Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Levný odpočinek – v těchto městech stojí víkend méně než jídlo a zábava v Londýně

Martina Mádlová

Martina Mádlová

16. 2. 2018

Za jídlo a zábavu v Londýně zaplatíte víc, než za krátkou dovolenou v Sofii nebo Berlíně, a to včetně letenek i ubytování.

Vyrazit na pár dní za odpočinkem nemusí být vůbec drahé. Protentokrát vynechte Londýn, protože podle průzkumu společnosti Loot.io, který zkoumal náklady na cestování do 20 oblíbených destinací, a také cenu jídla, pití, zábavy a ubytování na místě, je Londýn velmi drahý. Analýza použila data od 1,2 milionu cestujících ve věku 16 až 30 let, když byli na dovolené. Nejlevnějším místem pro víkend v Evropě se stalo Bulharské hlavní město Sofia (cca 3 495 Kč za osobu na víkend). Velmi levně vyšla i Praha (tam odpadají náklady za letenky). Pro srovnání Londýn vyšel více než jednou tak dráž (cca 8 366 Kč za osobu a víkend) než víkend v Sofii. Představte si, co vše byste si za ušetřené peníze mohli v Bulharsku užít. Představujeme pět nejlepších měst na seznamu.

Sofia, Bulharsko

Levná města pro víkendovou dovolenou, Sofia, Bulharsko

Bulhraské hlavní město Sofie je plné architektonických skvostů. Ve studii vyšlo jako nejlevnější a přitom toho tolik nabízí. Můžete navštívit náměstí Národního shromáždění a sochu svaté Sofie. Za zmínku určitě stojí i katedrála sv. Alexandra Něvského, byzantský cihlový kostel svaté Sofie, kostelík svatého Jiří, mešita Banja Baši či Archeologické muzeum.

Celé město je plné kostelů a zajímavých staveb, které na vás dýchají svou historii. A pokud máte památek už dost, můžete si vyrazit zalyžovat na vrchol Vitosha.

Kam na dovolenou do Bulharska. Tipy, kam vyrazit k moři i za památkami

Praha, Česká republika

Levná města pro víkendovou dovolenou, Praha, Karlův most

Praha je krásná a připomíná pohádkovou pohlednici. Je také plná barů a kultury, dobrého jídla a pití. Pro zahraniční turisty je zde často velkým zážitkem právě oblíbené pivo. To ale není jediné, co turisty láká. Je to bohatá historie a nádherné památky, které nejsou jinde k vidění.

Z těch nejznámějších je to Karlův most, Staroměstská radnice a Orloj, Pražský hrad, Národní divadlo, Národní muzeum, Klementinum, Paláce (Kinských, Černínský, Valdštejnský, Schwarzenberský), Rotunda svatého Martina, Betlémská kaple, Vyšehrad, Prašná brána a mnoho jiného.

I když naši stověžatou Prahu nejspíš znáte a navštívili jste ji mnohokrát, své místo v seznamu si jistě zaslouží. Každoročně do Prahy míří miliony turistů a patří dlouhodobě k jednomu z nejnavštěvovanějších měst v Evropě.

Kam za romantikou v Praze? Známe 6 míst, které vám poskytnou soukromí

Berlín, Německo

Levná města pro víkendovou dovolenou, Berlín, Německo

Berlín je jedním z hlavních světových klubových měst, ale je i plné historie a zajímavé kultury. Nabízí bohatý noční život. Pokud hledáte levnou dovolenou a chcete se hodně bavit, vyrazte právě sem. V létě se můžete vydat do Kreuzbergu na pivo u řeky. Kreuzberg již po generace vítá všechny punkery, bohémy, homosexuály a nadšence okrajových kulturních směrů. Vše je pokryto graffiti a vy si můžete dát ve stánku gyros v jakoukoliv hodinu. Škála kaváren, vintage obchůdků a hudebních akcí se probouzí brzy ráno a žije dlouho do noci. Dobré pití si můžete dát i  na střeše Klunkerkranich předtím, než vyrazíte do techno klubu.

Ale město nabízí mnohem víc než jen nekonečnou zábavu – velkou dávku historie. Od Checkpoint Charlie (hraniční přechod) až po East Side Gallery (jediný souvislý zbytek bývalé Berlínské zdi) má pro každého něco. Nevynechte Braniborskou bránu, Říšský sněm, zámek Schloss Charlottenburg, chrám Berliner Dom či jednu z největších evropských synagog na Oranienburger Strasse.

Kam za nákupy do Německa a jak zde co nejvíc ušetřit?

Varšava, Polsko

Levná města pro víkendovou dovolenou, Varšava, Polsko

Varšavská architektura je zajímavou směsicí gotiky a komunismu. Hlavní město Polska vyniká vynikajícím jídlem a pitím. Mezi památky, které určitě nesmíte minout, patří Královský hrad a Tržní náměstí, sloup Zikmunda III. Vasy, Varšavský zámek, novogotická katedrála sv. Jana, Barbakan (zbytky starého opevnění), Památník varšavského povstání nebo Citadela.

Brusel, Belgie

Levná města pro víkendovou dovolenou, Brusel, Belgie

Brusel nabízí na celý víkend ohromné množství zábavy. Město, kde sídlí Evropský parlament, nabízí také královský palác – domov krále a královny Belgie – ten je u turistů nejoblíbenější. Nevynechte ani sochu čůrajícího chlapečka Manneken Pis, historické náměstí Grand Palas, Atomium (165 miliardkrát zvětšený atom železa) či historické centrum města Bruggy.

V Bruselu určitě musíte ochutnat jejich vyhlášené belgické pivo a čokoládu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Levný odpočinek – v těchto městech stojí víkend méně než jídlo a zábava v Londýně