebo internetových srovnávačích.

Sebou si vezměte sváteční náladu a partu dobrých přítel přátel či rodinu. Poslední den v roce si musíte náležitě užít.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*