Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

11 neobvyklých, podivných a bizarních hotelů světa. I Česko se jedním může pochlubit

Martina Mádlová

Martina Mádlová

1. 8. 2018

Když se chystáte na dovolenou nebo cestovat po světě, hledáte obvykle hotely, které jsou umístěné v dobré lokalitě a zároveň i cenově dostupné a pohodlné. Někdy ale možná chcete tak trochu něco jiného a mimořádného. Potřebujete inspiraci? Představíme vám 11 skutečně neobvyklých hotelů, které byly zdůrazněny na TripAdvisor (americká internetová stránka věnovaná cestování a turismu). Noc, kterou zde strávíte, bude určitě nezapomenutelná.

1. Inntel Hotel Zaandam v Amsterodamu

Tento fascinující a barevný hotel v Amsterodamu vypadá, jako by byl složen ze série domů v sobě skryté. Architekti se v tomto případě inspirovali architekturou tradičních domů v zaanském regionu. Zelená fasáda hotelu Inntel Zaandam okouzluje své návštěvníky už z dálky.

Hotel má i velmi dobrou polohu. Stojí hned u vlakového nádraží Zaandam a do centra Amsterodamu dojedete za krásných 12 minut.

2. Faralda Crane Hotel v Amsterodamu

Neobvyklé hotely světa

Zdroj: Commons Wikimedia, autor 1971marcus

V Amsterodamu ještě chvíli zůstaneme. Zde stojí starý historický jeřáb, který byl původně součástí loděnice. V letech 1894 až 1974 zde proběhla přestavba na hotel.

Faralda Crane se nachází na vrcholu 50 metrů vysoké budovy a k dispozici jsou pouze tři apartmány.

Sníte o dovolené bez dětí? Jde to v hotelech pouze pro dospělé

3. Sheraton Huzhou Hot Spring Resort v Číně

Neobvyklé hotely světa

Zdroj: Commons Wikimedia, autor song songroov

Hotel Sheraton Huzhou Hot Spring Resort v Číně je známý svou koblihovou podobou. Poskytuje vybavení i služby, které jsou ještě zajímavější než jeho architektura.

Obě věže hotelu spojuje jeden podvodní most. V noci se zde odehrává velkolepá světelná show, kdy je osvětlena zajímavá struktura budovy.

4. Hotel Ještěd v České republice

Neobvyklé hotely světa

I Česká republika se dostala do výběru se svou stavbou ze šedesátých let minulého století. Hotel Ještěd vypadá spíše jako stavba ze sci-fi filmu než místo, kde se dá strávit noc.

Stavba se nachází ve výšce 1,012 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na krajinu Liberecka a okolí.

Podle hotelových internetových stránek je zábradlí ve vnitřním prostoru hotelu zhotoveno z vyřazených kusů oceli, které byly svařeny dohromady a daly místu tak trochu průmyslový vzhled.

Poznejte hotel, který nikdy neměl jediného hosta – už 64 let

5. Hotel 9 Hours Capsulé Kjóto v Japonsku

Neobvyklé hotely světa

Zdroj: Commons Wikimedia, autor Viola Parker

Tento hotel v Japonsku rozhodně není místo pro osoby trpící klaustrofobií. V 9hodinovém hotelu Capsule Kjóto spíte uvnitř kapsle. Podle vedení hotelu je v každém spacím modulu systém na ovládání spánku, který má podporovat rytmy spánku a bdění a zajistit lepší odpočinek.

6. Sun Cruise Resort v Jižní Korei

Neobvyklé hotely světa

Dokonalý hotel pro všechny, kdo by se strašně rádi plavili, ale mají hrůzu z moře. Resort nabízí vše, co byste zažili na luxusní výletní lodi. Až na mořské živočichy. Také se mu přezdívá „první luxusní výletní loď na zemi“. V hotelu Sun Cruise Resort je umístěna i rotační obloha, která poskytuje nádherný výhled na oceán.

V Londýně se otevře „hotel Titanik“. Dejte si oběd v jídelně, jakou měla i osudová loď

7. Spitbank Fort v Anglii

Neobvyklé hotely světa

Hotel přímo v moři. Původně to byla stavba určená k obraně. Hotel s výrazným betonovým vzhledem byl přeměněn na luxusní soukromý ostrov vybavený středním bazénem, saunou a ohništěm.

Ve Spitbank Fort se podle pověsti nachází i strašidelný duch. Kdo se nebojí, může se sem vydat a třeba se zjeví právě jemu.

8. Aurora Express na Aljašce

Neobvyklé hotely světa

Zdroj: Commons Wikimedia, autor Timothy Titus

Ve vlaku asi někdy usnul každý, kdo s ním pravidelně cestuje. Pokud nepřejedete stanici, je vše v pořádku. Horší je to, když se vzbudíte úplně někde jinde, než máte být. V Aurora Express se vám to ale naštěstí nestane. Tento vlak totiž stojí stále na místě.

Majitelé Mike a Sudan Wilson renovovali staré železniční vozy Aljašky a vytvořili jedinečný bed and breakfast známý jako Aurora Express. Každý pokoj zde je vyzdoben motivy, které ukazují různá historická období na Aljačce.

Vlak stojí na 700 stopách železniční tratě a je odsud výhled na řeku Tanana, hory a město Fairbanks.

Opuštěné hotely a jejich tajemství: jsou děsivé, a přitom lákavé

9. La Balade des Gnomes v Belgii

Neobvyklé hotely světa

La Balade des Gnomes připomíná zvláštní statek, ale je to imaginativní hotel s 10 pokoji. Naleznete zde apartmán trojských koní či „plachetnici“ ve vlastním bazénu. Každý pokoj je inspirován nějakým příběhem.

10. Motel Wigwam v Arizoně

Neobvyklé hotely světa

Motel-Wigwam-Arizona

Hotel Wigwam nenabízí luxus v pravém smyslu slova. Spíte tu totiž v indiánských teepee. Ty jsou ale velmi pohodlné a útulné. Vybudoval je Frank Redfort, který byl ve třicátých letech minulého století silně ovlivněný nativní americkou kulturou. Jeho teepee se nacházeli po celé Americe, ale dnes jsou k dispozici pouze tři.

Nejstarší hotel na světě mají v Japonsku. Poznejte Hoshi Ryokan

11. Hotel Costa Verde v Kostarice

Neobvyklé hotely světa

Zdroj: Commons Wikimedia, autor Gotanero

V džungli v Kostarice stojí starý Boeing 727 z roku 1965. Byl dopraven, jako funkční, z mezinárodního letiště San Jose do Národního parku Manuel Antonio. Postupně prošel rekonstrukcí a přeměnou. V současné době je z něj luxusní hotelový apartmán Costa Verde. Stojí na podstavci vysokém 50 stop. Hosté se mohou těšit na krásný výhled na oceán a džungli.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

11 neobvyklých, podivných a bizarních hotelů světa. I Česko se jedním může pochlubit