Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Kam vyrazit na dovolenou, aby vás nepřekvapil déšť?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 7. 2018

Za exotikou nemusíte cestovat jen v zimě. Tato krásná místa vám přinesou mnoho zážitků i v letních měsících. V některých destinacích by vás ale v tomto období mohly snadno potkat monzunové deště či hurikány, a to je něco, co si asi o dovolené nepřeje nikdo z nás. Kam se můžete vydat bez obav, že nebudete potřebovat deštník?

Vydejte se na místa, kde léto nikdy nekončí. Máme pro vás hned šest tipů.

1. Bali

Indonéský ostrov Bali je nejvíce navštěvovaný od konce března do konce listopadu. To je zde období sucha, které přímo láká k poznávání nádherné přírody. Najdete zde fascinující hory, sopky i rýžová políčka. Samozřejmě se můžete svlažit v moři nebo odpočívat na plážích plných písku. Bali nabízí moře plné života, proto je tak vyhledávané zejména potápěči. Užít si můžete i zdejší bohatou kulturu, typické památky i tradice místních obyvatel. Zdejší řemeslníci prosluli svými koženými výrobky, batikou, malbou i řezbářským uměním. Bali není tak velké oproti ostatním indonéským ostrovům. Dohání to ale svou krásou. Zde neexistuje spěch. Pokud hledáte místo, kde si můžete dokonale odpočinout, našli jste.

2. Zanzibar

Zanzibar leží 35 kilometrů od břehů východní Afriky a znám je hlavně díky svým plážím s bělostně jemným pískem. K tomu průzračné vody Indického oceánu a rovníkové slunce a žádný návštěvník neodjede zklamán. Ostrov ještě není tak navštěvovaný, ale má všechny předpoklady k tomu, aby se z něj stala turistiky velmi oblíbená destinace. Zaujmout by vás mohlo hlavní město Zanzibar Town, o kterém se říká, že jeho domy byly postaveny ze schránek korálů. Je také zapsané na seznamu UNESCO. Nejen pláže a zajímavé město dělají ze Zanzibaru úžasné místo lákající k návštěvě. Je to i jeho příroda a národní parky s mnoha chráněnými zvířaty, které jinde nespatříte.

Kam za šnorchlováním a potápěním? 6 míst překypujících podmořským bohatstvím

3. Maledivy

Maledivy jsou lákadlem do ráje. Krásné ostrůvky umístěné v Indickém oceánu lemují vzrostlé palmy a moře je nádherné čisté, teplé a ideální pro koupání i potápění. V průběhu léta neklesne teplota pod 27 stupňů. Mimo odpočinku na pláži můžete navštívit i některé z místních památek, i když jich není nějak mnoho. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější patří mešita Malé Friday Mosque nebo Grand FridayMoswue. Vybírat můžete i z široké nabídky vodních sportů.

4. Seychely

Seychelské ostrovy jsou ohromující a takřka nedotčené. Patří mezi nejoblíbenější místo pro exotickou luxusní dovolenou. Čekají vás nádherné pláže s žulovými masivy, panenská příroda a kvetoucí korálové útesy skryté v Indickém oceánu. Nejznámější jsou ostrovy La Digue, Praslin a Mahe. Sem se také koncentruje většina luxusních resortů, které nabízí vysoký standard služeb, skvělé jídlo a ideální zázemí pro každého. Milovníci golfu si zamilují mistrovské golfové hřiště na severozápadním pobřeží ostrova Praslin. Mimo to je zde také okouzlující palmový les Vallée de Mai, chráněný UNESCO. Park je domovem mnoha druhů ještěrek a vzácných ptáků. Rostou zde vanilkové orchideje i ovocné palmy coco de mer, které jinde na světě nenajdete.

Národní parky v Asii. Které byste si neměli nechat ujít?

6. Srí Lanka

Víte, proč byste se měli vydávat na druhý konec světa a strávit hodiny v letadle? Protože exotická Srí Lanka v jihovýchodní Asii za to stojí. Ať už vás přilákají milí a usměvaví lidé, národní parky s překrásnou přírodou, antické město králů Polonnaruwa nebo rozsáhlé čajové plantáže lemované deštnými pralesy. Kde jinde se podíváte na slony z takové blízkosti, abyste si je mohli pohladit, nakrmit nebo se na něm projet než ve sloním sirotčinci Pinnawale. A když budete mít putování dost, odpočiňte si na nádherné zlatavé pláži. K nejkrásnějším patří Nilaveli, Passikudah či Unawatuna nedaleko Gale. Na Srí Lance se mohou vyskytovat monzunové deště, protože v létě raději navštivte severovýchodní část.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit na dovolenou, aby vás nepřekvapil déšť?