Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Sníte o dovolené bez dětí? Jde to v hotelech pouze pro dospělé

Redakce

Redakce

22. 5. 2018

Kde by si měl člověk užít klidu více než na dovolené. Proč se tedy vystavovat křiku a pláči cizích dětí? Jeďte do hotelu pouze pro dospělé, kam drobotina vůbec nesmí.

Kdo smí do hotelu pro dospělé

V posledních třech až čtyřech letech se poptávka po klidné dovolené zvyšuje. Hlavně mladé páry a senioři si chtějí užívat volných chvil bez řevu cizích děti, dětských diskoték a animačních programů. Rádi se vyhnou dětskému pobíhání po chodbách i nočnímu pláči. Velmi silnou skupinu zájemců o dovolenou bez dětí pak tvoří, vcelku pochopitelně, učitelky.

Do hotelů adult only (pouze pro dospělé) je možný vstup až od 18 let, někde pravda už od 16. V každém rezortu to může být jinak, je tedy dobré si předem ověřit povolenou věkovou hranici.

Ideální je se na možnosti dovolené bez dětí poptat na pobočce cestovní kanceláře či ve vyhledávači rovnou zadat adult only hotel v destinaci, kterou hledáte. Pro velký zájem klientů zvažují cestovní kanceláře vytvoření samostatných katalogů s nabídkou ubytovacích kapacit pouze pro dospělé.

Za nepřítomnost dětí si připlatíte

Pokud se rozhodnete pro takové zařízení, počítejte s tím, že si za ubytování v něm připlatíte. Většina takovýchto rezortů totiž spadá do vyšší kategorie, jde o 4 až 5 hvězdičkové hotely.

Výměnou za vyšší cenu si vedle klidu užijete také luxusnější odpočinek. Ubytovací zařízení pro dospělé se snaží svým klientům nabízet takové služby, aby si v nich na své přišli milovníci sportů i romantiky ve dvou. Některé hotely totiž disponují vlastním golfovým hřištěm či tenisovým kurtem, ve všech si pak kromě klasické bufetové večeře můžete vychutnat večeři při svíčkách v restauraci a la carte. Ve wellness a kosmetickém centru vám poskytnou masáž pro dva i tu klasickou. Zabavit se můžete také u řady kurzů pro dospělé, jako je vaření, fotografování či tancování.

Kam se vydat

Nejvíce hotelů, které jsou určené pouze pro dospělé, vyrůstá v exotických destinacích, jako je Karibik, Thajsko nebo Bali. Tato místa volí zejména mladé páry jako cíl pro své líbánky. Také senioři jsou už v cestování zkušenější a rádi navštěvují i méně známé země.

V Evropě je největší počet adult only resortů v Řecku, dají se však nalézt ve všech oblíbených dovolenkových destinacích, tedy v Chorvatsku, Španělsku, Egyptě či Turecku. Řada jich vzniká také v Dubaji. První vlaštovky se objevují už i u nás.

Levnější varianta

Protože jsou ubytovací zařízení pouze pro dospělé spíše nákladnější záležitostí, nabízí řada hotelů i jinou alternativu, a tou jsou zóny pro dospělé v jinak rodinných zařízeních. Většinou se jedná o adult only terasu s bazénem, kam mají děti zapovězený přístup. Tuto možnost jistě ocení zejména unavení rodiče, zvláště když po dobu pobytu dospělých v této zóně je hlídání jejich potomků zajištěno školeným hotelovým personálem.

Další variantou je vyrazit na dovolenou mimo období školních prázdnin, tedy místo července a srpna jet spíše v červnu či září. Dětí tam v tuto dobu bude pomálu a vy si i tak budete moci vychutnat teplé počasí i moře, navíc levněji.

Adult only hotely jsou trendem poslední doby, kdy si lidé, kteří potomky ještě nemají, nebo už je mají odrostlejší, užijí zaručeného klidu na dovolené bez křiku cizích dětí. Zajímavá může být tato nabídka i pro unavené učitelky nebo rodiče. Pro ty však jen za předpokladu, že seženou hlídání pro své ratolesti.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Sníte o dovolené bez dětí? Jde to v hotelech pouze pro dospělé