Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Kam vycestovat v roce 2018? Máme tipy na sedm atypických destinací

Martina Mádlová

Martina Mádlová

20. 2. 2018

Vydejte se v roce 2018 někam mimo turistické okruhy. Možností pro cestování je mnoho. Připravili jsme pro vás seznam sedmi atypických destinací.

V novém roce máte jistě mnoho cílů, kterých chcete dosáhnout a mezi nimi by mělo být i cestování, ať už se jedná o krátké pobyty, blízké destinace nebo výlety do neznámých míst. Každý výlet je vždy dobrodružství. Lidé cestují hlavně na známá a navštěvovaná místa, protože jsou osvědčená nebo proto, že se bojí vyrazit někam do neznáma. My pro vás máme některá krásné lokality, které stojí za to vidět, i když možná nejsou tak trendy. Rozhodně ale nebudete zklamáni.

Yibuti (Džibutsko), Afrika

Atypické destinace

Tato malá země se nachází v Africe a je to velmi působivé místo. Co mu chybí ve velikosti, kompenzuje svou krásou. Jen málo zemí na světě nabízí takové skvosty na jednom místě, jako jsou slaná jezera, vyhaslé sopky, potopené planiny, vápencové komíny, které vypouštějí páru, bazaltové plošiny nebo majestátní kaňony.

Nadšenci sportovních aktivit si mohou užít turistiku, potápění se žraloky, velryby v zálivu Tadjoura. Navíc zde můžete nahlédnout i do života kočovných kmenů.

Matera, Itálie

Atypické destinace

Starobylé město Matera v jižní Itálii v oblasti Basilicata, to je jako návrat do zapomenuté minulosti. Místo je známé jako druhý Betlém. Získáte pocit, že jste se dostali přímo do jeslí. Kamenné domy a pastelové barvy starého města jsou vytesané do vápence a součástí světového dědictví UNESCO. Matera zachovává jedinečný urbanistický ekosystém, kde se mísí prehistorická i moderní doba. Ukrývá labyrint jeskyní, domy, kostely, kláštery v podzemí a více než 9000 let historie. Jedná o Evropské hlavní město kultury pro rok 2019.

Itálie k moři autem levně. Tipy na cestu a jak ušetřit

Ostrov Malapascua, Filipíny

Atypické destinace

Vybrat jen jeden ostrov na Filipínách je náročné, protože jsou všechny krásné. Ostrov Malapascua zůstává velkou neznámou. Malý ostrov má jen 10 kilometrů čtverečních a pouhých osm vesnic. Nejsou zde žádná letoviska, žádná doprava a malé barevné lodě jsou uvízlé na nádherných plážích s bílým pískem a tyrkysovými vodami. Děti, kuřata, chatky, kokosové palmy, domácí jídlo – to vše bychom mohli nazvat rajským ostrovem. I když zde nenajdete žádný přepychový luxus, je to ideální místo pro odpočinek a potápění v okolí.

Filipíny: Navštivte zemi s úžasnou přírodou, krásnými plážemi i přátelskými lidmi

San Pedro de Atacama, Chile

Atypické destinace

San Pedro de Atacama je kouzelné místo, které se stalo hlavní turistickou atrakcí na severu země. Objevte poušť Atacama, která je nejsušším místem na světě s rozlohou 105 000 km2. Kousek odtud je obrovský solný monument, jehož hrany jsou pokryté různými skalními útvary.

Poušť Atacama: fascinující přírodní bohatství v nejsušší poušti na světě

Díky geografii se jedná o privilegované místo pro milovníky přírody s velkou rozmanitostí a neuvěřitelnými místy (údolí laguny, horké prameny, parní gejzíry). V posledních desetiletích trpí na šíření luxusních resortů, restaurací, ale stále oplývá uvolněnou atmosférou.

Souostroví Vanuatu, jižní Pacifik

Atypické destinace

Vanuatu nabízí opuštěné pláže, antickou kulturu či potápění. Souostroví tvoří přes 80 ostrovů. Krásná země je plná kontrastů a nejednou vás nechá stát s otevřenými ústy. Můžete objevovat podvodní jeskyně plné korálových a tropických ryb. Mimo to má Vanuatu krásnou křišťálově čistou vodu, sněhově bílý písek, velkolepé tyrkysové laguny, svěží zelené plochy i vodopády. Je to místo, které si během vteřiny zamilujete.

Kišiněv, Moldavsko

Atypické destinace

Kišiněv, hlavní město Moldavské republiky, stojí za vidění. Skrývá mnoho pokladů, například ortodoxní katedrálu Nasterea Domnulu, vítězní oblouk, židovský hřbitov, vodárenskou věž, park Valea Morilor se Izvor a Dendrariu se Condritia, klášter Orheiul Vechi, Národní muzeum umění nebo Puškinovo muzeum. Ochutnat můžete i slavné víno z vinařství Mileciii Mici, které je největší na světě.

Nördlingen, Německo

Atypické destinace

Nördlingen je město v okrese Donau-Ries v Bavorsku, které stojí uprostřed kráteru po meteoritu. Spadl na toto místo před 15 miliony lety. Jedná se o středověké město obklopené zdí ve tvaru kruhu a má pět vchodových dveří, jedenáct dobře zachovaných obranných větší a Alte Bastei. Při vjezdu pojedete labyrintem dlážděných ulic kolem budov červených štítových střech a dřevěných vazníků, které vypadají jako z pohádky. Kostel San Jorge vyčnívá nad okolí a z jeho nejvyšší části se můžete kochat nádherným panoramatickým výhledem. Za stěnami města se rozprostírají borové lesy a rozlehlá pole.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Právě čtete

Kam vycestovat v roce 2018? Máme tipy na sedm atypických destinací