Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Nejkrásnější adventní trhy v Evropě. Kam se letos vydat za vánoční atmosférou?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

30. 11. 2018

Advent je za dveřmi a v mnoha evropských městech se konají úžasné vánoční trhy. Kterou metropoli si letos vyberete vy? Zůstanete u nás nebo se vydáte někam po Evropě? Přinášíme vám ta nejlepší adventní města i s tipy, co si nenechat ujít. Kde nakoupíte dárky, dáte si skvělý punč nebo potkáte průvod strašidelných čertů?

Vánoční čas milují děti i dospělí. Města zdobí tisíce světel, všichni jsou slavnostně naladěni a nejeden člověk váhá, kam se vydat nasát tu pravou atmosféru. Tentokrát jsme pro vás vybrali následující města, která jsou o adventu opravdu nádherná. Ať už se vydáte do kteréhokoliv z nich, věřte, že vánoční atmosféru najdete v každém.

Italský Řím

Řím je sice od našich končin docela daleko, přesto by byla škoda ho nezmínit. Slavný vánoční trh na Piazza Navona, kde si můžete dát tradiční bábovku Pandorro či nugát Torrone si rozhodně nesmíte nechat ujít. Vedle Kolossea stojí úchvatný vánoční strom, který si zaslouží velkou pozornost. Pokud vám nevadí vystát si frontu, určitě se s ním vyfoťte.

Salzburg o Vánocích

Salzburg je úchvatný v každém ročním období, ale o svátcích obzvlášť. Uchvátí vás tradiční průvod Krampusů, který je opravdu velký. Samozřejmě nechybí ani úžasná výzdoba, skvělá atmosféra a na každém rohu spousta dobrot. Punč, tyrolský špek, pražené kaštany, mozartovy koule a mnoho dalších pochutin si zde můžete dát ve stáncích na každém rohu. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, protože průvod čertů je obrovským zážitkem, který si chcete uchovat.

Vánoční čas se blíží. Kam vyrazit na nejlepší adventní trhy 2018?

Sváteční Krakov

Chystáte-li se na vánoční nákupy do Polska, určitě se vydejte i do vánočního Krakova. Čekají na vás úžasné vánoční trhy s vůní punče, svařáku, bramborových placek i klobás. Určitě se zajděte podívat pod královský hrad Wawel a vezměte to podlé jeskyně, kde se ukrývá pověstný drak. Ochutnejte určitě pitný med nebo pověstnou třešňovou vodku.

Kouzelný Norimberk

V Norimberku na vás čekají jedny z nejslavnějších vánočních trhů v Evropě. Všude se line vůně vánočního punče, svařeného vína i norimberských klobás. Děti mohou napsat Ježíškovi a poslat dopis z místní pošty nebo se svézt parním vláčkem či na kolotoči.

Budapešť v zimním čase

Na vánoční trhu na náměstí se vydejte nádhernou „pešťskou“ ulicí Vaci. Nejlepší adventní atmosféru ucítíte především u baziliky sv. Štěpána. Dejte si v maďarské metropoli horkou medovinu a ochutnejte pečené kaštany, které v Budapešti dělají opravdu skvělé.

Tradiční rakouské čertí průvody Krampus. Kam na pekelnou show vyrazit v ČR?

Adventní Brusel

Brusel vás nadchne v každém ročním období, ale krásná výzdoba, všudypřítomné koledy i vůně dobrého jídla a pití jsou samozřejmě ještě lepší. A zůstat nemusíte jen u Bruselu, ale navštivte klidně i okolní města. V Bruselu mají skvělé belgické pivo a čokoládu. Ochutnejte obojí najednou a dejte si čokoládové pivo.

Svátky ve Vratislavi

Kouzelná Vratislav nebo také Wroclaw je dalším ideálním cílem. Večerní rozzářené město, Tumský ostrov i Staré město a pestrobarevné štítové domy na náměstí, to vše stojí za pohled. Štěstím se vaše duše zatřese až se budete večer procházet po osvětleném wroclawském nábřeží.

Festival štol v Drážďanech

Drážďany jsou nádherné a starobylé město, kterým vánoční atmosféra dodá ještě větší kouzlo. V adventní čas se zde navíc ještě koná Festival štol, kdy si můžete prohlédnout úžasné pekařské a cukrárenské umění, které lahodí oku i chuťovým buňkám. Prohlédněte si také třináctimetrovou vánoční pyramidu i zdobenou vánoční jedli.

Festival ledových soch v Holandsku. Udělejte si výlet na místo snů

Úžasná Vídeň

Ve Vídni se každoročně konají nádherné adventní trhy. Jestliže jste tam ještě nikdy nebyli, určitě se letos vydejte. Kouzlo rakouských Vánoc vás úplně pohltí. Navštivte trhy před vídeňskou radnicí, kde se nachází přes 140 stánků a když vám zbude ještě nějaký čas, podívejte se ještěna vánoční trhy v Retzu a počkejte si na průvod Krampusů.

Na návštěvu Vánoční Vídně si najděte dostatek času, protože má velmi nabitý program. A myslí se zde i na děti. Dětský svět nabízí kolotoč, sobí potah a v parku překrásné světelné instalace s tématy vánočních příběhů pro děti. A kdo chce, může si zabruslit i na kluzišti o velikosti 3000 metrů čtverečních.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Nejkrásnější adventní trhy v Evropě. Kam se letos vydat za vánoční atmosférou?