Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Oslavte Vánoce a Silvestr v teple u moře. Tyto destinace vám zajistí dokonalý zážitek

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 12. 2017

Blíží se Vánoce a Silvestr a vy se vůbec netěšíte na to, že je zase strávíte v našich končinách, kde je zima, brzy tma, všude bláto, protože sníh na svátky nepadal už pěkně dlouhou dobu a vy nevěříte, že by to letos mohlo být jinak? Pokud nelpíte na tradicích a nepotřebujete strávit vánoční svátky doma, můžete je letos oslavit úplně jinak – v teple.

Zájezdy k moři jsou v době svátků velmi oblíbené a už dávno nejsou jen výsadou bohatších. Každý rok je tento trend více a více populárnější. Lákavé je zejména teplé počasí i možnost prožít Vánoce a oslavy nového roku jednou úplně jinak. I na pláži totiž probíhají velké akce a party. Hotely mají pro hosty připraven bohatý program, skvělé jídlo i zábavu. Samozřejmě si za zájezd k moři v tomto období trochu připlatíte, ale ten zážitek, který si dovezete, ten rozhodně stojí za to. A navíc budete i uprostřed zimy krásně opálení. Kde můžete strávit Vánoce a Silvestr v teple?

Úžasný Egypt

Egypt patří k ideálním místům, kde můžete v zimě strávit dovolenou. Panují zde příjemné teploty, můžete si užít koupání v nádherném Rudém moři nebo si prohlédnout úchvatné stavby starověkých civilizací. V prosinci se teplota vzduchu pohybuje kolem 20 °C a teplota moře kolem 25 °C. Nečekají vás tedy žádné tropy jako v létě. Oslavu svátků můžete spojit se šnorchlováním, protože pod mořskou hladinou je v Egyptě ukryto mnoho krás. Egypt nabízí i příjemné ceny a možnost výhodných nákupů.

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech sice v prosinci nemáte zajištěné dokonale teplé počasí, ale oslavy jsou zde famózní. Teploty se díky poloze v subtropickém pásu pohybují v rozmezí od 20 °C do 30 °C. V prosinci počítejte spíše s nižšími. I přesto se na písčité pláže, nádhernou přírodu a milé obyvatele rozhodně můžete těšit.

Čtěte také: Jak slaví Vánoce ve Španělsku. Křesťanské tradice i zvláštní zvyky

Dubaj

Dubaj je na Silvestra velmi populární u mnoha turistů, takže počítejte docela s návalem. Ovšem toto divoké a žijící město má rozhodně co nabídnou. V období svátků a silvestrovských oslav do města přijíždí desetitisíce lidí, aby si užili oslavy, které jistě patří k největším na světě. Tradičně největším lákadlem je ohňostroj, který ozáří největší budovu světa Burdž Chalífu. V prosinci je zde průměrná teplota kolem 21 °C a teplota moře 23 °C. K večeru už si ale přibalte raději lehký svetřík. S plavkami rozhodně nevystačíte.

Sváteční období potěší všechny shopaholiky. V místních obchodech vrcholí předvánoční slevy a ceny luxusního zboží padají až o 75 %. Pokud chcete své blízké obdarovat něčím honosnějším, toto místo luxusem doslova přetéká.

Kuba

Opravdová Kuba se všemi lákadly je opravdu dokonalé místo pro oslavy konce roku. Především si nenechte ujít hlavní město Havanu, kde je stále co objevovat. Zaujmou vás kulturní památky, vyhlášené restaurace i dokonalá atmosféra. Ráj na zemi na vás čeká v letovisku Varadero. Můžete se opálit na překrásných plážích s palmami, užít si naplno bary a restaurace. Obklopeni rozesmátými tvářemi místních lidí a za zvuků kubánské salsy budou tyto svátky opravdu nezapomenutelné.

Čtěte také: Jak slaví konec roku ve světě? Poznejte zajímavé tradice na Silvestra a Nový rok

Dominikánská republika

Dominikánská republika představuje skutečný tropický ráj. V prosinci je zde krásných 26 °C a moře má dokonce 28 °C. Užijí si zde milovníci odpočinku a romantiky stejně jako hledači dobrodružství. Tradiční Vánoce v Dominikánské republice zahrnují tzv. ruský salát, který je podobný našemu bramborovému. Nenechte si ho ujít. I oslavy zde probíhají podobně jako u nás. Čekají vás ohňostroje, koncerty i party na pláži.

Thajsko

Thajsko je fascinující zemí a oslavy zde snad nekončí nikdy, ať už se jedná o silvestrovskou noc či běžný den. Vychutnejte si kouzlo všudypřítomných obchodů, rušných ulic, skvělé kuchyně, nádherných pláží i příjemných lidí. V prosinci je zde 28 °C a moře má kolem 29 °C. Prosinec spolu s lednem a únorem patří v Thajsku k nejslunečnějším měsícům v roce. Čeká na vás nepočítaně vánočních stromků, kostýmy Santa Clause zde nosí i cvičení sloni a takové oslavy jako zde, nezažijete nikde jinde.

Silvestrovská nálada je tu dokonalá. Rozjaření turisté se na promenádě mísí s usměvavými Thajci. Ulice jsou plné projíždějících aut, skútrů, kol i chodci.

Čtěte také: Kdy jet do Thajska? Známe počasí na ostrovech i pevnině

Keňa nebo Zanzibar

Afrika rozhodně nenabízí jen Egypt. Klidně můžete vyrazit i o něco jižněji – do Keni nebo na ostrov Zanzibar. Ještě před pár lety do těchto destinací příliš turistů nemířilo, ale dnes patří ke špičce co do zázemí i kvality hotelů. V obou zemích se krásně ohřejete. V Keni i Zanzibaru je průměrná teplota vzduchu v prosinci kolem 28 °C a vody 25 °C. I když se nejedná o nejlevnější destinace, kdo má možnost a chuť, neměl by váhat.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Oslavte Vánoce a Silvestr v teple u moře. Tyto destinace vám zajistí dokonalý zážitek