Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Kde vám bude tuhnout krev v žilách? Představujeme 10 děsivých atrakcí

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 3. 2018

Lidé milují adrenalinové atrakce a rádi se trochu „bojí“. Provozovatelé a realizátoři takových zajímavostí jim velmi rádi vycházejí vstříc. Někdy jsou velmi vynalézaví a postaví zábavu pro turisty i tam, kam by za normálních okolností noha návštěvníka nestoupla. Také se rádi bojíte a milujete výzvy? Pak vás určitě budou zajímat následující přehled hrůzu nahánějících lákadel.

1. Step into the Void, Francie

Na horu Mont Blanc do Aiguille du Midi se dostanete lanovkou do výšky 3777 metrů. Jestliže vám to ještě není dost, čeká na vás Step into the Void. Tato skleněná skříň vyčnívající z hory je opravdu jen pro odvážné. Dívat se budete asi 1000 metrů přímo dolů, obklopeni vysokými horami a pozoruhodnými ledovci. Výrobci tvrdí, že se jedná o nejvýše položenou atrakci v Evropě.

2. CN Tower Edgewalk, Toronto

Rampa na kanadské nejvyšší věži láká mnoho odvážlivců. Projděte se ve výšce 356 metrů kolem střechy. Otestujte své hranice a zažijte největší adrenalin svého života. Vše je naprosto bezpečné, protože jste před pádem chráněni postrojem a pevným lanem.

3. SkyJump, Auckland

SkyJump v Aucklandu je také pěkně vysoko i když má oproti věži v Torontu „směšných“ 192 metrů. Odvážíte se skočit z okraje dolů? Žádné zábradlí, jen řídký vzduch a krásný výhled. SkyJump je vzrušující výzva. Jedná se o nejvyšší skok na Novém Zélandu. Budete padat z výšky 192 metrů rychlostí asi 85 kilometrů za hodinu. Je to prý naprosto bezpečné a nezapomenutelné.

4. Lanovka Mérida, Venezuela

Lanovka byla několik let zavřená, ale v roce 2016 se dočkala opětovného otevření. Venezuelská lanovka spojuje město Mérida s 4 756 metrů vysokým vrcholem Espejo. Pojedete 12,5 km. Mérida je označována jako druhá nejdelší kabinková lanovka na Zemi, která stoupá více něž 3000 metrů. Takhle lanovka vás určitě doveze až do oblak.

5. Nevis, Nový Zéland

Ještě horší, než viset nad roklinou v malé lanovce je vědět, že brzy budete muset vyskočit ven. Čeká vás volný pád – 8,5 sekundy dlouhá doba čistého strachu a návalu adrenalinu. Užijte si nejvyšší skok na Novém Zélandu z houpající se základny.

6. Langkawi SkyBridge, Malajsie

Některé mosty už od pohledu vypadají děsivě. V horní části Machingangské hory se tyčí nejdelší volný a zakřivený most na světě v Langkawi SkyBridge. Tento most je zavěšen na 82 metrů vysokém a jediném pylonu. Visí asi 100 metrů nad zemí a projít se po něm může maximálně 250 osob najednou. Návštěvníkům se z něj otevírá jedinečná možnost vidět nádhernou krajinu, nedosažitelná místa i panenskou džungli.

10 nejšílenějších i nejúžasnějších mostů na světě. Znáte je?

7. The Coiling Dragon Cliff Skywalk, Čína

Stoupající Dragon Cliff Skywalk v Číně je 100 metrů dlouhá stezka, která vede podél Tianmen Mountain v Národním parku Zhangjiajie v provincii Hunan. Je 1,6 metru široká a poskytuje návštěvníkům závratný výhled na okolní krajinu i pohled skrze stezku přímo dolů. Projít se po ní znamená opravdu těžký test nervů.

8. Pemberton, horolezecké stromy, Západní Austrálie

Existuje rozdíl mezi stojícím ve výšce a nutností vylézt nahoru. I proto jsou tři lezoucí stromy poblíž Pembertonu v jihozápadní části Austrálie pro mnohé tím nejstrašnějším zážitkem ze všech. Jediný způsob, jak stoupat po stromu Gloucester, Diamnot Tree a Bicentennial Tree, je přes množství kovových kolíků po jejich bocích. Neexistuje žádná ochrana a stromy mají od 51 metrů do 75 metrů výšky. Jen 20 procent návštěvníků vystoupá až nahoru.

9. BridgeClimb, Sydney

BridgeClimb může být zařazen do kategorie „není to tak hrozné, jak si myslíte, že bude“. Lezení na vrchol mostu je vzrušující a nezapomenutelný zážitek. Panorama z vrcholu největšího ocelového obloukového mostu na světě je ohromující. Vystoupejte 134 metrů na vrchol a užívejte si možnost rozhledu na 360 stupňů, včetně opery v Sydney i nádherného přístavu.

Jak vypadá noc na skále? V Peru to můžete vyzkoušet osobně

10. Eureka Skydeck, Melbourne

V mnoha ohledech je Eureka Skydeck jen klasická pozorovací věž. Nabízí výhled na město ze všech úhlů. Větší strach přichází až s The Edge, což je obrovská skleněná skříň, která vyčnívá ze strany a visí ve výšce asi 300 metrů. Ano, je ze skla celá, včetně podlahy. Podívejte se přímo dolů, pokud na to máte odvahu.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Kde vám bude tuhnout krev v žilách? Představujeme 10 děsivých atrakcí