Menu
JenProCestovatele
Irsko

Irský hotel Adare Manor je prý nejlepší na světě. Jaké je jeho tajemství?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

14. 3. 2019

Adare Manor nacházející se v kraji Lemerick v Irsku je podle mnohých ten nejlepší hotel na světě. Nedávno prošel kompletní rekonstrukcí, která zaručeně přitáhne návštěvníky. Na místě bylo více než 800 dělníků a řemeslníků, kteří dělali všechno od vybudování zlatého sálu až po výměnu nebo opravu každé střešní tašky. Čím je tak výjimečný?

Tvrdá práce a mnohonásobná rekonstrukce se vyplatila. Po opětovném otevření nemovitosti byl hotel brzy nominován na Hotel roku 2018 a získal cenu Nejlepší z nejlepších od Virtuoso, vlivné organizace více než 17 000 cestovních poradců.

Hotel byl oceněn takřka za všechno od jídla až po vybavení hřiště. Vše musí být bezchybné, ale zároveň pro hosta osobní. U Adare je snídaně v místnosti, která vypadá, že vznikla přímo v Bradavicích. Vedle hotelové rezidence se učí starodávné umění sokolnictví Snowy Owl.

Jaké je tajemství kouzla Adare? Přečtěte si více o tom, proč ho navštívit.

Zaměstnanci zdánlivě čtou myšlenky

Zaměstnanců pracuje v hotelu přes 500, což znamená dostatek pracovní síly, která se může zaměřit na konkrétní potřeby hostů. Generální ředitel Paul Heery instruuje své zaměstnance, aby pro každého hosta připravili výjimečné prostředí.

Důležité je vždy přivítat u brány každého hosta a pozdravit ho. Rádi také pátrají po tom, co mají hosté rádi. Pro jednoho takového s irským dědictvím, který si přál se spojit se svými kořeny. Personál byl schopen vystopovat místní gaelský hurling klub, který měl spojení na rodinu hosta. Ten odjel ven do klubu, kde hrál jeho bratranec, aniž by o tom věděl. Možná to vypadá jako malé věci, ale pro hosta je to obrovský okamžik.

Nabídka jídel je široká a kombinuje všechny dobroty Irska

Kuchyně Emerald Isle patří k nejslavnějším hlavně pro své kreativní využití brambor, ale irské jídlo zahrnuje mnohem více než to. Vyzdvihování výborné produkce celé země a kvalitního masa je jedním z hlavních kulinářských cílů hotelu. Během obnovy Adare se šéf kuchař Loughlin Druhan oslovil ty nejlepší dodavatele po celém Irsku, aby zajistil dovoz jen těch nejlepších potravin do své kuchyně.

Nyní pracují s více než 100 různými dodavateli z celé země a získávají to nejlepší, od masa až po návykové irské máslo.

„Myšlenka byla, abychom získali ty nejlepší produkty, které jsou v Irsku k dostání,“ prohlásil šéf hotelu.

V rozlehlé nemovitosti jsou čtyři různé restaurace a v každé se mohou stravovat různorodí hosté. Oak Room je jemná jídelna, která se nachází v nádherně zrekonstruované místnosti s dubovým obložením. Místní umělci navrhli na zakázku dřevěné a keramické talíře a další kusy k servírování. Některé materiály pochází z vlastních okolních lesů. Menu spolu s kvalitním vínem vyjde asi na 250 EUR na osobu a zahrnuje větší množství tradičních irských jídel, jako je Tipperary křepelka se slaninou nebo 24 hodin vařené hovězí Dexter s houbami.

Pro ty, kteří hledají tradičnější zážitek, hotelová galerie podává opravdový irský odpolední čaj, který naplní všechna očekávání. K tomu si hosté mohou pochutnat na malých sendvičích, na místním lososu a šunce, čerstvě upečené scones s krémem a pět různých dezertů jako Tiramisu apod.

Samotná místnost je také moc působivá,  zrcadlová chodba je dlouhá 132 metrů, s garagantskými mramorovými krby a zdmi zdobenými ručně vyřezávanými biblickými scénami.

Proč navštívit Irsko? 10 věcí, které vás na této zemi uchvátí

Dokonale zelené golfové hřiště

Na ploše 845 akrů potřebuje společnost Adare hodně sil na údržbu. A žádná oblast nemá více milující péče než hotelové golfové hřiště, idylický úsek dokonale zeleného trávníku, který se vine podél řeky Maigue.

Na trávě a zeleni pracuje více než 50 zaměstnanců. A i když Irsko bude celé pod vodou, toto hřiště bude vždy suché díky technologii SubAir – způsob, jak se rychle odsaje voda ze zeleně – běží pod celým kurzem. Cílem bylo vytvořit z Adare jednu z nejlepších golfových destinací na světě. Zatím je vše na dobré cestě. V roce 2018 byl kurz oceněn World’s Best New Golf Course v rámci World Golf Adwards a jeho turnaj JP McManus pro-Am plánovaný na červenec 2020, má již takovou podobu jako Tiger Woods, Rory McIIroy a Justin Rose.

Téměř stejně atraktivní jako samotný kurz je i elegantní klubovna pro golfisty, kde se mohou dobře najíst nejen hosté, ale i lidé v okolní vesnici.

Milník pro Irsko. Bude mít svou první veřejnou nudistickou pláž

Masáž je tak dobrá, že zmizí jet lag

Odstranění jet lag, takový je příslib exkluzivní masáže coladh samh v hotelovém lázeňském centru. Za 50 nebo 80 minut léčby speciálně navržené pro pomoc se spánkem při problémech s jet lag. Masáž začíná kombinací tlaku a švédských technik. Poté následuje ochlazování keramickým kamenem, jehož cílem je uvést tělo do stavu uvolnění. Mnoho lidí bylo naprosto nadšených. Cítili se šťastně a dokonale ospale.

A lázeňští pracovníci se radují: Adare lázně jsou jedny z jedenácti na světě (a jediné v Irsku), které poskytují ošetření od značky La Mer. Pro skutečný luxus si můžete objednat La Mer Miracle Broth Experience, 180 minutovou službu, která zahrnuje vyleštění těla prostředkem s čistým diamantovým práškem, masáž posilující oběh a nanesení Miracle Broth facial.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Irský hotel Adare Manor je prý nejlepší na světě. Jaké je jeho tajemství?