Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Top 9 nejnebezpečnějších atrakcí v zábavních parcích na světě

Martina Mádlová

Martina Mádlová

22. 4. 2018

Kdo by nemiloval letní den strávený s rodinou nebo přáteli v zábavním parku. Jenže jde o to, jaký park to vlastně je. Přinášíme seznam míst, kde snaha o adrenalinovou zábavu byla až příliš veliká a místo nadšení a zážitků přinesly atrakce neštěstí a smutek. Podívejte se na seznam nejnebezpečnějších zábavných atrakcí na světě.

1. Thunder River Rapids Ride

Rychlá jízda na řece, která se nachází v zábavním parku Dreamworld ve městě Queensland v Austrálii se ukázala být opravdu nebezpečná. Jízda probíhala tak, že si jezdci sedli na kruhový raft s místem pro šest osob. Plavidlo bylo vysláno na řeku a jezdci se vydali na adrenalinovou jízdu. Bohužel se jedna taková jízda stala osudnou pro čtyři návštěvníky parku v říjnu roku 2016. Tehdy kvůli poruše dopravního pásu narazili cestující se svým raftem do zaklíněného prázdného raftu. Dva lidé zůstali připoutáni uvnitř a zbylí čtyři byli vymrštěni ven. Atrakce už nyní není přístupná z úcty k zemřelým. I tak ale zábavný park Dreamworld stojí za návštěvu

2. Drop tower

V roce 1996 v kalifornském zábavním parku mladý chlapec ve věku 12 let přišel o život poté, co spadl z výšky přes 200 stop. Zvláštní je, že důvod pádu je stále nejasný. Rodina chlapce si ale celá léta stojí za svým přesvědčením, že selhala bezpečnost a zařízení, které mělo držet chlapce, aby nevypadl, nefungovalo, jak mělo.

Tyto věže jsou rozšířené a oblíbené po celém světě. Jezdci vyjedou nahoru a pak následuje volný pád a náhlé zpomalení.

3. The Texas Giant

Texas Giant je ocelová horská dráha umístěna u Six Flags Over Texas v Arlingtonu v Texasu. Dříve byla dráha dřevěná, ale prošla rok a půl dlouhou rekonstrukcí a přestavbou na ocel. Otevřená byla v roce 2011. Jízda je plná divokých zatáček a ohromujícího stoupání i klesání.

V roce 2013 v červenci zde došlo k neštěstí, když zemřela 53letá žena, která vypadla za jízdy ze sedačky. Vyšetřování později ukázala, že faktorem mohla být i váha ženy. V souvislosti s touto tragédií došlo ke změnám a doplnění zádržného systému při jízdě.

Nebezpečné aktivity pro turisty: jsou zážitky, které by vás mohly skutečně stát život

4. Fujin Raijin II

Katastrofa v japonském zábavním parku nedaleko Osaky byla nejhorší v historii země a nakonec znamenala, že se zábavní park Expoland musel zavřít. Došlo k vykolejení vozíků na horské dráze s cestujícími během jízdy a 19letá žena narazila hlavou do zábradlí a zemřela. Další více než 20 cestujících bylo zraněno. Později bylo odhaleno, že na horské dráze se nedělala pravidelná údržba. Žádná z náprav vozidel nebyla vyměněna už více než 15 let.

5. Strašidelný zámek

Strašidelný zámek byl lákadlem v zábavním parku Six Flags Great Adventure v Jackson Township v New Jersey. Původní strašidelný dům vznikl před rokem 1978, aby zvýšil návštěvnost v parku.

V roce 1984 vypukl oheň, který zničil velkou část stavby a zabil osm nedospělých návštěvníků. Oběti byly tak spálené, že musely být identifikovány až podle zubařských záznamů. Celý incident byl vyšetřován a nakonec se zjistilo, že k požáru došlo vinou 14letého chlapce, který si svítil zapalovačem a podpálil pěnovou gumovou podložku.

Kde může být koupání nebezpečné? Na těchto plážích určitě

6. Vodní skluzavka Verrückt

Vodní skluzavka Verrückt byl tobogán ve vodním parku Schlitterbahn v Kansas City. Měl patřit k těm nejvyšším na světě. K otevření došlo v roce 2014 a hned o dva roky později, v roce 2016, došlo ke smrtelnému zranění 10letého chlapce. Ten vypadl s postroje a spadl. Další dvě ženy byly vážně zraněné. Tobogán byl natrvalo uzavřen. Park ovšem stále funguje.

7. MindBender

MindBender v Kanadě je horská dráha s největší vnitřní trojitou smyčkou. Jen rok po otevření zde došlo k hrozné nehodě. Kvůli chybějícím šroubům na jednom z vnitřních kol došlo k tomu, že poslední vůz vlaku se dostal mimo trať a začal sebou házet. Došlo k nárazu do betonových sloupů, rozpojily se bezpečnostní jistící tyče a cestující začali vylétávat ven. Tři lidé při tomto incidentu zemřeli a další byli zranění. Atrakce i přesto zůstala v provozu.

10 nejšílenějších i nejúžasnějších mostů na světě. Znáte je?

8. Superman Tower of Power

Tato atrakce není klasická horská dráha ale spíše vertikální pád. Při jízdě návštěvníkům visí nohy volně dolů. V červnu roku 2007 zde skupina dívek zažila jízdu, kterou určitě nikdy nezapomenou. Při jízdě se na atrakci utrhly podpůrné kabely a začaly je bičovat po obličeji a zádech. Ze všech stran se valil kouř a dívky křičely. Přesto atrakce vyjela nahoru a zase dolů, než zastavila. Mnoho z cestujících mělo vážná zranění a jedna dívka přišla o obě nohy.

9. Perilous Plunge

Divoká jízda se nachází v Buena Parku v Kalifornii. Jednalo se o nejvyšší a nejprudší vodní jízdu na světě. Park u této atrakce využíval nastavitelný elektromagnetický brzdový systém. Lodě s 24 osobami byly vyvlečeny do výšky 121 metrů, kde se obrátily a jely velkou rychlostí dolů vodním skluzem do vodní laguny. V roce 2001 zde došlo k incidentu, kdy host při sestupu vypadl z lodi a zemřel. Není známo, jak se dostal ven, protože poté, co loď doputovala do cíle, byl jeho postroj v uzamčené poloze. Přesto byly lodě po této události vybavené dodatečně čtyřbodovým postrojem.

V září 2012 byla atrakce uzavřena, aby udělala cestu nové. Byla nahrazena třemi novými jízdami: Coast Rider, Surfside Glider a Pacific Scrambler. Doufejme, že na nich už k žádné tragédii nedojde.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Top 9 nejnebezpečnějších atrakcí v zábavních parcích na světě