×
JenProCestovatele

Chcete cestovat jen sami se sebou? Vyberte si z našeho seznamu zajímavých míst

Kam cestovat sólo

Ačkoliv může cestování sólo vypadat strašidelně, je to něco, o co by se měl každý ve svém životě alespoň pokusit a ještě lépe – realizovat. Cestování o samotě umožňuje více sebereflexe a navíc si můžete rozhodnout, kdy a kam pojedete bez ohlížení se na kohokoliv dalšího. Sestavili jsme pro vás seznam míst, která jsou pro takové cestování ideální, od rušných ulic Tchaj-wanu až po pláže jižního Portugalska.

Vietnam

Vietnam je považován za jedno z nejvíce přátelských míst pro cestování v jihovýchodní Asii. Ve svých největších městech, jako je Ho Či Minovo město a Hanoi, najdete bezpečné a živé prostředí s trhy jako Ben Thank a trh Dong Xuan.

Vídeň, Rakousko

Město Vídeň je jen jedním z důvodů, proč je Rakousko dobrou volbou pro sólovou cestu. Úžasné na Vídni jsou její luxusní městské kavárny, kde si můžete vychutnat o samotě lahodnou kávu a něco dobrého.

Dubrovník, Chorvatsko

Je snadné dostat se do Dubrovníku v Chorvatsku. Toto krásné město nabízí pěší turistiku, historické pevnosti i pláže, kde si můžete vychutnat detailní výhled na staré město a městské hradby.

Cinque Terre, Itálie

V okouzlujících přímořských vesnicích, jako je Cinque Terre na itelské riviéře, nikdo nikam nespěchá. I vy zde můžete zpomalit a v klidu se projít po zajímavých vinutých dlažebních cestách a kochat se krásami vesnice i poklidným životem.

Nový Zéland

Nový Zéland nadchne všechny dobrodruhy. Užijte si bungee jumping, lodní plavby, jízdy na kole a výlety. Je pravděpodobné, že si ani neuvědomíte, že jste na dovolené sami.

Cestopis o putování po Novém Zélandu. Co můžete vidět na cestě od severu k jihu ostrova?

Jižní Korea

Jižní Korea nebyla vždy nejlepším turistickým cílem, ale v posledních letech se to změnilo. Napomohla tomu i skutečnost, že město Soul hostilo letošní olympijské hry. Svou cestu si naplánujte ideálně na duben, aby vám neutekly nádherně rozkvetlé třešně nebo na květen a navštivte festival Lotus Lantern.

Norsko

Krásné fjordy i dobrá bezpečnost činí z Norska ideální místo pro sólo cestovatele. Index pro lepší život OECD uvedl, že země má nízkou míru kriminality. Nádherná příroda, příjemní lidé a mnoho míst k relaxaci a odpočinku.

Švýcarsko

Navzdory své malé velikosti má Švýcarsko hodně co nabídnout každému návštěvníkovi. Na cestovatele čeká úchvatná krajina a efektivní a čistá veřejná doprava z něj činí velmi přístupné místo, které můžete prozkoumat sami.

Lagos, Portugalsko

Téměř každý, koho potkáte v Lagosu, městě, které se nachází na jižním cípu Portugalska v regionu Algarve, je velmi přátelský a mluví anglicky. Existuje i velká šance, že se seznámíte s dalšími sólo cestovateli. Lagos leží na pobřeží Atlantického oceánu, v Cádizském zálivu a na severu ho obklopuje pohoří Serra de Monchique. Jedná se o velmi významné turistické centrum.

Vancouver, Kanada

Mladé město s rozmanitou populací – Vancouver v Kanadě – má živé centrum, ale i spoustu možností, jak si užít trochu přírodních krás. Mezi takové patří například velmi oblíbený Stanley Park. Udělejte si příjemný piknik a o samotě rozjímejte a odpočívejte.

Kjóto, Japonsko

Kjóto bylo císařským hlavním městem Japonska více než 1000 let a nabízí spoustu majestátních chrámů, zahrad a parků.

Krugerův národní park, Jižní Afrika

Zatímco některé části Jižní Afriky nejsou příliš bezpečné pro samostatný výlet, Krugerův národní park musíte navštívit. Dopřejte si luxusní safari: zvířata, s nimiž se setkáte, nahradí všechny společníky, které byste mohli na cestě potřebovat.

Granada, Španělsko

V Granadě byste měli určitě navštívit komplex Alhambra, palác a pevnost dohromady. Stavba se datuje do 13. a 14. století a prohlédnout si ji můžete sami nebo se zvukovým průvodcem.

