Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Trendy v cestovatelských fotografiích. Co dnes z cest musí mít každý

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 11. 2018

Eiffelovka na dlani, líbání se Sfingou nebo podpírání šikmé věže v Pise. Také tyto fotografie znáte? Není divu. Vyskakují na nás na sociálních sítích velice často. Víte, které fotopózy se na fotografiích vyskytují nejčastěji? Přinášíme vám jejich přehled

Fotky z prázdninových cest jsou velmi vděčným a oblíbeným tématem a lidé je často sdílejí na sociálních sítích. Ještě častěji než fotky dětí nebo svých mazlíčků. Ať už kvůli vzpomínkám nebo proto, aby mohli své dojmy ukázat ostatním. Mnoho lidí by dokonce bez Facebooku ani nevědělo, kde jejich blízcí a přátelé strávili svou dovolenou.

Na druhou stranu je také důležité nepřehnat to se sdílením svých fotek, abyste své přátele spíš neodehnali. Když totiž polovina lidí zveřejní fotku s výhledem na moře, třetina to, co má na talíři a každý pátý posílá fotografie sebe sama ve slunečních brýlích, mohou toho mít ostatní za chvíli už plné zuby. A tím spíš, když oni sedí doma v kanceláři a výhled mají maximálně na protější stůl. Jsou tu ovšem ještě fotografie, které jsou dnes takřka povinné. Jaké snímky si na některých místech pořizuje snad každý?

Líbání Sfingy

Historie Egypta, a především jeho pyramidy či Sfinga lákají cestovatele z celého světa. Když už se k těmto památkám dostanete, chcete se určitě vyfotit. A jaká fotka je dozajista nejoblíbenější, i když možná tak trochu klišé? No jistě. Polibek se Sfingou. Kam jí budete líbat je už na vás.

Šikmá věž v Pise

Dalším oblíbeným fotografickým kouskem jsou dozajista momentky u šikmé věže v Pise. Ať u se jí rozhodnete podpírat nebo ukazujete svou sílu tím, že ji odtlačujete, určitě nejste jediní, kdo se v tu samou chvíli fotí. S originalitou to sice nemá moc společného, ale tuhle památnou fotografii chce mít v albu asi každý. A až si tuhle svou fotku vytvoříte, rozhlédněte se kolem sebe a vyfotografujte si okolostojící lidi, kteří se pokouší nastavit do té správné pózy přesně tak jako vy před malou chvílí.

Tádž Mahal

Zaujměte některou z meditačních póz, nasměrujte se tak, aby byl současně vidět Tádž Mahal a nechte se vyfotografovat. Toto úžasné místo v Indii nemůžete opustit bez toho, abyste se takto vyfotili.

5 zajímavých náboženských památek v Indii, o kterých jste možná nikdy neslyšeli

Chyťte Eiffelovu věž (nebo třeba pyramidu)

Chyťte si Eiffelovku za špičku nebo ji položte na svou dlaň. Že je to nemožné? S trochou optické iluze to není nic těžkého. Jen si pamatujte, že musíte stát dost daleko od ní. A podobným způsobem si můžete vyfotit třeba i pyramidy v Gíze.

Léčí bahno z Mrtvého moře?

Možná léčí a možná ne. Aby vás však nikdo nemohl podezírat z toho, že jste se jím nenamazali, nezapomeňte se vyfotografovat ve chvíli, kdy jste namazaní od hlavy až k patě.

Solná pláň v Salar de Uyuni

Na jihu Bolívie se nachází největší solná pláň na světě. Je zároveň i úžasným místem pro skvělé fotografie. Pohrajte si s perspektivou a ukažte, že máte velkou fantazii.

Fotka před sochou Ježíše Krista

Sochu Ježíše s rozpaženýma rukama v Brazilském Riu určitě znáte. A nejspíš vás i napadne, jaké fotografie zde nejčastěji vznikají. Samozřejmě. Ty, které ho přesně napodobují. Takže si stoupněte k soše, roztáhněte ruce a nechte se vyfotit v nekonečnu.

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je oblíbené místo v Římě. Když do ní podle pověsti hodíte pravou rukou přes levé rameno minci, určitě se do Říma znovu podíváte. Nezapomeňte zvěčnit tuto chvíli, možná vám právě tato fotografie po letech připomene, že byste krásné italské město moc rádi znovu viděli.

FOTO: 10 nejkrásnějších pláží Itálie, které byste měli navštívit

Nohy na pláži

Svou fotografii na pláži sdílet nechcete, protože se v plavkách na sociálních sítích ukazovat úplně nechcete? Žádný problém. Jako vzpomínku toho, že jste na pláži opravdu byli, si vyfoťte jen své nohy nebo klidně nohy celé rodiny. Výsledek bude stát za to.

Nejkrásnější západ slunce

Postavte se zády k tomu, kdo vás bude fotografovat, vytvořte z prstů srdíčko a ukažte, jak moc milujete západ slunce. Je to sice trochu ohrané, ale rozhodně působivé a budete rádi, že je takový snímek součástí vaší sbírky.

Follow me

Velmi oblíbená fotografická póza, která si získala Instagram, se jmenuje Follow me neboli následuj mě. Rozhodně vám nemůže chybět

Hotdog

Nebojte se, nemusíte si fotit hotdogy. „Hotdog legs“ se říká velmi oblíbenému snímku pokrčených nohou, které mají ukázat opálená stehna. Pozadím fotografie bývá bazén nebo moře.

A jestli chcete mít opravdu dokonalou sbírku sice trochu ohraných, ale přesto takřka nepostradatelných fotografií, nezapomeňte se vyfotit před nějakou historickou stavbou ve skoku, a pokud možno s našpulenými rty.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Trendy v cestovatelských fotografiích. Co dnes z cest musí mít každý