Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Chcete cestovat jen sami se sebou? Vyberte si z našeho seznamu zajímavých míst

Martina Mádlová

Martina Mádlová

20. 3. 2018

Ačkoliv může cestování sólo vypadat strašidelně, je to něco, o co by se měl každý ve svém životě alespoň pokusit a ještě lépe – realizovat. Cestování o samotě umožňuje více sebereflexe a navíc si můžete rozhodnout, kdy a kam pojedete bez ohlížení se na kohokoliv dalšího. Sestavili jsme pro vás seznam míst, která jsou pro takové cestování ideální, od rušných ulic Tchaj-wanu až po pláže jižního Portugalska.

Vietnam

Vietnam je považován za jedno z nejvíce přátelských míst pro cestování v jihovýchodní Asii. Ve svých největších městech, jako je Ho Či Minovo město a Hanoi, najdete bezpečné a živé prostředí s trhy jako Ben Thank a trh Dong Xuan.

Vídeň, Rakousko

Město Vídeň je jen jedním z důvodů, proč je Rakousko dobrou volbou pro sólovou cestu. Úžasné na Vídni jsou její luxusní městské kavárny, kde si můžete vychutnat o samotě lahodnou kávu a něco dobrého.

Dubrovník, Chorvatsko

Je snadné dostat se do Dubrovníku v Chorvatsku. Toto krásné město nabízí pěší turistiku, historické pevnosti i pláže, kde si můžete vychutnat detailní výhled na staré město a městské hradby.

Cinque Terre, Itálie

V okouzlujících přímořských vesnicích, jako je Cinque Terre na itelské riviéře, nikdo nikam nespěchá. I vy zde můžete zpomalit a v klidu se projít po zajímavých vinutých dlažebních cestách a kochat se krásami vesnice i poklidným životem.

Nový Zéland

Nový Zéland nadchne všechny dobrodruhy. Užijte si bungee jumping, lodní plavby, jízdy na kole a výlety. Je pravděpodobné, že si ani neuvědomíte, že jste na dovolené sami.

Cestopis o putování po Novém Zélandu. Co můžete vidět na cestě od severu k jihu ostrova?

Jižní Korea

Jižní Korea nebyla vždy nejlepším turistickým cílem, ale v posledních letech se to změnilo. Napomohla tomu i skutečnost, že město Soul hostilo letošní olympijské hry. Svou cestu si naplánujte ideálně na duben, aby vám neutekly nádherně rozkvetlé třešně nebo na květen a navštivte festival Lotus Lantern.

Norsko

Krásné fjordy i dobrá bezpečnost činí z Norska ideální místo pro sólo cestovatele. Index pro lepší život OECD uvedl, že země má nízkou míru kriminality. Nádherná příroda, příjemní lidé a mnoho míst k relaxaci a odpočinku.

Švýcarsko

Navzdory své malé velikosti má Švýcarsko hodně co nabídnout každému návštěvníkovi. Na cestovatele čeká úchvatná krajina a efektivní a čistá veřejná doprava z něj činí velmi přístupné místo, které můžete prozkoumat sami.

Lagos, Portugalsko

Téměř každý, koho potkáte v Lagosu, městě, které se nachází na jižním cípu Portugalska v regionu Algarve, je velmi přátelský a mluví anglicky. Existuje i velká šance, že se seznámíte s dalšími sólo cestovateli. Lagos leží na pobřeží Atlantického oceánu, v Cádizském zálivu a na severu ho obklopuje pohoří Serra de Monchique. Jedná se o velmi významné turistické centrum.

Vancouver, Kanada

Mladé město s rozmanitou populací – Vancouver v Kanadě – má živé centrum, ale i spoustu možností, jak si užít trochu přírodních krás. Mezi takové patří například velmi oblíbený Stanley Park. Udělejte si příjemný piknik a o samotě rozjímejte a odpočívejte.

Kjóto, Japonsko

Kjóto bylo císařským hlavním městem Japonska více než 1000 let a nabízí spoustu majestátních chrámů, zahrad a parků.