57 španělských frází na cesty. S námi se domluvíte snadno

Siem Reap, Kambodža

Angkor Wat v Sem Reap v Kambodži získalo ocenění nejlepší turistická atrakce podle Lonely Planet pro rok 2015. Chrám je vrcholnou ukázkou khmerské architektury a symbolem Kambodže. Je dokonce zobrazen i na její státní vlajce. Považuje se za nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Taipei, Tchaj-wan

Taipei v Tchaj-wanu je toho tolik, že to ani za jednu cestu nestihnete prozkoumat. Skvělým způsobem, jak poznat kulturu a jídlo země, jsou noční trhy. Nenechte si ujít návštěvu Palácového muzea se sbírkami, které byly původně umístěné v Palácovém muzeu v Pekingu.

Patagonie, Chile

V Chile je možné lyžovat, surfovat a užívat si krásy města v jeden den. Nenechte si ujít rušné město Santiago i nedotčené oblasti Patagonie.

Dublin, Irsko

Vychutnejte si v Dublinu přátelské obyvatele, hospody, pěší výlety a míle zelených kopců a pobřežních útesů v přírodě.

Zajímavosti o Irsku. Čím je výjimečná země černého piva a zelené barvy

Island

Islandská dramatická krajina ledovců, národních parků a vodopádů umožňuje klidnou relaxaci a odpočinek. K dispozici jsou také světoznámé geotermální lázně Blue Lagoon.

Marseille, Francie

Přístavní město Marseille v jižní Francii láká na historické památky od katedrál přes pevnosti až po opatství. Turisté milují procházky podél pobřeží a sledování příjezdů a odjezdů luxusních lodí.

Helsinky, Finsko

Ve Finsku si můžete užít návštěvu mnoha zajímavých obchodů, muzeí i venkovních trhů, které jsou v Helsinkách vyhlášené. Na výlet láká přímořské město Hanko a vychutnat si můžete živé vystoupení v uměleckém městě Espoo.

Ambergris Caye, Belize

Ambergris Caye je malý ostrov v Belize. Objevte zdejší fascinující mořský život, nádherné pláže, přímořské bary, bujné deštné pralesy nebo mayské zříceniny.

Stockholm, Švédsko

Stockholm ve Švédsku je kuriózní a zajímavé město, které můžete projet na kole nebo kajaku. Nadchne vás svou klidnou atmosférou, velkým množstvím muzeí a galerií, nádhernými parky a velkou vodní plochou.

Co vidět ve Stockholmu: Poznejte krásy hlavního města Švédska

Singapur

Singapurské přísné zákony činí místo velmi čisté, bezpečné a řádné. Navštivte národní botanickou zahradu Orchid, než půjdete nakupovat na Orchard Road, přes dva kilometry dlouhé nákupní a zábavní centrum v centrální části Singapuru.

Berlín, Německo

S berlínským systémem U-Bahn, levným podzemním metrem, je cestování po Berlíně velmi snadné. Tvoří jej celkem deset linek a některé fungují už přes sto let. První vlaky vyjely v berlínském podzemí v roce 1902. Město je domovem řady historických památek včetně Berlínské zdi.

Anglie

Anglie je už dlouhá léta oblíbenou destinací pro sólo cestující, přičemž k velmi žádaným patří města jako York a Cambridge. Turisty láká také Londýn, jedno z nejnavštěvovanějších míst na světě. Mezi hlavní turistické atrakce ve městě patří hlavně WestminsterWestminsterským opatstvím, Buckinghamský palác, Clarence House, Science Museum, Národní galerie, London Bridge, Tower Bridge či Královská observatoř v Greenwich.

3.2/5 - (5 votes)

3.2/5 - (5 votes)


1 Komentář Chcete cestovat jen sami se sebou? Vyberte si z našeho seznamu zajímavých míst

 1. Nevim kdo a podle jakého klíče ta místa vybral. Ale je to děs bez nějakého smyslu. Napsat náhodných deset názvů a pod každý větu? Na každou věc by sedal napsat dlouhý článek. Ale pár vět k náhodným:

  Granada je super, ale na Alhambru se moc lidí nedostane protože lístky je třeba koupit sto let předem. Možná do zahrad, ale stát tam frontu od pěti ráno. Nevim. Raději bych si prošel staré město a udělal denní výlet na Siera Nevada.
  Dubrovník tak leda na jaře a na podzim, ale i tak je Chrovatsko noční můrou pro každého komu vadí okrádání na každém rohu a davy turistů.
  Špinavé Marseille je lepší se na cestách Francií vyhnout.
  Island a jeho Blue Lagon. Kdo zná Island ví, že Blue Lagon je předražená záležitost pro japončíky. Rezervace je téměř nutná předem … na Insladu je spousta jiných, míň známých geotermálních lázní … nehledě na fakt, že Blue lagon ani neni modrá.
  Lagos. No je to maličké město, kde neni nic v vidění. Důvod jeho návštěvy jsou útesy které jsou vidět hlavně z loděk, ale dost často tam fouká a z výletu je nic. Nejel bych tam.

  … a tak dále a dále

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*