Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

I v letadle můžete potkat životní lásku. Přesvědčte se sami

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 9. 2018

Je srpen 2003. Noel Taxi, 33let, se chystá na odlet ze Salt Lake City, právě stojí před letištěm a vyndává tašky z auta. Koutkem oka si všimla muže, který nedaleko ní políbil dívku. Zdálo se jí to roztomilé. Byla ale přesvědčena o tom, že je zadaný, a tak na něj zase rychle zapomněla. Netušila ovšem, že právě potkala svůj osud a že ten muž, Robert Moyer, 40 let, ji spatřil také.

Pro Moyera byl nadcházející let vyvrcholením špatného týdne. Byl propuštěn z práce a věděl, že jeho současný vztah nikam nevede.

„Pamatuji si, jak jsem uviděl tu ženu na rohu, jak měla roztomilé, tmavé vlasy,“ vzpomíná.

O pár hodin později oba dva nastoupili na let do New Yorku. A přišly hned dvě náhody. Oba byli na stejném letu, a dokonce měli i sedadla hned u sebe.

Pro Roberta i Noel se tak tento let stal začátkem romantiky, která trvá dodnes o 15 let později. Setkali se jako budoucí manželé na místě, kde to očekávali nejméně – na obloze.

Na palubě

Krátce před půlnocí se budoucí pár dostal na palubu letadla. Oba měli v úmyslu se pohodlně usadit na sedačku a usnout. Ale během několika minut se situace změnila. Dali se do řeči a celý let spolu mluvili. Sdíleli své životní příběhy, naděje a ambice a radovali se navzájem ze společnosti toho druhého. Žádné pití, žádné jídlo, žádná káva. Nic nedokázalo přerušit toto napojení.

„Pili jsme jen vodu a soustředili se sami na sebe,“ říká Moyer. „Myslím, že se jedná o let, který trvá pět hodin a my snad ani jednou nezívli a nenudili jeden druhého.“

Během rozhovoru oba mladí lidé zjistili, kolik toho mají společného. Přesto bylo ještě něco, co bylo potřeba vyřešit. Žena, kterou Robert líbal před letištěm. On však Noel ubezpečil, že se nejedná o nic vážného. Sama Noel právě ukončila vztah po sedmi letech a vůbec nechtěla hledat něco jiného. Jenže s Robertem to bylo, jako by něco dosedlo na to správné místo, dílek skládačky, který jí chyběl.

Po přistání letadla je ani nenapadlo, že by se rozloučili. Šli si spolu vyzvednout zavazadla a stále rozmlouvali. Nakonec ale nastal čas se rozloučit – Robert požádal Noel o telefonní číslo a ona mu ho dala.

Z letiště vyšla už sama a zamířila k místu, kde na ní čekal strýc. Zeptal se jí, co se děje, protože vypadá velmi šťastně.

A ona jen odpověděla: „Prostě jsem potkala úžasného chlapa a myslím, že si ho vezmu.“

Kapitán s dobrým srdcem. Překvapil pasažéry pizzou, když byl jejich let odložen

Láska a svatba

Během následujících týdnů si oba zamilovaní lidé neustále telefonovali. O dva týdny později se měli opět setkat. Když Robert vystoupit z auta, uvědomila si Noel, že je to opravdu ten pravý. Že ta magická přitažlivost nefungovala jen v letadle, ale je skutečná a stálá. A tak se o několik dní později setkali s rodinou a oznámili jim datum svatby.

Oba mají hodně společného. Rádi cestují, lyžují a užívají si života plnými doušky. Nyní mají desetiletého syna a jako rodina tráví své víkendy zkoumáním přírody. Milují kola, zimní sporty a dobrodružství.

Co je opravdu úžasné, že i po 15 letech se stále milují tak jako na začátku.

„Miluji svou ženu, mám veliké štěstí,“ říká Robert. „Stále se spolu umíme bavit a zažijeme spoustu legrace.“

Co si sbalit na dlouhou cestu do zahraničí či Erasmus? Zvolte správný postup

Životní štěstí

Co je tajemstvím pravé lásky, ať už se narodí na zemi nebo v letadle? Taxin i Moyer říkají, že je důležité spolu mluvit, věřit svému srdci a duši a trávit společný čas. Musíte v tom druhém něco vidět a milovat ho.

Robert nyní pracuje v oblasti pojištění nezaměstnaných v Utahu. Taxin řídí programy, které slouží dětem se speciálními zdravotními potřebami po celém světě.

Jak si udělat pořádek v životě a začít cestovat. Buďte minimalistou

Romance v letadle

Nedávná studie naznačila, že je šance 1 ku 50, že v letadle potkáte svého budoucího partnera. Většina lidí nenastupuje na palubu letadla s tím, že hledá lásku, ale možná by to nebyl tak špatný nápad.

Koneckonců tento milostný příběh je založen čistě na náhodě a také na možnostech komunikace a spojení.

Oba lidé vyrůstali ve stejné oblasti, ale protože je dělí sedm let, nikdy se nepotkali jako děti. Oba přitom kdysi pracovali ve stejném obchodě s potravinami, když byli mladí, ale v různých časech a jsou i naprosto přesvědčeni, že jednou viděli jeden druhého v parku.

Ale nakonec se nesetkali v New Jersey, setkali se v letadle, které létalo z města, kde oba studovali vysokou školu.

Každopádně může být letadlo dobrým místem pro začátek romantiky. Jste v něm většinou několik hodin, takže když vás někdo zaujme, máte dost času, abyste se mohli vzájemně poznat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

I v letadle můžete potkat životní lásku. Přesvědčte se sami