Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

Seychely a jejich nejkrásnější pláže. Jak vypadá ráj nejen pro zamilované?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 10. 2018

Seychely se nachází 1600 kilometrů od pobřeží Tanzanie a jsou proslulé svou sbírkou tropických pláží, včetně Anse Source D’Argent, pravidelně označovanou jako jednu z nejlepších pláží světa.

Šumivé vody, prašné písky a svěží džungle. Každá pláž zde vypadá takřka jako z pohlednice. Ať už se sem vydáte na líbánky, na dovolenou s rodinou, potápěčský výlet nebo pouhou sólovou zábavu na slunci, nikdy nebudete zklamáni. V článku se můžete dočíst o devíti nejznámějších a nejkrásnějších pláží na Seychelách.

Anse Source d’Argent

Anse Source d’Argent je jedna z nejfotografovanějších pláží na světě a také pozadí několika slavných hollywoodských filmů, jako je „Trosečník“ nebo „Crusoe“. Pláž patří k neoblíbenějším na ostrově La Digue. Její krásně čistá voda, žulové balvany i tropické ryby a želvy, které zde můžete volně pozorovat bez nutnosti šnorchlování a velkého plavání nadchnou každého. Takže si tento zážitek mohou dopřát i rodiny s malými dětmi nebo začínající plavci.

Trochu horší už je to s přístupem. Pláž je dostupná pouze prostřednictvím soukromé plantáže L’Union Estate s vstupním poplatkem 100 rupií.

Anse Intendance

Hotel Anse Intedance, umístěný na klidném jižním pobřeží Mahé, má jednu z nejzelenějších pláží na celém ostrově.

Palmy, ležící balvany a čistý bílí písek leží v popředí vedle hustých kopců s kobercem z místní vegetace.

Přestože se jedná o veřejnou pláž, nachází se zde pouze jediné letovisko podél pobřeží Anse Intendance. Vzhledem k tomu, že není chráněna útesem, je zde často nebezpečné plavat. Nicméně, surfaři si zde přijdou na své, protože si mohou užít ty nejlepší vlny podél ostrova.

Kam vyrazit na dovolenou, aby vás nepřekvapil déšť?

Anse Lazio

Anse Lazio je jen půl kilometru dlouhá a nachází se na druhém největším ostrově. Pláž je snadno dostupná autem nebo autobusem a láká na místní i turisty. Návštěvníci se mohou schovat i do některé z menších zátok v celé oblasti, pokud chtějí mít větší soukromí.

Krásné místo leží mezi dvěma zalesněnými granitickými balvany, přičemž východní část pláže vede k podmořskému životu bohatému na korály, což je skvělé místo pro všechny nadšence do potápění a šnorchlování.

Beau Vallon

Beau Vallon je nejdelší pláž na ostrově Mahé a patří také k nejnavštěvovanějším díky široké nabídce restaurací, penzionů a vodních sportů. Místo mají v oblibě hlavně místní, kteří si zde užívají pikniků, poslouchají hudbu pod stromy a dopřávají si chvilky oddychu. Nechybí ani všudypřítomní prodejci, prodávající kreolskou kuchyni, nápoje a oděvy podél pobřeží půlměsícového tvaru.

Filipíny: Navštivte zemi s úžasnou přírodou, krásnými plážemi i přátelskými lidmi

Pláž pro líbánky Honeymoon Beach

Na Honeymoon Beach si užijete klidu a pohody. Tato pláž se řadí mezi nejexkluzivnější pláže na Zemi. Nachází se na severu. Dostanou se tam ale jen ti, kdo mají hodně peněz a musí mít zároveň i rezervaci.

Majetnější páry a novomanželé si toto místo často vybírají pro společně strávené chvilky nebo svatební cestu. Užívají si soukromí, pijí šampaňské a užívají si výhled na hornatý ostrov Silhouette (třetí největší ostrov na Seychelách).

Anse Georgette

Anse Georgette je malý, ale senzační úsek písku na severozápadním ostrově. Pláž se nachází na půli pětihvězdičkového rezortu Constance Lemuria, takže lidé, kteří nejsou hosté resortu, musí plánovat dopředu a zajistit si přístup přes resort nebo přijet lodí.

Ti, kteří to udělají, budou odměněni nádhernými příležitostmi pro šnorchlování. Užijí si nádherný bílý písek, jemně tvarované žulové balvany i okolní zeleň.

Během západu slunce obloha ukáže svou světelnou show podél horizontu.

Anse Louis

Tato drobná, skoro skrytá zátoka je perfektní pro ty, kdo chtějí mít zážitek z pláže bez davů. Anse Louis se snadno rozpozná mezi mnoha kompaktními plážemi na ostrově díky impozantnímu, zalesněnému útesu z tmavě hnědé žuly.

Část jejího pobřežního pásma sdílí ultra privátní MAIA Luxury Spa and Resort (roztroušená sbírka vil v balijském stylu na kopci se nedá přehlédnout), ale návštěvníci se mohou těšit na plný přístup do písečných pláží Anse Louis.

Cestování do Afriky: ideální cíl pro dobrodružství, luxus, nebezpečí i romantiku

Petite Anse

Mahé Petite Anse má jeden z nejlepších výhledu na ostrov, směřující severně k ostrovům obklopujícím pobřeží a zelenou pevninu.

Podél celé délky této podmanivé zátoky se táhne Four Seasons Resort Seychelles, ale všechny pláže jsou přesto přístupné veřejnosti. Návštěvníci jen musí informovat někoho na přední bráně, kdo je pak doprovodí přímo na pláž.

Na místě si pak můžete objednat nějaký nápoj či občerstvení z baru a restaurace resortu a užít si výhled na západ slunce nad lesknoucím se Indickým oceánem.

Anse Cocos

Anse Cocos je nejvíce vhodný pro cestovatele, kterým nevadí kombinace pěší turistiky a odpočinku na pláži.

Na místo se dostanete po 30 minutách chůze od Grand Anse, návštěvníci mohou zažít podobný pohled na křivolaké kusy žuly a čistou vodu jako u Anse Source D’Argent, jen bez davů.

Příliv je zde vysoký, ale Anse Cocos nabízí i možnost pořádně si zaplavat v podobě mělkého přírodního koupaliště ohraničeného plážovými balvany na konci zálivu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seychely a jejich nejkrásnější pláže. Jak vypadá ráj nejen pro zamilované?