Krugerův národní park, Jižní Afrika

Zatímco některé části Jižní Afriky nejsou příliš bezpečné pro samostatný výlet, Krugerův národní park musíte navštívit. Dopřejte si luxusní safari: zvířata, s nimiž se setkáte, nahradí všechny společníky, které byste mohli na cestě potřebovat.

Granada, Španělsko

V Granadě byste měli určitě navštívit komplex Alhambra, palác a pevnost dohromady. Stavba se datuje do 13. a 14. století a prohlédnout si ji můžete sami nebo se zvukovým průvodcem.

57 španělských frází na cesty. S námi se domluvíte snadno

Siem Reap, Kambodža

Angkor Wat v Sem Reap v Kambodži získalo ocenění nejlepší turistická atrakce podle Lonely Planet pro rok 2015. Chrám je vrcholnou ukázkou khmerské architektury a symbolem Kambodže. Je dokonce zobrazen i na její státní vlajce. Považuje se za nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Taipei, Tchaj-wan

Taipei v Tchaj-wanu je toho tolik, že to ani za jednu cestu nestihnete prozkoumat. Skvělým způsobem, jak poznat kulturu a jídlo země, jsou noční trhy. Nenechte si ujít návštěvu Palácového muzea se sbírkami, které byly původně umístěné v Palácovém muzeu v Pekingu.

Patagonie, Chile

V Chile je možné lyžovat, surfovat a užívat si krásy města v jeden den. Nenechte si ujít rušné město Santiago i nedotčené oblasti Patagonie.

Dublin, Irsko

Vychutnejte si v Dublinu přátelské obyvatele, hospody, pěší výlety a míle zelených kopců a pobřežních útesů v přírodě.

Zajímavosti o Irsku. Čím je výjimečná země černého piva a zelené barvy

Island

Islandská dramatická krajina ledovců, národních parků a vodopádů umožňuje klidnou relaxaci a odpočinek. K dispozici jsou také světoznámé geotermální lázně Blue Lagoon.

Marseille, Francie

Přístavní město Marseille v jižní Francii láká na historické památky od katedrál přes pevnosti až po opatství. Turisté milují procházky podél pobřeží a sledování příjezdů a odjezdů luxusních lodí.

Helsinky, Finsko

Ve Finsku si můžete užít návštěvu mnoha zajímavých obchodů, muzeí i venkovních trhů, které jsou v Helsinkách vyhlášené. Na výlet láká přímořské město Hanko a vychutnat si můžete živé vystoupení v uměleckém městě Espoo.

Ambergris Caye, Belize

Ambergris Caye je malý ostrov v Belize. Objevte zdejší fascinující mořský život, nádherné pláže, přímořské bary, bujné deštné pralesy nebo mayské zříceniny.

Stockholm, Švédsko

Stockholm ve Švédsku je kuriózní a zajímavé město, které můžete projet na kole nebo kajaku. Nadchne vás svou klidnou atmosférou, velkým množstvím muzeí a galerií, nádhernými parky a velkou vodní plochou.

Co vidět ve Stockholmu: Poznejte krásy hlavního města Švédska

Singapur

Singapurské přísné zákony činí místo velmi čisté, bezpečné a řádné. Navštivte národní botanickou zahradu Orchid, než půjdete nakupovat na Orchard Road, přes dva kilometry dlouhé nákupní a zábavní centrum v centrální části Singapuru.

Berlín, Německo

S berlínským systémem U-Bahn, levným podzemním metrem, je cestování po Berlíně velmi snadné. Tvoří jej celkem deset linek a některé fungují už přes sto let. První vlaky vyjely v berlínském podzemí v roce 1902. Město je domovem řady historických památek včetně Berlínské zdi.

Anglie

Anglie je už dlouhá léta oblíbenou destinací pro sólo cestující, přičemž k velmi žádaným patří města jako York a Cambridge. Turisty láká také Londýn, jedno z nejnavštěvovanějších míst na světě. Mezi hlavní turistické atrakce ve městě patří hlavně WestminsterWestminsterským opatstvím, Buckinghamský palác, Clarence House, Science Museum, Národní galerie, London Bridge, Tower Bridge či Královská observatoř v Greenwich.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Chcete cestovat jen sami se sebou? Vyberte si z našeho seznamu zajímavých míst